Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hol tudok érdeklődni a beteg...

Hol tudok érdeklődni a beteg nagymamám iránt?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1087476..

Ezt a kérdést tegnap írtam ki, itt már részleteztem egyszer.


Semmilyen információt nem tudok róla tegnap óta, a leleteredményeit és a röntgeneredményeit sem közlik velünk. Már tűkön ülök, hogy milyen eredményei lehetnek. A háziorvos szerint tüdőgyulladása is lehet a tünetei alapján. A kartonozót, a COVID osztályt és a sürgősségi osztályt is ezerszer próbáltam hívni, de nem mondanak semmit. Az ápolónők mindig átirányítanak vagy azt mondják, hogy próbáljam meg később/holnap, amikor jelen lesz az ügyeletes orvos, de már a hajam égnek áll ettől az őrülettől.


A nagymamámat fel tudjuk hívni a telefonján, de ő sem tud semmit, hogy most mi van, csak kapja ezerrel a gyógyszereket és az infúziókat. Az étel amit kiszolgálnak délben; hideg zöldségleves, hideg főétel.

Tünetei: tüdőgyulladás, ingázik a láza (egyszer lemegy, később felmegy), fáj a háta és fáradékony.


Elegem van ezekből a titkolózásokból, szeretnék pontos leírást a nagymamám eredményeiről, diagnózisáról, de mindenki csak mutogatni tud egymásra. Kész őrültekháza az a kórház.

A végén így hozzátenném, hogy a recepciósok, kartonozói dolgozók röhögcsélnek, vihorásznak hárman is (maszk nélkül!) és a mobiltelefonjukon játszanak/beszélnek.

Mit tegyek? Nagyon félek, hogy elhanyagolják és ez lesz neki a veszte.



2020. dec. 30. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos erőszakosnak kell lenni, én biztos addig telefonálnék, amíg nem ad vki választ és nem tántoríthatnak el semmilyen kitérő válasszal. Csak telefon marad, személyesen nem lehet most csinálni semmit, ezért ha telefonálsz, ne hagyd magad lerázni, ha bunkók veled, kérd ki a nevét, beosztását. Tudom, hogy a legtöbb eü dolgozó megtesz mindent, viszont mindenkinek egy anyja, apja, nagyszülője van, engem nem érdekelne, ki mennyire elfoglalt, ha a mamámról lenne szó.
2020. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem a mamát hanyagolják el, hanem téged. Minden kórházban felfordulás van. Ott spórolnak az erejük meg az idejükből ahol tudnak. A recepciós meg a kartonozós úgy sem adhatna felvilágosítást. Az orvos adhat. Csak egy ötlet:menj el a háziorvoshoz, ő belelát az ESZT-be, látja a leleteit. Ha ő felhívja a kórházat, hátha komolyabban veszik. Persze ha neki is belefér az idejébe, mert ott is gáz van.
2020. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nincs elhanyagolva, hisz ellátást kap: vizsgálatok, infúzió, gyógyszerek, étel. A recepciósnak ehhez semmi köze, de a kartonozóknak sem.

Sajnálom, hogy nem tájékoztatnak, próbáld továbbra is hívogatni az osztályt! Őrület van nekik is.

2020. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg a háziorvostól nemrég hogy kétoldali tüdőgyulladása van és a leleteredménye is rossz. Meddig húzódhat el egy tüdőgyulladás? Eltelhet hetekig is, hogy felépüljön?
2020. dec. 30. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen idős a néni, milyen volt előtte az általános állapota, milyen alapbetegsége(i) van(nak), most milyen gyógyszereket kap? Hirtelen ennyi, de ez csak a jéghegy csúcsa a kérdéseknek. Mi nem tudjuk megválaszolni. Szerintem kérdezd meg a háziorvost, hátha ő tud prognosztizálni.

Egy egészségügyi dolgozó

2020. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Új információ: én is koronavírusos vagyok, de tünetmentes. 1 órája közölte a háziorvosom. :(

Tegnap teszteltek egy gyors teszttel és egy PCR teszttel, az első negatív, ma kiderült hogy a másik pedig pozitív. 10 nap karantén a család tagjainak.

78 éves, az inzulinos cukorbetegségen kívül más nincs neki. Fogalmam sincs, hogy milyen gyógyszereket kap.Fáradékonyságon kívül ezelőtt másról nem panaszkodott az elmúlt hónapokban. Jelenlegi tünetei fenntartanak.

Nem tudom, hogy mi lesz a nagypapámmal, ő felügyelet nélkül egyedül nem maradhat.

2020. dec. 30. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóljatok be a családsegítőknek, ők ellátják a papát! Ételt, gyógyszert visznek neki stb.
2020. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!