Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A higany miatt lehet?

A higany miatt lehet?

Figyelt kérdés
Összetört a szobámban a hiányos hőmérő több mint 1 hónapja, de lehet már 2 is, nem emlékszem pontosan. Nem igazán foglalkoztam vele, jött az egyik családtagom, feltakarította, amit fel tudott, aztán ennyi. Naponta van szellőztetve a szobában, de a napom legtöbb részét itt töltöm. Mostanra fájdalmaim vannak testszerte. Nem tudom, hogy az izmom fáj, ízűlet, vagy csont. Igazából sokmindemtől lehet ilyen tünet, stressz miatt is, én pedig elég sokat stresszelek.

2020. dec. 11. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Amit tenni tudsz:

Pár napig folyamatosan szellőztess, és utána is néhány hétig rendszeresen, ezalatt az idő alatt pedig próbálj meg ne tartózkodni hosszabb ideig a szobában.

A legközelebbi patikában vásárolj kénport. A maradék, szabad szemmel nem látható higanycseppek semlegesítéséhez a kénporral szórjd be az összetört lázmérő helyét, majd terítsd le újságpapírral, és hagyd állni egy kis ideig. A higany ekkor a kénnel egyesülve higany-szulfidot alkot, amely már nem veszélyes. Az így keletkező szürkés anyagot seperd össze, és szintén helyezd egy zárható edénybe. Legvégül tiszta vízzel moss fel. A felmosórongyot szintén dobd ki.

Ezek a mérgezés tünetei:

Nyugtalanság, szorongás, idegesség, nehézlégzés, reakcióidő megnövekedése, félelemérzet, érzelmi bizonytalanság, önkontrollvesztés, erőszakos megnyilvánulások, önbizalomvesztés, szégyenérzet, memóriazavar, koncentrációzavar, letargia, álmatlanság, depresszió, öngyilkos gondolatok, mániás depresszió, gyengeség, remegő-bizsergő kezek, lábak, ujjak vagy ajkak, izomgyengeség egészen a paralízisig, koordinációs zavarok, szklerózis multiplex,

fog- és hajhullás, szív- és érrendszeri problémák, emésztőrendszeri problémák, bőrproblémák és allergia

Önmagad megnyugtatására menj el orvoshoz, és meséld el a történetet. A higany kimutatható a vizeletből.

2020. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1! Ritka ilyen segitökész, pontos és kimeritö választ kapni itt a GYK-n! Köszönöm!
2020. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam én is. A kénporról is olvastam, miszerint szobahőmérsékleten fölösleges kénport szórni a higanyra, mert soha nem fog higany-szulfid kelezkezni ilyen hőmérsékleten, ami a lényeg lenne. Orvoshoz meg hiába megyek, hiszen a higany nem tud kiürülni a szervezetből, nem lehet eltávolítani sem. Lerakódik a vesében, májban, stb. A felezési ideje is 20 év. A tüneteket lehet kezelni csak.
2020. dec. 11. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
1-es nagyon jó válasz, ment a hasznos jel, de szerintem még írásos dícséretet is érdemelsz.
2020. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az egyes csak kimásolta máshonnan. Nem kell egyből hanyatt esni a választó.
2020. dec. 11. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen jóindulató és végtelenül hálás kérdezők miatt érdemes a gyakorin válaszolni.
2020. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Élsz még kerdezo??
2021. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!