Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miert van az, hogy mindenki a...

Miert van az, hogy mindenki a Covid vakcina 5-10 eves hatasai (ami valoszineg nincs is, plane hogy addig nem is biztosit vedelmet) miatt aggodik, ahelyett hogy orulne, hogy vegre vege lesz ennek a remalomnak?

Figyelt kérdés

Osszes laikus ismerosom, aki amugy biologiabol is éppen csak atment, innen meg onnan hallott felinfok alapjan iteli meg, hogy najd beadatja-e a Covid vakcinat. Szerintetek itt a kormanynak vagy mas szervnek nem lenne fontos szerepe, hogy a kételyeket eloszlassa? Tudom nagykn fontos az alkotmanymodositas is, de ugy gondolom hogy jarvany idejen pont hogy fontos lenne, hogy az emberek megbizhato hireket kapjanak a vakcinakrol.


Sajnos gyik-on is azt latom, hogy a rengeteg onjelolt virologus megmondja, hogy miert veszelyes az oltas, mikozben mar milliokat beoltottak, es kb 100.000bol ha egynel volt eddig valamilyen komolyabb mellekhatas. Ehhez kepest minden ezredik magyar mar meghalt a Covid szovodmenyeitol.



2021. jan. 7. 23:24
1 2 3 4 5 6
 41/55 Blaster123 ***** válasza:
24%

Mi lenne ha az emberek többsége úgy gondolkodna, mint te? Maradhatna a korlátozás, maszk jó pár évig.

Ha egy közösséghez tartozol, teszel annak érdekében, hogy a közösség jövője jobb legyen, egyben a te jövőd is.

Azzal, hogy közeli ismerősötök közt egyikőtök sem oltja be magát, fennál a kockázat, hogy előbb-utóbb valamelyikötők durván beteg lesz.


Ez a velem, velünk nem történik meg sosem, addig mondod, míg valamelyik ismerősöddel megtörténik.


Ha most lehet tenni, hogy elkerüld, akkor érdemes élni vele, ha nem, akkor éljetek a kockázattal együtt.


Ha meg azt látnád, hogy valamelyik ismerősöd kórházba került, másképp gondolnál? Nem veszed észre, hogy mennyire felesleges, arra hivatkozni, hogy mi van az ismerőseiddel?


Írtad van cukorbeteg, túlsúlyos ismerősöd. Akkor gondolom mivel van ismertségedbe, ezért neked ez valós, és te úgy éled életed, hogy csökkentsd a cukorbetegség kockázatát.


Senkisem bírálja felül a döntésed, azt saját magad felellőssége lenne, olyan döntést hozni, ami neked is meg családodnak is jó.

Te olyat hozol, amellyel kockázatba viszed önmagad, családod, másokat, ezzel a döntéssel neked kell együttélned.

2021. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
68%

“ Mi lenne ha az emberek többsége úgy gondolkodna, mint te? Maradhatna a korlátozás, maszk jó pár évig.”


Nem akarlak elszomorítani, de Magyarországon a legtöbb ember így gondolkodik, és ettől függetlenül marad még a maszk, sőt ha beoltod magad akkor is kell maszk, és 21ben még minimum kitart ez a helyzet.


“ Azzal, hogy közeli ismerősötök közt egyikőtök sem oltja be magát, fennál a kockázat, hogy előbb-utóbb valamelyikötők durván beteg lesz.”


Egy év alatt ez még nem történt meg, minden kitettség ellenére. Pedig ugyanúgy dolgoztunk, nyáron buliztunk, voltunk külföldön. De mégegyszer felhozhatom az autós példát. Még egyikünknek sem volt autóbalesete, pedig bármikor előfordulhat. Ennek statisztikailag nagyobb esélye van mint hogy bajunk lesz a Covidtól, mégsem félünk. Az is lehet hogyha kocsiba ülök én okozok balesetet. Ennek nagyobb esélye van mint hogy megfertőzök valakit Coviddal, aki belehal a szövődményekbe. Mégsem mondja senki hogy ne menjek utcára, mert veszélyeztetek másokat.


“ éljetek a kockázattal együtt.” Rendben. Ennél nagyobb kockázatokkal is együtt élek. “


“Senkisem bírálja felül a döntésed, azt saját magad felellőssége lenne, olyan döntést hozni, ami neked is meg családodnak is jó.

Te olyat hozol, amellyel kockázatba viszed önmagad, családod, másokat, ezzel a döntéssel neked kell együttélned.“


Tényleg ez nem felülbírálás, hanem érzelmi zsarolás és passzív agresszív beleszólás az életembe.

Ennyi erővel te se menj sehova, mert lehet épp tünetmentes covidos vagy és veszélyeztetsz másokat. Maradj otthon, boltba se menj, lehet miattad fog meghalni valaki.

Folyamat tesztelnek a munkahelyemen. Ha pozitiv vagyok otthon maradok. Ha beoltatom magam akkor is kell maszkot hordanom, és akkor is fertőzhetek.

2021. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 Blaster123 ***** válasza:
31%

Az a baj, hogy nem tudsz elvonatkoztatni saját, ismerősi körödtől.


A probléma az, hogy a tudományos adatokat, a szakértők bizonyítékait, javaslatait te felülírod a saját véleményeddel, ami mögött sejtem nincs szaktudás.


Ha elmész orvoshoz, mert valami problémád van, nem te fogod megmondani az orvosnak, hogy hány gr, milyen gyógyszert kell szedned.


Elmész színházba, nem te fogod megmondani, hogy játszanak a színészek.

Ha elmész külföldre, nem te fogod megmondani a pilótának, hogy vezesse a gépet.

De ha vakcináról van szó, úgy teszel mintha virológus lennél! Pár kommentben leírtam neked érthetően a hátterét, hétköznapi nyelven.


Mindenkinek saját végső döntése még, hogy beoltja magát vagy nem. De sajnos akik nem oltják be magukat, nincsenek tisztában a kockázatokkal, mint ahogy te sem. Szomorú módon csak circlejerk-ként erősíted a kockázatokat nem ismerő embereket, hogy ne oltassák be magukat.


Azonban észérvekkel nem lehet meggyőzni, te meg nem fogsz utánaolvasni publikációkbam, mert "ismerőseim meg én jobban értenek hozzá, mint a szakértők".

2021. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 Blaster123 ***** válasza:
0%

Megértem, ha úgy nem oltod be magad, hogy a szövegedből látszódna, hogy tisztában vagy a vírus kockázataival, de ennek szöges ellentéte jött le.


Ha meg úgy szeretnél döntést hozni, saját egészségedről, hogy nem jártál utána a dolgoknak, hát legyen... a vicc, az, hogy sok ember többet utánaolvas egy autóvásárláskor az autónak, minthogy annak pl.: mi van az ételeiben ami a testébe jut, pedig az egyik pár évig, a másik egész életében végigkíséri.


Olvass utána, tájékozódj, publikációkban, szaklapokban, utána ha döntést hozol, nem érdekel mit hozol.

2021. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
70%

“ vass utána, tájékozódj, publikációkban, szaklapokban, utána ha döntést hozol, nem érdekel mit hozol.”


Az orvosom sem ajánjla, meg az orvos unokatesóm se. Mindegy mit vasok az interneten, náluk nem leszek tájékozotabb.

2021. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
35%

olvasok*

tájékozottabb*

2021. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Blaster123 ***** válasza:
24%

"Az orvosom sem ajánjla, meg az orvos unokatesóm se."

43. komment 1. mondat


Ha nem hazudsz, és 2x elkaptad, akkor még van a szervezetedben antitest, ezért most nem ajánlott neked. Menj el antitest tesztre, abból kiderül tényleg átestél-e a fertőzésen tünetmentesen.


Kérdezd meg majd akkor újra az orvosod, mikor az oltási csoportod sorra került, és lejárt a védettséged.


Nehéz volt ezt kiszülni belőled, ezzel szemben itt terjeszted, hogy azért nem oltasz, mert veszélytelen a vírus

2021. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
54%
Nem azt mondtam hogy most és nekem nem ajánlják. Máskor sem, és nem csak nekem nem ajánlják. Általánosságban sem.
2021. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
67%

“ terjeszted, hogy azért nem oltasz, mert veszélytelen”


Nem mondtam hogy veszélytelen. Azt mondom hogy nagyobb a füstje mint a lángja.

2021. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
38%

Mielőtt ezt a sz@rt megkaptam én is úgy vélekedtem, mint a többség, hogy egy komolytalan vírus, talán nincs is és, ha elkapom, pár nap és meggyógyulok belőle.

Meggyógyultam, három hét alatt. De amit átéltem, azt mégegyszer nem szeretném, és óva intek mindenkit attól, hogy félvállról vegyék.

Főleg az olyanokat, akik azt mondják, a családtagjaim és én is könnyen átvészeltem, vagy kétszer elkaptam és meggyógyultam, következő alklaommal is megfogok.

Sajnos lehet ez nem lesz így.


Természetesen az otástól is tartok, mert ez is egy új dolog és senki nem lehet biztos semmiben. Ugyanakkor a vírusról már van tapasztalatom, abból többet nem kérek. Ha tehetném már holnap oltatnám magam. Sajnos ez több okból sem lehetséges. Nem vagyok kórházi, vagy szociális otthonban dolgozó, illetve idős krónikus beteg sem. Valamint, 5 hete lettem negatív és azt mondják, akin átment a vírus azt minimum 3 hónapig nem oltják, mert van a szervezetében védettség. De amint megtehetem én nem fogok vacillálni.


Ami az írásom lényege lett volna, mindenki tegye azt, ahogy jónak látja.

De egy biztos, ezt a vírust sajnos komolyan kell venni, mert senki nem tudhatja, ha elkapja hogyan reagál a szervezete. Lehet kétszer megúszta, de harmadszor nem fogja.

Aki pedig azt írta, hogy a túlsúlyos több krónikus betegségben szenvedő édesanyja könnyen átvészelte, az tegye össze a kezét és köszönje meg valami felsőbbrendű dolognak, hogy így történt.

2021. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!