Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hét hete köhög?

Hét hete köhög?

Figyelt kérdés

A gyermekem 7 hétig köhögött.A múlt hétre elmúlt neki,mehetett oviba.Járt 3 napot és mára olyan szinten visszaesett,hogy nincsen 1 perce úgy,hogy ne köhögjön.

Kértem neki antibiotikumot.Eddig nem kapott,mert meg nem vizsgálta senki,csak " telefonon" ( mivel covid van,így nem fogadják)össze-vissza adattak velem neki mindent.Ma azt mondtam,elég volt,itt ezek a szirupok köhögésre neki már nem segítenek.

Azt nem tudom,hogy ceclor antibiotikumot kapott délután 4-kor,6-kor a normaflort,mert a patikus azt mondta teljen el 2 óra közöttük.Még kellene neki adnom cataflam cseppet is.Itt is el kell telnie a 2 órának? Tehát most este 8-kor. Pluszban még sinecod köhögéscsillapítót is kell adnom éjszakára.Cataflam és sinecod sem vehető be egybe?Ja és még egy dolog,mhogy most pici hőemelkedése is van,arra nurofent szoktam neki régebben.Ehelyett a cataflam is jó lenne,mert a tájékoztatóban ugye erre nem írja,viszont sokaknál olvastam,hogy használják lázcsillapításra.

Bocsánat a sok kérdésért,de lassan a covid miatt már doktorálhatunk is,hiszen saját magunknak kell kinyomozni vizsgálat nélkül, hogy mi lenne a jó gyógyszer.



2021. jan. 7. 18:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ok,hirtelen megijedtem:)
2021. jan. 7. 19:22
 12/21 anonim ***** válasza:
Bocsánat, más verzióra gondoltam. :).
2021. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Tüdőgondozó orvost kell felkeresni. Nekem felnőttként volt, hogy már 3 hónapja köhögtem és semmi se segített, elmentem egy szakorvoshoz 2 féle gyógyszert felírt , az egyik valamilyen asztma egyszerűségű cucc volt, de nem arra volt jó, a másik nem tudom már -, de utána el is múlt.


Szóval ha eddig csak házi gyerekorvos volt, akkor lépjetek tovabb.


Gyerekkoromban olyan is volt, hogy a vérbe vizelet került vagy vmi ilyesmi és egyszerűen folyamatosan beteg voltam - ezt meg laborral tudták megállapítani.

2021. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen,hívtam pulmonológust is és most kértem egy mellkas röntgen is.De ezt mind én " erőszakoskodtam" ki,mert mindenre az a válasz,hogy a járvány miatt nem vihetem a köhögő gyereket.
2021. jan. 7. 19:35
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha az orra is folyik vagy csak enyhén taknyos, akkor orrcsepp is kell, hogy megfelelő legyen a légutak szellőzése. Naponta esetleg többször kell vele inhalálni gőz fölött (jó önmagában is a forró víz, nem szükséges a kamilla). Napjában 2-3 alkalommal itass vele kakukkfű teát, a benne levő timol fertőtleníti a légutakat. A köhögést köhögéscsillapítóval mérsékelni kell (bár az inhalálás átmenetileg fokozza).
2021. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A pulmonológus jó ötlet nem árt egy kivizsgálás, próbálkozz azzal hogy ha nagyon rájön a köhögés akkor odaülteted a hűtő elé vagy az ablak elé és lélegezzen mélyeket meg kortyolgasson vizet (nem fogja teljesen elmulasztani de ha roham szerűen köhög akkor segíthet)

Szerinten amúgy lehet asztma lesz tavaly nekem is ugyan ilyenem volt, megfáztam kb 3 napig mindennel együtt rosszul voltam de a köhögés az hónapokig meg maradt egyszerűen nagamtól nem tudtam kilábalni (én diagnosztizálva vagyok asztmával nekem állandó gyógyszer beállítása szüntette meg a panaszokat)

Az inhalálás azonban tényleg jó lehet.


Antibiotikumot pedig általában nem adnak ha nem volt lázas,

2021. jan. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Röhej amúgy, hogy járvány miatt nem lehet vinni. Ismerős a szituáció kollégámnál. Az orvos meg se akarta vizsgálni még akkro se amikor negatív PCR tesztje volt. Röhej...


Komolyan mondom a háziorvosok 99%-nak semmilyen béremelés járna, de a kórházi dolgozóknak sem. Tisztelet a kívételnek, mert ismerek olyan orvosokat akik szívvel lélekkel dolgoznak a vírustól függetlenül.


Az orvosok letettet egy esküt - ha baj van akkor is dolgozni kell - ha halálos járvány van, amely 90% öli az embereket, akkor is dolgozniuk kell. Olyanok az orvosok, mint a katonák ... Ha háború van a katona se mondhatja, hogy bocsánat nem megyek. Gondolj bele, ha Normandiánál ááhh inkább nem szállunk partra, mert meghalhatunk.


Seggfej némelyik orvos ... már bocsánat.. és tényleg tisztelet a kívételnek.

2021. jan. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen,az ablak elé vittem a hidegre, jól betekertem,nehogy megfázzon.Vettem neki hidegpárasítót. Amikor annyira fulladt berohantam vele az ügyeletre,ahol KAPUTELEFONON!!! keresztül közölték velem,hogy én nem hallgatok híreket,hogy köhögő,fulladásos beteget nem vizsgálnak??? Menjek haza,adjak neki köhögéscsillapítót,ez volt a válasz.Tiszta vicc az egész.Elkeserítő,főleg,hogy 3 éves gyerekről beszélünk.
2021. jan. 8. 10:33
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez akár valami asztmás allergia féleség is lehet. Irritálja valami a tüdejét, de nem olyan súlyos hogy fulladjon vagy valami. Kéne légzés funkció
2021. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azt a pulmonológus csinál ha bejutnak oda
2021. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!