Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Spontán ptx-em van kb 1...

Spontán ptx-em van kb 1 hónapja és nem múlik el többi lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok már több mint egy hónapja van légmellem és nem akar felszívódni mit tegyek?

9cm-es volt ès 6 napig kórházba voltam oxigèn terápián ès 5cm-re csökkent ès hazaengedtek úgy hogy mèg mindig nagyon fáj... Csak annyit mondtak feküdjek 2 hètig, fújogassak lufit és semmi fizikai munka ezt így is csináltam de ugyan ugy fáj...



2021. jan. 3. 11:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem hogy ez a 8adik ptx-em csak eddig sose derült ki mert a f@szopo háziorvos "tüdőgyulladásra" fogta meg hogy "meghúztam magam" és az eddigiek elis mult magátol max # hét alatt
2021. jan. 3. 11:27
 2/9 A kérdező kommentje:
2 hét alatt*
2021. jan. 3. 11:28
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Oxigénterápia? Csöveztek is?

Nekem 3x volt egy év alatt, tudom mit érzel. Ebből a leírásból számomra nem derül ki, hogy maga a PTX rendeződött-e, ezt hogy dokumentálták orvosilag. Nem igazán értem, hogy egy PTX-el hogy engedhetnek haza, illetve az, hogy 9 cm volt és 5 cm lett, az itt nem jelent semmit, akkor elvileg nem múlt el, ugyanúgy megvan a PTX, elég nagy, sőt ha fáj is, akkor kezelni kell, akár egy mozdulatra, tüsszentésre is megnőhet a mértéke. 5 cm sugarú terület az azt jelenti, hogy akkora helyen nincs légzőfelület, a mellhártyák között levegő van, feszíti és mivel tele van idegekkel, fáj baromira.

2021. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem csöveztek csak orron át adtak oxigént 6napig amíg bent feküdtem. Énse értem hogy engedhettek haza de holnap megyek kontroll röntgenre és tuti hogy nem múlt el mert nehezen kapok néha levegőt és szinte mindig fáj folyamatosan a vállam a tüdőm baloldalt és a hátam
2021. jan. 3. 12:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Elvileg a magas növéstől van nekem 181cm 60kg 16 éves nem mondanám magam soványnak inkább szálkás mert 2 éve edzek.. ja és cigizek is 5 éve napi egy doboz lehet ez is közre játszik..
2021. jan. 3. 12:15
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, ez számomra teljesen egyértelmű, orvosi baklövés, ehhez nem tudok mit hozzátenni. Van palliatív terápiája ugyan, de neked panaszod van, fájdalmad van, kisugárzik, nehézlégzésed van, ez minimum kórházi megfigyelést igényel, akármelyik pillanatban hirtelen romolhat az állapotod.
2021. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na igen, a dohányzást el kell hagyni.
2021. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Holnaptól leszokok a cigirol es ezt megmondom nekik hogy ugy engedtek haza hogy nem voltam meggyógyulva és megis fulladhattam volna tegnap mert alig kaptam levegőt
2021. jan. 3. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta? Remélem megműtöttek és rendeződtek a dolgaid. Nekem sem vették észre hónapokig majdnem belehaltam. De ha sokadszorra lyukad sajnos már csak a műtét segít.
2022. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!