Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hét hete köhög?

Hét hete köhög?

Figyelt kérdés

A gyermekem 7 hétig köhögött.A múlt hétre elmúlt neki,mehetett oviba.Járt 3 napot és mára olyan szinten visszaesett,hogy nincsen 1 perce úgy,hogy ne köhögjön.

Kértem neki antibiotikumot.Eddig nem kapott,mert meg nem vizsgálta senki,csak " telefonon" ( mivel covid van,így nem fogadják)össze-vissza adattak velem neki mindent.Ma azt mondtam,elég volt,itt ezek a szirupok köhögésre neki már nem segítenek.

Azt nem tudom,hogy ceclor antibiotikumot kapott délután 4-kor,6-kor a normaflort,mert a patikus azt mondta teljen el 2 óra közöttük.Még kellene neki adnom cataflam cseppet is.Itt is el kell telnie a 2 órának? Tehát most este 8-kor. Pluszban még sinecod köhögéscsillapítót is kell adnom éjszakára.Cataflam és sinecod sem vehető be egybe?Ja és még egy dolog,mhogy most pici hőemelkedése is van,arra nurofent szoktam neki régebben.Ehelyett a cataflam is jó lenne,mert a tájékoztatóban ugye erre nem írja,viszont sokaknál olvastam,hogy használják lázcsillapításra.

Bocsánat a sok kérdésért,de lassan a covid miatt már doktorálhatunk is,hiszen saját magunknak kell kinyomozni vizsgálat nélkül, hogy mi lenne a jó gyógyszer.



2021. jan. 7. 18:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A köhögésre nem szokás antibiotikumot adni. Bakteriális fertőzésre igen, azt meg nem a szülő diagnosztizálja, hanem az orvos, de mindegy.

A cataflam fájdalomcsillapító, mi köze a köhögéshez?

2021. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy köhpg. Ha hurutos, arra köptető kell, slájmosra nem szabad köhögés csillapitót adni, az szárazköhögésre jó. Cataflam a köhögses gyógyszerrel, amntibiotikummal, normaflorral is mehet egybe.
2021. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Gondolom a cataflam arra van, ha lázas lenne, talán gyulladáscsökkentő is. Én felnőtt vagyok, de még nekem is erős volt. De persze ki hogy bírja. Tutira szedje a normaflort, ha cataflamot adsz neki, mert engem pl durván megfosatott miután napokig szednem kellett torokgyuszival.
2021. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2021. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Heveny bronchitissel diagnosztizálták november végén és felső légúti fertőzéssel a gyerek sűrgősségin,mert annyira fulladt. Mindent adtak neki rá,ami kb.robitussin ,mucopront, bronchostop....mindent össze-vissza.ma én mondtam,hogy nem gondolom,ha eddig 7 hét alatt nem hatottak,akkor ezután fognak.Durván 1 hétre tűnt el a köhögése,de ezek szerint valami visszamaradhatott,ezt mondta a doki,mivel ahogy közösségbe ment,újra pillanatok alatt felül fertőződött.Ezért írattam már én fel neki antibiotikumot.
2021. jan. 7. 19:10
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok.
2021. jan. 7. 19:11
 7/21 anonim ***** válasza:
Cataflan ovisnak? Ejnye.
2021. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Cataflam csepp. Nem szabadna? Nekünk már régóta ír fel a doki,ha van valami megbetegedés.
2021. jan. 7. 19:19
 9/21 anonim ***** válasza:
Azt igen, másra gondoltam.
2021. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztató azt írja 1 éves kortól adható a gyerek súlyának megfelelően.
2021. jan. 7. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!