Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hónapok óta tartó szaglásvesztés?

Hónapok óta tartó szaglásvesztés?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy néhány koronavírus fertőzöttnél az átlagos 4 hét után sem tér vissza a szaglás, vannak olyan akiknek már több mint fél éve. Ha esetleg itt az oldalon van ilyen, tőle szeretném megkérdezni, hogy esetleg elment-e vele orvoshoz, és ha igen mit javasolt, vagy milyen megoldási módszerrel találkozott? Én az 5. hétnél járok, még mindig nem tért vissza a szaglásom, amikor a fül-orr gégész megvizsgált orrsprayt írt fel arra, hogy nem érzek szagokat, használom is, bár semmit nem segít rajtam, ezért lennék kíváncsi másoknak mi segített, ha van ilyen.

2021. jan. 18. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Akkor covidos vagy. Amíg ki nem ölöd a szervezetedből őket, addig ott fognak benned élősködni.
2021. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én nekem már több éve nem az igazi.Vsz a depressziótol.Valamit érzek de ilyen tompa.
2021. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1

És hogy ölöm ki a szervezetemből a covidot amíg nincs vakcina? :D

2021. jan. 18. 18:24
 4/20 anonim válasza:
Nekem 3 vagy 4 hónapja nincsen szaglásom , az ízlésem mindig jó volt. Be van gyulladva neked is az orrnyálkahártyád? Mindfajta orrsprayt felírtak nekem de egyik sem ért semmit.
2021. jan. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy már aktívan a vírus rns szála nem működik benned, viszont a betegség utóhatása, hogy a szaglás nagyon lassan tér vissza, akár hónapokig semmi. Szép lassan tér vissza az ízleléssel együtt. Én például a klór szagát nem érzem, pedig már negatív vagyok hónapok óta. Egyszerűen a szaglóreceptorok sérülnek, amiknek idő kell, hogy újra jók legyenek. Doki is max orrsprayt tudna írni, vagy immunerősítőket javasolni.

Amúgy a vakcina sem öli a sars-2-cov vírust magát, nem aktív oltás. Védőoltás, ami, ha jól működik, akkor immunitást ad a még/már egészséges szervezetnek bizonyos időre. Szóval nincs más, csak várni.

2021. jan. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#4 Be volt gyulladva igen decemberben kb. 3-4 napig, aztán egy óriási orrvérzéssel végződött az egész és azóta nem érzek szagokat


#5 igen, világos a vakcinás dolog, csak annyira képtelenség ez, hogy én öljem ki magamból :D

2021. jan. 19. 11:27
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg te ölöd ki magadból, nem más. Él bennük több típusú corona vírus is, de azok jók a testnek. A mostani járványban lévő meg nem. A test a vírusok ellen antitesteket termel, amik idővel hatnak, vagy nem. Ha nem, akkor termel más antitesteket. Gyakorlatilag addig megy a huza-vona, amíg egyik el nem pusztul. Ha gyenge az immunrendszer, akkor is győzhet, de ha erős, az is belehalhat. Ez minden vírus esetén igaz, bár kicsit bonyolultabban. Vértesztből antitest mutatható ki, míg nyálkahártyás tesztból (pcr) az, hogy ott helyileg a nyárkahártyán található-e a vírusból RNS, vagy RNS töredék! (tehát működő vírus, vagy vírus maradvány) Idő után aktív RNS nem található, de egy ideig a maradványok igen. Amíg ez fennáll, a szervezet regenerálódik a vírus okozta károkból. Amint a maradvány sem mutatható ki, utána a test tovább regenerálódik. Itt a szaglószervre úgy hat ki, hogy az idegpályákhoz kötött szaglóreceptorok nem működnek, így nem érzel szagokat. Utána a szaglóreceptorok újra aktívak lesznek, csak éppenséggel nem minden szagok fogsz egyből érezni. A bors, ecet, hagyma, amik elsőnek visszajönnek a többségnél, majd szép lassan a többi. Viszont ha korrektek akarunk lenni, akkor fog teljes egészében működni, amikor az egész sejtsor, amit a vírus érintett, elöregszik, elhal, és helyette képződik az új. Ehhez idő kell, kinél több, kinél kevesebb és felesleges gyorsítgatni rajta erős szerekkel.

Az orrvérzésre meg annyit tudok mondani, a gyulladás miatt az átmenő vér mennyisége megerősödött, majd elpattanhatott pár ér, akár orrfújásra, akár légnyomásváltozásra, akár más fizikai behatásra. Akkor sok vér eltávozott sok, és valószínűleg sérült még más sejtréteg is. Dettó idő kell neki, hogy rendbejöjjön. Mivel a vírus még új és totál ismeretlen a hosszútávra gyakorolt hatása, így nem kizárt a végleges szagvesztés vagy a részleges, de végleges szagvesztés sem. Nem kizárt, de valószínűleg nagyon csekély mértékben.

A kettes válaszolónak: A depresszió az agyban is okozhat változást olyan téren, hogy az orrod érzi a szagokat, az idegek működnek, de bizonyos hormonok hatására az agy nem dolgozza fel őket, vagy csak részlegesen. Ugyan ez előfordulhat látásra, beszédre, ízlelésre. (Konverziós zavar, vagy köznapi nevén a hisztéria.) A depire is van gyógyír ;) Egy ölelés, vagy akármi, ami rövid, vagy hosszabb távon segít.

2021. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem több mint 7 honapja tart a szaglasvesztes.Torz szagokat erzek az erösebb illatokra.Az ecetet viszont torzitas nelkul erzem.Neha par percre visszater a szaglasom rendesen de ez mar honapok ota igy megy.
2021. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Update, bárkinek akinek hasznos lehet

Nem voltam covidos, ezt megerősítette az antigén teszt, azóta már rég be is oltottak, akkor se volt semmi bajom, pedig, ha lett volna még antitestem, akkor biztosan éreztem volna

Szaglástréninget kezdtem el csinálni, nézzen utána valaki, ha érdekli, februárban kezdtem el, kb másfél hónap alatt visszajött a szaglásom 100%-os állapotra.

2021. ápr. 12. 16:27
 10/20 anonim ***** válasza:
Milyen szaglas trening? Hol lehet utana nezni?
2021. máj. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!