Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agydaganatom lenne? Vagy mi...

Agydaganatom lenne? Vagy mi okozza ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés

Már két hónapja tart hogy nem érzem magamat. Az egész fejfájással kezdődött ami heteken át volt és a fejem különböző pontjain mindenféle úton-módon éreztem a nyomásokat. És bár az elmúlt egy-két hétben ugyan nem érzem ezt (vagy legalábbis már nem olyan intenzíven), helyette most a legfőbb probléma nálam a szédülés, amely a napjaim nagy részében végig kísér engem, és sokszor olyan feelingem van mintha egy vonaton vagy hajón közlekednék, ülő-álló helyzetben egyaránt. Ami még feltűnő nekem, hogy időnként mintha olyan tüneteket is éreznék magamon mint a fülcsengés, vagy valamelyik végtagom gyengesége, emlékezetzavar, illetve ügyetlenség, de a héten már a mellkason is szúrt.


A közelmúltban több kivizsgáláson is voltam a vérvételtől a neurológián át a koponya CT-ig, de sehol sem találtak rendellenes dolgot, ennek ellenére folyton azon idegeskedek, hogy lehet mégis valami súlyosabb betegség áll a tünetek hátterében. :(



2020. dec. 20. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt agyban daganatom, nem vettek komolyan amikor beteg voltam, pszichiátriára küldtek, ha a háziorvosom komolyan vesz, egy laborra elküld, nem lett volna áttét az agyamban, és a legtöbb beteg akivel együtt voltam kemoterápián, kb. mindnél az volt, hogy sokáig nem vették komolyan, és legtöbben a fertőzőosztályon töltöttünk sok időt, mert a magas láz meg ilyenek miatt arra gondoltak.
2021. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Nálam is hasonlóak a tünetek, viszont én Covidos voltam november végén, és azóta érzem. Kellemetlen fejfájással kezdődött, ami 3 hétig tartott (ez már alapból eléggé megijesztett, mert nem vagyok fejfájós). Na és a szédülés, fülcsengés...mai napig nem akar szűnni. Voltam már fülésznél, több orvos ismerősömmel is beszéltem már. Mindenki azt mondta, hogy sajnos ezek a Covid hosszútávú tünetei. A daganatra pedig mindenki azt mondta, hogy számos más tünettel együtt jár, amit neurológus ha alaposan megvizsgálja az idegpályákat észrevesz. Az egyensúlyozó rendszer vizsgálatára a csukott szemes próbákat szokták használni (csukott szemmel állás, egyhelyben járás, sétálás) illetve a Bárány-féle próbát. Amit még mondtak, hogy van a bolgyóideg, ami szinten mindent szabályoz, így a mozgást is, és ezt az ideget képes a covid rongálni, aminek a gyógyulási ideje fél év-1 év is lehet.

Kicsit én is jobban utánanéztem a szédülésnek, és azt találtam, hogy a nyakból is származhat még. Ezt tapasztalom magamon is, mert pl tusolás, nyakmasszírozás után szűnnek a tünetek. Sajnos ülőmunkát végzek, és majd 2 méter vagyok, így gondolom ez csak hozzátesz.

2021. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:
#62-es akkor lehet én is COVID-os voltam?
2021. jan. 29. 11:44
 64/75 anonim ***** válasza:
25%
Tüneteid alapján sajnos nem zárható ki az agydaganat lehetősége. A CT nem sokat mutat, főleg ha kicsi a daganat és olyan helyen van, ahova a CT nem hagy betekintést. Remélem nálad nem ez a helyzet, de mivel hónapok óta fennállnak a tüneteid, sajnos nem lehetsz biztos a negatív diagnózisban. Mielőbb vizsgáltasd ki magad, ha pontos választ akarsz kapni.
2021. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 A kérdező kommentje:
De szerencsére azért nem súlyosodtak a dolgok, ha nagyon szarul lennék már lett volna hányás meg ilyenek.
2021. jan. 29. 12:35
 66/75 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, sok mindentől függ, hogy mik a tünetek. Van olyan agydaganat is, ami lassú lefolyású és sok ideig nem okoz súlyos tüneteket, csak általánosabbakat, mint pl fejfájás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy neked tuti agydaganatod van, csak annyit hogy megérné normálisan kivizsgáltatni magad, mert a CT közel sem 100%. Persze te döntöd el, hogy mit csinálsz, de gondolom úgyse nyugszol meg.
2021. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:
És az MR kontrasztanyag nélkül is kimutatná?
2021. jan. 29. 12:52
 68/75 anonim ***** válasza:
Hát elvileg igen, viszont jobb kontrasztanyaggal, az a biztos. Viszont a kontrasztanyag nélküli MR is megbízhatóbb, mint a CT. Sok sikert és jó egészséget neked.
2021. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


62-es vagyok. Én akkor nem tudtam, hogy az voltam, csak utólag csináltam antitestes tesztet, és akkor derült rá fény. Nincs kizárva szerintem próbálj meg ilyen antitestes tesztet beszerezni. Patikában is lehet kapni, vagy rendelni internetről.

Több orvossal is beszéltem erről, és mindegyik egymás tudta nélkül azt mondta, hogy idegi sérülés. Nálam mondjuk ülve, fekve, sétálva nincs, csak amikor megállok, és hirtelen mozdulok, vagy le-föl hajolok. Érdekes, hogy nekem a vérnyomásomat is szétcseszte a vírus, hol 110, hol 150 felett. Pulzusom az egekben...sportot is javasolják még.

Nálad meddig tart ez a bizonytalanság? Nekem kb 4-5 másodperc, aztán elmúlik, megint előjön, és megint elmúlik. De van amikor pl egyáltalán nincs órákig, nagyon érdekes...

Millgamma N-t javasoltak nekem, ami jó idegi sérülésre. Annyit tudnak sajnos csak mondani, hogy türelem, mert sok időbe telik, amíg az idegek meggyógyulnak.

2021. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 Kpeter36 ***** válasza:
68%

Szia!

Tavaly márciusban én is rosszul lettem a Covid lezárás elött egy héttel. Szédülés, gyengeség, majdnem ájulás, hasmenés, mintha lázas lennék érzet, magas vérnyomás, rossz alvás, állandóan járt az agyam, magas éhomi cukor 8-as.

Beszartam rendesen mit mondjak! Ennyi volt!

Húsvét hétfőn emlékszem olyan szarul lettem, hogy majd összeestem séta közben. Pánikrohamom volt azt hiszem úgy hívják! Azt hittem ki kell hívni a mentőt mert megdöglök, Frontin volt itthon más miatt az segített!

Áprilisban mentem kardiológiai vizsgálatra, minden rendben. Teljes vérvizsgálatra, jó lett. Két dolog volt ami kicsit a határérték után vagy alatt volt, de nem vészesen. Pl. Alacsony foszfor, de mivel fostam mint a Murányi kutya ezért lehetett. Elmentem MRI-re gondoltam ez agydaganat lesz. Értékelés nem az!

Azóta pár dolog rendbejött: jobb alvás, jó vérnyomás, jó testhőmérséklet.

Ami maradt sajnos szédülés érzet, hasmenés napi egy vagy kettő!

Hol jobb hol rosszabb.

Nem tudom mikor áll helyre, mert idegesít és ez már egy ördögi kör.

Ki akarok jönni az egészből!

Ha találgatni kell, akkor az idegek mehettek szét stressz egyéb lelki okokból, ami pedig az emésztéssel van szoros összefüggésben!

Úgyhogy szerintem idegileg vagy szétcseszve és ez amíg el nem engeded a dolgokat nem jön rendbe.

Ez az Én történetem.

Ja és fülcsengésem is lett, de szerintem a Scorpions koncert miatt mert pontosan azóta van: 2019 november óta.

43 éves férfi

2021. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!