Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet a májam miatt álpozitív...

Lehet a májam miatt álpozitív a HIV tesztem?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztettem kórhazi gyakorlathoz nálunk szükséges HIV tesztet ami Elisa módszerrel készült. A határérték ami felett HIV pozitívnak szamít a teszt 0.23,nekem határértékű lett azaz 0.1960. Azt mondták hogy továbbküldték egy központba ahol újra átvizsgálják és kiderül hogy mi a helyzet. Kezdetleges májmegnagyobbodásom van túlsúly miatt,amin már dolgozom javában,de nem tudom ez befolyásolhatja e a tesztet vagy akármi más. Nem élek kicsapongó szexuális életet,a tavalyi negatív tesztem óta egy fiúval voltam csak pár alkalommal,aki szintén nem feküdt össze sok lánnyal. Valamint ha mégis pozitív lennék annak milyen korai tünetei lehetnek ha kb. 2 és fél hónapja voltam a sráccal(tehát akkor kaphattam el ha elkaptam)? Előre is nagyon köszönöm annak aki válaszol!!:)

Egy nagyon aggódó 22 éves lány..



2021. febr. 23. 05:49
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem ismerem a tesztet, de majd megmondják akik értenek hozzá. Nem hiszem, hogy májprobléma adna rossz eredményt, akkor a magyarok felénél ez lenne. Gondolom a határértékhez közeli nagyon az eredmény, emiatt ki kell vizsgálni, meg kell ismételni a tesztet. Sajnos ez sok esetben úgy van, hogy minden rendben van, jön egy partner, aki ugyan nem tudja fertőzött-e, nem csapong, vigyáz magára, aztán továbbadja. Nem feltétlenül van ilyen hamar tünet, évekig is lappanghat.
2021. febr. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem a máj miatt van
2021. febr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Majmegnagyobbodasa rengeteg embernek van..nem ezért lett ilyen az eredmény.
2021. febr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Már múltkor is írtam, hogy menj el egy rendes tesztre, a gyorsteszt nem annyira megbízható.
2021. febr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Évekig dolgoztam HIV-laborban, hasonló teszttel dolgoztunk. Aki a határérték közelében volt az vagy a fertőzés elején volt (egy hónapon belül) - de ez volt a ritkább - vagy valami keresztreakciót adott a teszttel. Legtöbbször a második mintája már negatív lett vagy ha ott nem, akkor a verifikációkor, ahol direkt vírsteszttel vizsgálják. Ha sokáig tart amíg megcsinálják a verifikációt, akkor próbáld előkeresni a srácot és csináltassatok neki egy sürgős tesztet, az másnapra megvan.
2021. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,ha kapott valamilyen védőoltást,az is bekavarhat, nem?
2021. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Elképzelhető, ha tele van a vér ellenanyagokkal az is bekavarhat a tesztnél, de ezt nehéz bizonyítani.
2021. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gábor19... ***** válasza:
Mi lett aztán az eredmény?
2021. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!