Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 23 éves létemre magas a...

23 éves létemre magas a vérnyomásom,mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Nem mindig magas. Többször megszoktam mérni van,hogy 120-121-127 de ma estére 154! 154/119 a pulzusom attól felmegy ha tudatomban van hogy most nekem mérik a vérnyomásom,izgatott leszek itthon is. Így hirtelen felmegy de nem is érzek semmit se,hogy magas lenne. Szorongani szoktam és pánikolni de mostanság jól kezelem,mit lehet ezzel kezdeni? Most kivizsgálnának? 23/L

2020. dec. 14. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Vérvételed mikor volt utoljára? Milyen a koleszterinszinted, a triglicerided? Mekkora a BMI-d? Sportolsz rendszeresen? Egyszer méred csak meg, vagy egymás után 2x? Családodban mennyire jellemző a magas vérnyomás?
2020. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jellemző nagyon is.. Mind 2 nagyszülőmé magas,apué anyué,nagybátyámé. Sajnos nem sportolok.. 174cm és 64-65 kg vagyok.
2020. dec. 14. 18:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyszer szoktam megmérni. Utoljára születésemkor vettek vért..
2020. dec. 14. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi köze a koleszterinhez, nekem alacsony a koleszterinem, mégis magas szokott lenni a vérnyomásom. 20F

Ilyen fiatalon stressz okozhatja.

A koleszterin pedig kell az agynak, bármit szedhetsz (én is szedek vérnyomásra), de sztatint inkább ne!

2020. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dohányzol-e? Mennyi a napi koffeinbeviteled?
2020. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom. Hát kávét sem szoktam inni,egyedül a pepsi vagy coca-cola-t iszom,húst szoktam enni,anyukám elég sósan főz.
2020. dec. 14. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet, természetesen a stressz is, de ez kezelhetetlen. Érszűkület, pajzsmirigy,vese problémák is okozhatják. Az, hogy ha egyszer-egyszer magas nem jelent semmit, ez teljesen normális.
2020. dec. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!