Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek van hasonló panasza...

Valakinek van hasonló panasza a fülével?

Figyelt kérdés
Normál emberi beszédre is, vagy minimális hangra, a hang hatására olyan mintha halkan ütögetnék a dobhártyát, Ha a hang abbamarad egy kettőt pukkan, és abbahagyja. Nagy nehezen utánajárta mi okozza hang hatására kialakuló stapedius reflex,ez két kis izom a dobhártyán az egyik feszíti erősebb hangerőn a másik a kis hangerőn feszül meg.És ezek rendellenes összehúzódása okozza ezt a doboló hangot. Van valakinek ilyen, vagy csak én vagyok megáldva ilyen fura nyavalyával.Ezt a két izmot tudatosan is lehet feszíteni, némelykor ásításkor egy búgó remegő hang az is ez, de kis hangokra nem kéne berándulni csak 80db felett.Valaki hasonló?

2021. jan. 30. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem viszonylag halk, éles, hirtelen zajokra beindul, és szerintem sokan vannak még így ezzel. Ha nem arra figyelsz, jól érzi tudja maszkolni az agy. Kivéve persze az utólagos roppanásokat. Nekem forró fürdőben alapos öblítés szokta hosszú időre elűzni ezt az utóropogást, de nyilván minden fül más, a valódi okot kellene kideríteni.
2021. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*jól el tudja maszkolni
2021. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kell éles zaj , normál tv hangerő mondjuk 18 7 re le kell tekerni,épp hogy hallom, és arra is reagál, sokszor, elég idegesítő, főleg a bal fülemben néha a jobb. Érdekesség, hogy a bal fülem csinálja, hiába fogom be, nem hagyja abba , de ha a jobb fülem fogom be amelyik nem csinálja a bal abbahagyja, elég fura, a jobb meg halkan pattog mintha egy ropis zacskó sarkát pöckölné valaki, ez hanghatás nélkül is csak úgy magától.
2021. jan. 30. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért remélem az is megvan, hogy ha tojsz rá egy darabig, akkor teljesen eltűnik az észlelésből, főleg ha a hangerő se a könnyen kihozós tartományban van!
2021. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbálok, nem figyelni rá, de elég kellemetlen, egy normál beszélgetés közben, folyamatosan ,dobol recseg. Persze igazad van, ha tudnék nem figyelni rá,az valamit segítene.
2021. jan. 30. 23:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az idetévedők legalább fele eléggé haragudni fog ránk holnap, amikor az első adódó alkalommal észreveszi a dobhártyafeszítő huppogását, és attól kezdve ki is tölti az életét a dolog... :)
2021. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 os most ezzel azt mondod mindenkinek van, én azt találtam róla ez egy túlműködés az izmok spontán felesleges összehúzódása , elég nehéz nem figyelni rá, egy orvos vállaszolban írta a fülész, elég ritka, de nem egyedi, persze, menjek be fizessek, ha gyógymódot is szeretnék.Ezért kérdezem itt ha volt valakinek mi vált be, kizártnak tartom ennek így kéne tamtamolni a fülemben minden szó után.
2021. jan. 31. 08:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Én elég sokat hallom az enyémet, de nekem hobbimnál fogva elengedhetetlen, hogy tudjak tudatosan hallani. Mondjuk nekem kimondottan zavaró, meg ilyen, hogy önfeledtségből kizökkent, csak akkor van, ha tényleg nagyon nem a zörrenés frekvenciatartományában van, ami kiváltja. Na meg amikor gondol egyet és betikkel... :)


Azt nehezen tudom elhinni, hogy ne menne TB-re, hiszen ténylegesen kihat az életminőségre, nem is kicsit. Hosszabb az átfutása, de általában normálisan megcsinálják. Érdemes körbekérdezni, akár helyi vagy hallásspecifikus facebook csoportokban, hogy melyik osztályon nagyon jók. Nekem például akkora mákom van, hogy a közeli (alapértelmezett) fülészeten nagyon penge és nagyon lelkiismeretes orvosok és asszisztensek dolgoznak. Van is várólista rendesen, de nagyon megéri. A közeli magánaudiológiák is inkább átállnak munkavédelmi vonalra meg minden, csak hogy csurranjon valami. :D

2021. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pontosan írtad le betikkel ,csak nekem normál hangra is sokszor, nem egy tikk hanem huppogás amíg tart a hang, főleg a ball, csak az magas nekem, ha eltakarom a fülem a hangtól nem hagyja abba, viszont ha a másikat, a jobbat a bal abbahagyja. Két kis izom az egyik tartja az alacsony hangokat halljuk a másik hirtelen behúzza védelemként olyan 80db kb szóval azt tudom a görcsös felesleges összehúzódások okozzák.De igy még zenét se lehet hallgatni még halkan se miközben a dobhártyám rángatódzik. Orvosokról az a véleményem mint az autószerelőkről kocsit is csak akkor szabad vinni, mikor már tudod mi a baja, különben mindent kicserélnek, és a gatyád is rámegy. Orvos állami, inkább hagyjuk katasztrófa ahogy le......az ember. Biztos van kivétel. Maszek meg 15 alapból, aztán ha pár kezelés 60-80000 alatt rá se gondoljunk,és még mindig kétséges segít e.Nem véletlen itt kérdezik az emberek a másikat, megmutatja milyen az egészségügyi ellátás.
2021. jan. 31. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!