Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tarthat végbélrepedés hónapoko...

Tarthat végbélrepedés hónapokon át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusban tapasztaltam először fájdalmas székletet, rajta pedig vért. Először börgyógyászhoz mentem, pikkelysömörre kaptam krémet, kívülről elnúlott a fájdalom, de belülről megmaradt. Ezután sebészhez mentem, aki nem találta az okát. Várnadós vagyok (28 hetes), így a kemény székletnek tudta be. Nem nyugodtam meg, magánban is elmentem egy sebészhez, aki fisszúrát tapintott ki, az ujján is volt vér. Reparont adott, de mondta, hogy valószínű nagy hatása nem lesz, szteroidos készítményt a terhesség miatt mem írhat fel és nem is tükrözhet.

Azóta is minden székletem véres, néha a papíron is van közepes mennyiségű friss vér. A székletem nem volt fekete vagy sötét, csak mióta a vasat szedem (1 hete). Néha fehér nyálkát is látok a széklet felszínén.

Továbbra is fisszúrára utal a tünet vagy valami súlyosabb lehet?



2020. dec. 22. 17:15
 1/5 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy vannak időszakok, amikor nincs vér csak fájdalom, és 1-2 alkalommal fordítva is előfordult. 22 éves nő vagyok.

A vérképemen vérszegénység látszott 24 hetesen (12 hetesen még semmi, pedig akkor már megvolt a fisszúra) szóval ezt a terhességnek tudták be.

2020. dec. 22. 17:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell túlidegeskedni, de ha kemény a széklet, akkor érdemes lehet glicerines végbélkúpot használni ill. az étrend megváltoztatásával lazítani a székletet.
2020. dec. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Használtam, attól függetlenül ugyanúgy fájt :(
2020. dec. 22. 18:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Plusz a progeszteron, vas amit szedek amúgy is keményíti a székletet, nem tudok vele mit csinálni.
2020. dec. 22. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Kenegesd reparonnal, + használd a kúpot is.
2021. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!