Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hozzátartozóm napok óta...

Hozzátartozóm napok óta kórházban van, covidos osztályon,és nem tudunk róla semmit, mindig csak azt mondják, hogy jelenleg nincs orvos akivel beszéljek, a nővér pedig nem adhat információt?

Figyelt kérdés
Itthon már napok óta ifegeakedünk. Lehetséges ez, hogy ilyen súlyos betegekkel teli osztályon soha nincs orvos, akkor ki a fenétől lehet megtudni valamit?

2020. dec. 4. 14:41
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
80%

20: sajnos nagyon is hihető.

Láttam már az évek alatt

- folyosón eszméletlen beteget, az orvosok és ápolók a segítséget kérő hozzátartozót lerázták, mert "nem értek rá" (valami értekezlet volt). Mire kegyeskedtek előbújni az orvosiból, szerencsére magától is eszméletéhez tért, de nagyon sajnáltam az anyját!

- orvos ordítozik a sürgősségin a zavart beteggel, hogy mindjárt rendőrt hív rá (szegény nő totál nem tudta, merre hány méter, a "bűne" az volt, hogy azt ismételgette, haza akar menni)

- orvos direkt kerülni a beteget és a családtagokat, hogy át kelljen beszélni az állapotát és a lehetőségeket. A beteg végül a járókerettel botokált az orvos után, hátha egy másik kürteremből kijőve "elkaphatja", de nem, közölte, hogy erre ő nem ér rá. Napokig ment a "macska-egér játék"

Ez csak három "emlékezetes" eset, aminek a tanúja voltam, és most hirtelen eszembe jutott.


Kérdező, kitartást! A coviddal most sajnos lehet "takarózni", így sajnos érdemi tanácsot nem tudok adni, de veletek érzek, remélem, a beteg felgyógyul.

2020. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
80%
Igazad van, ha orvos akkor max ilyen "orvos" az biztos!
2020. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves szavakat és a válaszokat!
2020. dec. 4. 18:34
 24/41 anonim ***** válasza:
55%

Nos akkor leírom, hogy én mit láttam a kórházban, adott XY bácsi, akinek a magyar EÜ minimum 10 évet hozzátett az életéhez, mert ennyi időn át kordába tudta tartani a vesebetegségét, nos a bácsi állapota rosszabbodni kezdett, gyakorlatilag haldoklott. Ennek hatására a népes rokonság orrba szájba kezdte hívogatni a kórházat. Volt aki kedvesen, volt aki kevésbé kedvesen pláne amikor megtudták hogy századik rokon unokaizénak nem adhatunk tájékoztatást... Komolyan nonstop csörgött a rohadt telefon... Így nem lehet dolgozni. Nyílván most is ez megy.

Most ezek a Covid osztályok iszonyat túlterhelés mellett mennek, jó ha a beteget el tudják látni, és bizony nem biztos, hogy jut idő öt percenként a telefonhoz szaladni. És igen a kommentem nyers és bunkó volt, mert rohadtul dühítő, hogy évtizedek óta mondjuk, hogy a magyar EÜ állapota tarthatatlan, és jé jön egy járvány és szépen be is dönti. És ki a hibás? Nem nem a nép aki soha nem áll ki az orvosai és nővérei mellett, nem is a kormány, hanem szerencsétlen orvos aki negyven beteg mellett nem ér rá még telefonon hallgatni a szokásos szidalmakat meg fenyegetőzést, meg persze az azért akadó normális rokonokat. A rohadék orvos néha még biztosan eszik is. Pizzát mert kulturàltan nincs ideje lemenni az ebédlőbe enni. És a rohadék nem rohan a telefonhoz, talán nincs is az osztályon. Lassan valóban nem lesz kíváncsi vagyok hány kolléga lesz ezek után pályaelhagyó.


A válaszom pedig olyan volt mint a kérdés, a kérdés váddal indult, soha nincs orvos az osztályon. Bocs szerintem meg ez annak az ideje, hogy a hozzátartozó empatikus az orvossal. Mondjuk ezt a magyar emberektől hiába várjuk. Ha meg nincs orvos azt ki nem sz.rja le?! Eddig sem zavart senkit pedig évtizedek óta probléma, hogy nincs elég EÜ személyzet. Most hirtelen zavar? Itthon az orvos, a nővér, minden EÜ dolgozó rabszolga. És igen lehet, hogy sz.r orvos vagyok amiért nem vágok jó pofát ahhoz, hogy megvádolják azokat a kollégáimat akik a saját egészségüket veszélyeztetve próbálják megmenteni az emberek életét!

2020. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
21:sajnos nekem is szinte csak rossz tapasztalatom van az egészség üggyel kapcsolatban, kb 1 hónapja éjjel bevitettük a mamát a sürgősségivel mert annyira zavart volt,a mentősök minősíthetetlen módon beszéltek velünk, hogy ez miatt ide rángattuk őket éjjel, majd reggel haza hozta a betegszállító mondván semmi baja csak idős, majd kB 1 hét múlva kiderült, hogy mégis csak nagy a baj,de van olyan saját tapasztalatom is hogy a nénit letette a betegszállító reggel 8kor majd délután még mindig ott ült szegény mert nem hívták be, én mentem a büfébe innivalóért mert elfogyott neki, illetve én kísértem el a mosdóba,de volt olyan is, hogy a bácsinak a sürgősségin lesett a lába az ágyról, majd a nővér rákiabált hogy tegye vissza, mivel nem tudta szegény így a nővér a lábával próbálta visszarugdosni neki, mintha leprás lenne szegény, és még tudnám folytatni! Nem kell csodálkozni, hogy az emberek többsége elégedetlen az egészségüggyel!! Biztos vannak rendes, odaadó orvosok, nővérek, én személy szerint nem találkoztam még ilyennel!
2020. dec. 4. 21:17
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
24: "Nyilvan most is ez megy." Rogton tamadsz es eloiteletes vagy. Azert, mert mas rosszul viselte a hozzarartozoja halalat, a tobbi csalad is szenvedjen. Embrerileg ertheto, orvosilag megsem fogadhato el ez a hozzaallas.
2020. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
55%

"Embrerileg ertheto, orvosilag megsem fogadhato el ez a hozzaallas."


Tudod mi öli ki legjobban az emberből az empátiát? Az, hogy mi semmit nem kapunk belőle csak azt halljuk, hogy az orvosok így sz.rok, meg úgy sz.rok. Akkor minek gürizni, ha ígyis-úgyis sz.r amit az ember csinál? Minek visszautaítani a hálapéhzt ha ígyis-úgyis pénzéhes disznónak vagyunk titulálva (soha nem fogadtam el). Itt is a kérdezőben fel sem merül, hogy az orvos a gatyáját elhagyja annyi a dolga, hanem egyből az, hogy nem végzi jól a kolléga a munkáját. Bocs én belefáradtam abba, hogy semmi se jó. El lehet végezni az egyetemet oda lehet állni, lehet jobban csinálni!

2020. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
57%

Itt azt gondolom mindkét félnek igaza van és minkét félnek nincs igaza egyben...furán hangzik, de jogos mindkettőtöknek a felháborodása...

Az orvosok felháborodása is érthető , de annyit orvosként tudni kell, hogy ti azért tanultok pszichológiát, elvileg meg kellene tanulni kezelni az ilyen helyzeteket, amíg mint jelen esetben a kérdező is érzelmileg fokozott állapotban nem tudnak normálisan gondolkozni, ingerültek , feszültek, aggódnak egyszerűen képtelenek higgadtak maradni, hiszen a családtagjukról van szó....

Én azt gondolom egy orvosnak meg kell tudni érteni ezeket az emberi reakciókat, és én elhiszem és tudom, hogy nagyon nehéz lehet és nagyon sokan nem látnak bele abba, hogy mi van a kórház falain belül, és hogy mennyit dolgoznak most az orvosok stb stb, de mégis azt gondolom az orvosnak tudnia kell hivatásából kifolyólag is higgadtak maradni és megérteni, hogy amikor az emberek , akik nem tanultak pszichológiát, akik családtagjaikért aggódnak ők most nem fognak tudni higgadtan reagálni.

Igyekezni kell valahogy orvosolni ezt a problémát, és ilyenkor nagyon fontos a helyes kommunikáció, mert azt gondolom ha ilyenkor valaki, bári akár a nővér elmagyarázná ha van annyi ideje, hogy ne haragudjanak vagy akár kiírná a kórház a honlapjára hogy miért nincs idejük tájékoztatni az embereket, akkor talán az emberek is megértőbbek lennének.....

Illetve ami még nagyon fontos lenne, hogy tudatosítani kellene az emberekben hogy legyen most az idősebbeknél is akár mobiltelefon, amin el lehet érni vagy akár tényleg önkéntesek, akik segítik a hozzátartozókat abban amiben tudják.

Legyen az bármi, csak annyi hogy ránéznek, hogy mit látnak hogy van a beteg stb stb....

Ez az év senkinek sem egyszerű és mindenki nagyon feszült, de mégis meg kell próbálni embernek maradni mellette....

2020. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
35%
Ó és egy orvos nem lehet érzelmileg feszült? Nem aggódhat, nem szoronghat, csak azért mert egyetemen volt pár pszichológiai tölteléktárgy? Ezt jó tudni. Legyél szent, mert ez a hivatásod... Abban a korban, amikor annak az eskünek az eredetije született az orvosok megbecsült, tiszteletnek örvendő személyek voltak, a mai világban kapcarongyok, legalábbis a társadalom akként kezel minket. Mennyit ér egy kapcarongy esküje? Ennyit a hivatásról.
2020. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
80%

én úgy érzem , hogy nem volt sértő az írásom az orvosokra nézve, és azt írtam megértem mindkét felet...de hát igen...mindenki nagyon ingerült ebben a helyzetben , ez már abból is látszik ahogy reagáltál.

Kedves kérdező, ne aggódj és bízz benne, hogy minden rendben lesz!

Én biztos vagyok benne, hogy jó kezekben van és sokan fáradoznak azon, hogy jobban legyen...:)

Amúgy meg kedves doktorúr vagy doktornő nem tudom melyik nemhez tartozol, tényleg nem rosszból , de lehetséges, hogy jobb is lenne ha pályát váltanál...sokan ki fognak égni én egészen biztos vagyok benne, és nagyon sajnálom, mert szegényebbek leszünk pár jó orvossal, de azt gondolom, hogy ezt így nem lehet csinálni.

Sem neked , sem a betegeknek nem jó, ha az orvos ennyire feszült és ennyire ki van idegileg....

Ha sértésnek veszed, akkor ne haragudj veheted támadásnak, de nem az volt a szándékom.

És még egyszer kérdező jobbulást a nagymamádnak..:)

2020. dec. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!