Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gombóc érzés a torokban kinek...

Gombóc érzés a torokban kinek mitől múlt el?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapja érzem, kisebb nagyobb megszakításokkal ezt az idegentest érzést a torkomban. Most már levegővételnél is.

Január elején voltam fül orr gégésznél ő nem látott semmit.

Aztán elmentem házi orvoshoz ő savlekötőt írt fel. Két hete szedem. A nyelőcső égés és a torok égés elmúlt, de a gombóc érzés megmaradt. Érdekes még, hogy amikor az égő érzést éreztem a gombóc érzést nem. Aztán mikor elmúlt az égő érzés megint előjött a gombóc érzés.



2021. febr. 10. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy esetleg? Előfordul, hogy sokezer dolog miatt megnagyobbodik és nem feltétlenül kifelé, hanem a nyelőcső irányába. Egy pajzsmirigy uh-t megér szerintem.

Pajzsmirigy témában otthon vagyok, mert érintett vagyok sajnos... :/

2021. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor legközelebb megemlítem a házi orvosnak. Ez vérvételből kiderül ha baj van a pajzsmiriggyel?
2021. febr. 10. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Van jóindulatú megnagyobbodás, ami nem jár semmilyen érték növekedésével, csak magával a pajzsmirigy megnagyobbodasaval

- pl enyhe jodhiany.

Labor+pajzsmirigy uh alapján lehet felállítani bármilyen diagnozist.

2021. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2021. febr. 10. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Engem evek ota kiser a gombocerzes, hol elojon, hol elmulik. Ha elojon, akkor jo par hetig szenvedek vele. Jartam ful-orr gegesznel, pajzsmirigyvizsgalaton, nyaki uh, minden negativ. A gyomrommal vannak problemaim (reflux), az siman okozhat ilyet, marja a nyelocsovet es ezt erezni gombockent. Viszont lehet psziches eredetu is, en azt vettem eszre, ha nagyobb stressz er, elojon a gombocom :)
2021. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!