Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet a szaglásvesztés...

Mitől lehet a szaglásvesztés és meddig tart?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 napja lebetegedtem, gyulladt torok, hőemelkedés (egyik este láz is), orrdugulás és tüsszentés. Már kezdek kilábalni az egészből, a torkom még nem az igazi és az orrfolyás jelen van, de a egyik pillanatról a másikra elveszettem a szaglásom, az erős parfümömet sem érzem egy picit sem. Ettől függetlenül az ízérzékelésem továbbra is tökéletes. Szerintetek mitől lehet? Egy megfázás/nátha/torokgyulladás okozhat ilyet? Ha igen, akkor mennyi idő míg visszatér? Még sosem fordult elő. Tudom, Covid-ra is gyanakodtam, de nem igazán járok el itthonról, hogy az lehessen az ok. Köszönöm!



2021. febr. 23. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy milyen kajákban vannak cinkek; és akkor abból vigyél be. Azt olvastam, hogy ez jó erre. Amúgy lehet, hogy covid, de lehet, hogy pl neked strapabíróbb a szervezeted; nem visel meg annyira. De szóval tehát én a cinkről olvastam. Ilyen esetleges megfázásos tünetekre/annak megelőzésére meg például gyömbérteát olvastam, hogy az jó lehet. Lehet üvegesen is kapni, vagy pl megfőzheted a gyökerét egy teában, mehet bele még cukor/méz, meg citromlé is.
2021. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*multivitaminos üditőben is lehet,hogy valamelyikben van cink
2021. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg covid, egyéb vírusfertőzés is okozhat ilyen tünetet, de ritkán. Az, hogy nem igazán jársz el otthonról nem sokat jelent, ha véletlenül mégis náthás lennél, azt is el kellett kapnod valahol. Ahogy a náthád elkaphattad, úgy a Covidot is. És ez a tünet covidra jellemző.
2021. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, Covid-ra is gyanakodtam, de nem igazán járok el itthonról, hogy az lehessen az ok."


Ezt a logikát nem igazán értem. Valami vírus/baktérium okozta ezt a betegséget, ha azt össze tudtad valahogy szedni, akkor a covidot is.

Egyébként ez valószínűleg covid, ilyen erős szaglásvesztést, ráadásul betegség után, kifejezetten ez szokott okozni.

2021. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Ne ijesszétek már meg... állandóan a legrosszabbra kell gondolni
2021. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A megfázás kialakulhat akkor is, ha nem megyek sehová, főleg, hogy sosem öltözöm vastagon, mert egyáltalán nem vagyok fázós típus. Nem neveztem meg semmilyen betegséget biztosra.

Bocsi, ha nem egyértelműen fogalmaztam, a kérdésem arra irányult, hogy, ha nem szedtem össze vírust (gondolok itt az összesre, covid-on kívül is) akkor egy megfázás okozhat-e ilyen tünetet esetleg, és ha igen, akkor meddig tart?

2021. febr. 23. 22:33
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 5-ös válaszoló.

Pont azért tettem fel a kérdést, hogy tisztában legyek a lehetséges alternatívákkal/okokkal, mielőtt a legrosszabbra gondolnék. :)

2021. febr. 23. 22:39
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De értsd már meg : a megfázást, ami egyenlő a náthával amúgy, vírusok okozzák!

Rhinovírusok vagy más, amúgy a koronavírusok is.

Vírus nélkül nincs nátha/megfázás. Nem "alakul ki".....

2021. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A 'megfázásnak' semmi köze a hideghez vagy nem-felöltözéshez. Én pl. negyven fokban a balatonparti strandon szedtem össze olyan megfázást, ami hőemelkedéssel és köhögéssel járt.
2021. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jó, rendben, értem, igazatok van.

De mindettől függetlenül, nem hinném, hogy itthon ülve a covidot szedtem volna össze, mert még csak boltba sem járok, maximum az udvarra megyek ki manapság, ezért is érdeklődtem más "általános" betegségek felől.

2021. febr. 23. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!