Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miert van az, hogy mindenki a...

Miert van az, hogy mindenki a Covid vakcina 5-10 eves hatasai (ami valoszineg nincs is, plane hogy addig nem is biztosit vedelmet) miatt aggodik, ahelyett hogy orulne, hogy vegre vege lesz ennek a remalomnak?

Figyelt kérdés

Osszes laikus ismerosom, aki amugy biologiabol is éppen csak atment, innen meg onnan hallott felinfok alapjan iteli meg, hogy najd beadatja-e a Covid vakcinat. Szerintetek itt a kormanynak vagy mas szervnek nem lenne fontos szerepe, hogy a kételyeket eloszlassa? Tudom nagykn fontos az alkotmanymodositas is, de ugy gondolom hogy jarvany idejen pont hogy fontos lenne, hogy az emberek megbizhato hireket kapjanak a vakcinakrol.


Sajnos gyik-on is azt latom, hogy a rengeteg onjelolt virologus megmondja, hogy miert veszelyes az oltas, mikozben mar milliokat beoltottak, es kb 100.000bol ha egynel volt eddig valamilyen komolyabb mellekhatas. Ehhez kepest minden ezredik magyar mar meghalt a Covid szovodmenyeitol.



2021. jan. 7. 23:24
1 2 3 4 5 6
 31/55 Blaster123 ***** válasza:
4%

Felmerül a kételkedőkben, hogy hogyan lehet az, hogy Covid-19-re 9-10 hónap alatt kifejlesztettünk vakcinát, míg a többi vírusra nem? Biztonságos ez?

Rövid válasz: Biztonságos. A többi virusnál azonban komplikáltabb fejleszteni.


Miért komplikáltabb a többi vírusnál és mi az az mRNA?:

-Hatás és design kombináció okozta nehézségek: vakcinákat a legelterjedteb, illetve "legegyszerűbb" vírusokra fejlesztettünk. Szerencsére sok nagyon elterjedt, fertőző vírus egyszerú felépítésű, gondolva itt az alacsony mutációs képességre, limitált immundom. antigének, a védekezés egyértelmű összefüggései pl antitestek szerepe - ezek igazak a rotavírusra, kanyaróra, mumpszra, rubeolára, és részben a Covid-19-re


-Nagyon elterjedt vírusok, de jelentős tudományos kihívást jelentenek: Influenza, HIV..stb. Sok pénzt öltek ebbe, de a magas mutációs képességük miatt, nehéz őket megfejteni. Ezért vannak pl.: az influenzánál "általános védelmet" nyújtó vakcinák, például csak 4 mutáció ellen véd, de ez is jó már. Influenzánál ismerjük az előbb említett tényezőket, de az immunodomináns antigének szerepe még nincs megfejtve itt. HIV-nél a gyors mutáció miatt, nagyon nehéz megérteni minden tényezőjét.


-Kereslet. Kell, hogy legyen kereslet a vakcinára. Sajnos ezért, sok fejlődő országban, főleg trópusi vírusok megelőzhetőek lennének, de nem sok ország száll be a vakcina finanszírozásába. Példaként a Chikungunya-láz, 2017-ben már 2. fázisban állt a tesztelés, hatékonynak tűnt, de nem ment tovább finanszírozási problémák miatt. Nekünk ezt nehéz elképzelni, hiszen ha nálunk valamilyen helyi járvány lenne, az EU egyből besegítene, de a fejlődő országok sokszor magukra vannak hagyva a vírusaikkal.


-mRNA vakcina technológia: a hírvivő RNS-s vakcinát már 20-25 éve fejlesztik. A probléma az volt, hogy az 1. pontban említett "könnyen" vakcinálható vírusokra már volt oltás. Ennek a technológiának magasabb lécet, a nehezebb vírusok terén kellett helytállnia. Ott nehéz eredményeket elérni. Ahogy a patogént azonosították, szekvenciálták, sokkal gyorsabban lehet mRNA vakcinát készíteni, mint proteines/gyengített vakcinát, ezért sok vállalat az elmúlt 15 évben etéren fejlesztett:Novavax, Moderna, Biontech. Ha nem foglalkoztak volna vele az elmúlt 15 évben, nem lett volna most ilyen hamar vakcina. Többek között a sars covid-1-en is próbálkoztak az elmúlt 15 évben, ami sokat jelentett a mai gyors fejlesztésnek.


Biztonságos-e az "új technikás", hazánkban is használt biontech pfizer vakcina?

Igen, ha lehetne mondani, ez a vakcinák szent grálja. Nem módosítja a beoltott ember genomjait, a gazdasejtek könnyen lebontják azt, és immunválaszt tekintva letiszult. Nincs benne más protein, vagy genetikai hordozó, amely problémát okozna. Mondhatni a legbiztonságosabb.


Miért volt 9-10 hónap a fejlesztés?

Korábbi mRNA kutatások sokat segítettek. A vakcinafejlesztést nem siették el!!!, a különböző lépéseket nem hagyták ki, csak pl ha eddig vártak pár hónapot a következő lépések között, most azokat próbálták egy időben közelebb tenni. Ez pénzügyileg rizikós, hiszen, ha nem sikerül az 1. fázis, de már elkezdték a beruházást a 2. fázisba, sokat buknak. Ezért szokott lenni, hogy várnak a lépések közt, pénz miatt. Ez a vakcina az összes teszten biztonságosan végigment.

2021. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
37%

Ennyi sötét kommentelőt, mint itt, még nem nagyon láttam 😂


Az oltás az mindenki számára INGYENES lesz, nem abból lesz a profit, hogy az emberek ezt megveszik...


Ha minden igaz, akkor ezek a vakcinák a MUTÁNS vírusok ellen is védenek. A Moderna jelentette ki pár napja, hogy bizonyítottan véd a mutáns vírusok ellen is, csak még nincs elég ember, akiről tudnák ezt állítani.


Az USA-ban, 100 ezer emberből mindössze 1(!!!!) embernek volt súlyosabb lefolyású tünete az oltás miatt.


Döntsétek már el végre, barlangban és maszkban akartok továbbra is élni, vagy beadatjátok magatoknak a Pfizer vagy a Moderna vakcinát, és élnétek tovább boldogan az életeteket...


Kb. 10 évvel ezelőtt, amikor volt a H1N1, akkor rengetegen beoltatták magukat, pedig akkor még se maszk, se semmilyen korlátozás nem volt.


Azóta eltelt 10 év, eljött az okostelefonok korszaka, és kezdenek elbutulni az emberek...

2021. jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
40%
Aki lepontozott, az tudna írni valami érvet, hogy mi a baja az oltással? Lepontozni mindig könnyebb...
2021. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
18%
32-es, végre valaki. Ez a vírus kiszámíthatatlan. Engem 18 évesen eléggé megviselt, azóta szenvedek tőle. Még egyszer nem kívánom átélni. Tehát elhiszem, hogy pár legyengültebb embert simán elvisz és itt nem 100 ezer emberre jut egy súlyosabb eset, hanem az arány sokkalta rosszabb. Az oltás sokkal kisebb kockázat, a Moderna vakcina pedig igazán meggyőző eredményeket tudott felmutatni, még a Pfizer-rel szemben is, tehát abszolút biztonságos.
2021. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 Blaster123 ***** válasza:
24%

Próbáltam érthetően elmagyarázni a vakcinát 31. kommentban, de ugyanazt tudom mondani, mint a 33.: lepontoznak de semmi érvet nem mondanak.

Elmondják a véleményüket, oké, de bizonyíték meg semmi.


Ez az ismerősöm aztmondta, boltos néni ezt, ez nem ér semmit. A kutyám meg aztmondta, hogy űrhajós.


Legjobb szándékkal, érthető szavakkal próbáltam leírni egyik problémájukra a választ 31. pontban, de semmi...

2021. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
54%

Nekem semmi problémám nincs senkivel. De nem fogom beadatni az oltást mert semmi érvem nincs mellette.

Másnak meg semmi köze a döntésemhez, és magyarázattal sem tartozok.

2021. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim válasza:
53%

“Ez az ismerősöm aztmondta, boltos néni ezt, ez nem ér semmit. A kutyám meg aztmondta, hogy űrhajós.”


Nem érdekel ki mit mond. Én azt láttam hogy senkit az ismerőseim közül nem viselt meg ez a betegség, engem sem viselt meg ez a betegség, semennyire nem tartok tőle, tehát nem kell az oltás sem.

Ti oltassátok be magatokat nyugodtan. Nem szólok bele. Ti se szóljatok bele más életébe.

2021. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 Blaster123 ***** válasza:
18%
A nem beoltással szólsz bele mások életébe...
2021. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
77%
Na ebben tévedsz. Semmi jogod felülbírálni hogy én mit teszek.
2021. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
31%
Itt nem arról van szó, hogy kinek volt egyáltalán bármilyen tünete is... Rengeteg ember nem érzett magán szinte semmit, viszont ha beoltatjuk magunkat, akkor kisebb eséllyel adjuk tovább a vírust, és aki esetlegesen elkapja, annak sem lesznek súlyos lefolyású tünetei. Szóval ez a kulcs. Nem lesznek tele a kórházak COVID betegekkel, nem lesz az oltás miatt leterhelve az egészségügy, mint most.
2021. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!