Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IBS probléma lehet?

IBS probléma lehet?

Figyelt kérdés

Ibs probléma lehet?

Már több mint egy hónapja napi 3-4 alkalommal kell wc-znem és minden esetben lágy és igen nagy mennyiségben. Azt vettem észre ha zöldséget eszek az meghajtja a gyomrom és majdnem hogy csak átszalad rajtam ilyenkor nagyon fokozódik a Bélgáz mennyisége és gyümölcsnél is hasonló tünetek. Emellett evés után mindig korgó hangok jönnek a gyomromból. Amit tudok biztosan hogy laktózérzékeny vagyok kb 5 éve jelentkeztek a tünetek az előtt gond nélkül fogyasztottam bármilyen tejterméket, mostmár odafigyelek, hogy nagyon minimális vagy egyáltalán nem fogyasztok laktóztartalmú ételt. Lopediumot szedtem és az csak napi 1-2re redukálta a székelést. Ha nem szedtem be folytatódott másnap ugyan ugy napi 3-4. 23/f



2021. jan. 29. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáltad már egy kicsit helyre pofozni a belflóradat?

Amikor stresszes az idoszakom kb rajtan is minden átmegy, kellemetlen, puffadásom van stb. Habár én nem vagyok laktozerzekeny, sem gasztroenterologus, orvos, érdemes lenne megkérdezni egy szakembertől, hogy milyen lehetőségeid vannak helyreállítani, javítani rajta.

2021. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem IBS-re (vagy legalábbis valami hasonlóra) nagyon-nagyon bevállt a Scippa nevű anti depresszánz. (még ha nem is főleg depresszióval küzdöttem).


Olvastam, hogy bizonyos országokban adják már ilyen jellegű panaszokra is mert jó hatással van ezekre. És nagyon jó ötlet volt így utólag.

2021. ápr. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!