Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 24 oras vernyomasmeres problema?

24 oras vernyomasmeres problema?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 oras vernyomasmerot kaptam, ami tobbet mer mint az otthoni Omron M2 es. Siman mer 150 es ertekeket igaz stresszelek is kicsit, de ugyanugy meres utan megmerem az Omronnal es 135 , raadasul 2 fajta Omron is van es az is 130-140 kozott mer.

Masik kerdesem hogy figyelembeveszik hogy a 24 oras tobbet mer mindig? Ertem ez alatt hogy elkezd merni fekve is amikor ugy alapbol tobbet mertem mint ulve ahogyan a vernyomast merni kellene.


Koszonom a valasztokat!



2021. febr. 10. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az furcsa, ha fekve több, mint ülve. Alapvetően elég nagy pontosságúak ezek a vérnyomásmérők, illetve az teljesen normális, ha 10-20 Hgmm-t napszaktól, élethelyzettől függően ingadozik a vérnyomás. Az adatok kiértékelésnél a mérési eredmények átlagát veszik figyelembe, így egy-két kiugró érték még nem fogja nagy mértékben befolyásolni a végső eredményt.
2021. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A 24 órás a döntő nem az otthoni. Egyébként ne nézegesd meg ne méregess mellé. Komolyan orvosként úgy gondolom neked tök felesleges volt ezt kiadni, mert te ezt úgyis jobban tudod... Akkor ha jobban értesz hozzá miért jársz orvoshoz?
2021. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsonek koszonom a valaszt, en is furcsalltam mert azt irtak masok is hogy felve kevesebb volt nekik.

Masodiknak nem arrol van szo hogy jobban tudom de valamelyik nyilvan nem mer pontosan, es ha 1 tippem lenne nem a besargult szamlapu sztk s 100 eves merore fogadnek ellenben 2 uj vernyomasmerovel:)


Volt olyan nap hogy fel orankent mertem(10:00-2:00 ig) ulo helyzetbe es maximum 140/75 volt kicsit furcsallom hogy indokolatlan 165 oket mutat amikor a masik ketton ugyanugy 130-135.


De gondolom amikor visszaviszem nem veszik figyelembe csak irnak 3 gyogyszert.

2021. febr. 10. 15:44
 4/6 A kérdező kommentje:
*fekve
2021. febr. 10. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:
150-160-as vérnyomásra nem fognak három gyógyszert írni. Egy bőven elég. Életkortól és egyéb betegségtől függően ez lehet béta-blokkoló vagy ARB (pl. valsartan).
2021. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg hogy ne nyugalomban legyen mérve. Egyébként nem egy gyógyszert írunk. Az már elavult. Kettővel kezdünk, kis dózisban.
2021. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!