Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukám áttétes hasnyálmirigy...

Anyukám áttétes hasnyálmirigy rákos, meddig lehet még köztünk?

Figyelt kérdés

Anyukám most lett pár hónapja 60 éves, fájdogált a gyomra. Magas vérnyomása lett, elküldtük kivizsgálásra, CT-n megállapították, hogy van egy 5 centis daganat a veséjén, így a veséjét mindenképpen ki kell műteni. A másik vese ép. Közben kiderült, hogy a hasnyálmirigyen is daganat van, valószínűleg a vesén lévő már áttétként jelentkezett. Ha sikeres a veseműtét, és kemoterápiával kontrollálni tudják a hasnyálmirigy daganatot, akkor mennyi ideig lehet még köztünk?

Most infúzión kap fájdalomcsillapítókat, jól van, egyedüli aggasztó problémánk, hogy folyton 190 felett van a vérnyomása és van, hogy 5 napig sincs széklete, csak székletindító inekció után. (Hashajtók sem segítenek már, és a párolt ételek sem).

Most kórházban ápolják, egyelőre az orvosok is csak ennyit tudnak az állapotáról, mint amit leírtam.

Aggódom, mert ebben az évben már elvesztettük az egyik nagyszülőnket, és közeli barátunkat, és már kezd mindez egy kicsit sok lenni a mi idegrendszerünknek is, így jobb szeretnék reálisan felkészülni a kimenetelekre és nem álomvilágba dédelgetni magamat.


20/L



2020. dec. 17. 16:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem csak az orvosa tud(na) konkrétabban mondani valamit, csak feltehetöen nem igazán akar.

Sajnos a hasnyálmirigyrákban elég gyorsan meg szoktak halni, ritka, ha fél évet élnek még vele.

Sok orvos viszont elöszeretettel nem készíti fel erre a családot, pedig szerintem az mindenkinek jobb lenne.

Próbálj meg az orvossal úgy beszélni, hogy minden eshetöségre fel akarsz készülni, és adott esetben jobbnak tartod, ha a valóságot mondja, még akkor is, ha az nem szép.

Nektek meg mindenképpen jobb, ha a rosszabbik lehetöségre fekészültök és a vártnál tovább van veletek, mint fordítva.

Sok lelkieröt kivánok nektek

2020. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
16%

Nem vagyok orvos, jósolni sem tudok.

Próbáld széppé tenni azt az időt neki, amennyi megadatott, sok-sok figyelemmel, szeretettel, türelemmel, odaadással!

A te idegrendszered most a legkevésbé mérvadó! Nem is értem, hogy tudsz erre hivatkozni, koldulni a sajnálatot. Most csak az anyukád legyen fontos!

2020. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
12%
Szia. Miért vagy benne biztos, hogy már nem gyógyulhat meg? Akkor sem ha jól reagál a kemora? Tudom, hogy a hasnyálmirigyrák az egyik legveszélyesebb ráktípus, de ez már 100%, hogy nem gyógyulhat ki belőle?
2020. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Kedves masodik!


Nem koldulom a sajnalatot, leirtam egy tenyt, benned viszont nem aok joerzes szorult. Bocsanat, hogy az idegosszeomlas szelen levo allapotomat megemlitettem, viszont en vagyok az egyetlen aki meg kepes osszetartani a csaladot es ha en kidolok, akkor eluralkodik a kaosz. Anyukam mellett pedig nem tudok ott lenni mivel korhazban van, a korhazban pedig latogatasi tilalom, igy csak sotetben tud tapogatozni az ember. Kivanom hogy neked ne kelljen ilyeneket atelni, 4 honap leforgasa alatt. Bolcsebb lettel volna ha inkabb nem is fecserled az idod a kommented leirasara.

2020. dec. 17. 17:37
 5/32 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!


A doktor azt mondta, hogy ne szamitsunk semmi jora...

2020. dec. 17. 17:39
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úgy látom, hogy a nyers valóságra vagy kíváncsi, úgyhogy leírom neked anyukám történetét.

Nála is áttétes hasnyálmirigyfej rákot diagnosztizáltak, bár először epekőre gyanakodtak.

Epe műtét közben derült ki, hogy amit epekőnek láttak, az már áttét volt, nem epekő.

Ez a köcsög rák pedig olyan, hogy ha oxigént kap (tehát műtét miatt felnyitják a hasfalat, vagy bármelyik részt), akkor átveszi az irányítást.

Ezért kell daganatos műtétnél az utolsó rákos sejtet is eltávolítani.

Sajnos anyukádnál ez nem kivitelezhető, de a veséje miatt muszáj műteni.

Műtét után max 3 hónap.

Ezt nem magamtól találtam ki, műtét után az összes létező papírjával bementem a háziorvosunkhoz (panaszom nem volt), és megkértem, hogy mondja el nekem amit eddig leírtak, de úgy hogy én is megértsem.

Az első mondata ez volt: Csaba, üljön le.

És sajnos tényleg tartotta a 3 hónapot.

Sajnálom, hogy rossz híreket írtam, de ez a valóság.

2020. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező, végtelenül sajnálom, DE én is átéltem ugyanezt a borzalmat, amit most átélsz! Édesanyám rákos lett, 3 kisgyerek + háztartás mellett ápoltam minden segítség nélkül. Közben lelket öntöttem apámba, aki teljesen összetört. Tehát tudom, min mész keresztül lelkileg. Az én anyám 41 éve nincs már, de az akkori magamra, meg a mostani énemre gondolva se jutna eszembe a saját idegrendszeremet emlegetni anyukám rákja mellett.

DE hát nem vagyunk egyformák, tégy mindent úgy, ahogy neked jó.

2020. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%

Ne foglalkozz ezzel a mártírral!

Egyébként nem hiszem, hogy a rák a műtét alatti oxigéntől kezd terjedni, ahogy a 6-os írja. Inkább az van, hogy megbolygatják és bekerülhetnek a rákos sejtek a vérkeringésbe és nyirokkeringésbe. Ezért lenne jó, ha elektromos késsel műtenének minden ilyet, ami közben égeti a vágás mentén a szövetet.

Mást nem tudok a hasnyálmirigyrákról, illetve egy ismerősömnek volt jóindulatú daganat a hasnyálmirigy táján és így is menthetetlen volt, mert nem lehetett azt a tájékot műteni.:(

2020. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
65%
A mártírt a 7-esre és 2-esre értem, aki nyilván ugyanaz a személy.
2020. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem birom az olyan embereket, akik nem képesek az együtt érzésre, csak arra, hogy saját magukat fényezzék.
2020. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!