Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet a szaglásvesztés...

Mitől lehet a szaglásvesztés és meddig tart?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 napja lebetegedtem, gyulladt torok, hőemelkedés (egyik este láz is), orrdugulás és tüsszentés. Már kezdek kilábalni az egészből, a torkom még nem az igazi és az orrfolyás jelen van, de a egyik pillanatról a másikra elveszettem a szaglásom, az erős parfümömet sem érzem egy picit sem. Ettől függetlenül az ízérzékelésem továbbra is tökéletes. Szerintetek mitől lehet? Egy megfázás/nátha/torokgyulladás okozhat ilyet? Ha igen, akkor mennyi idő míg visszatér? Még sosem fordult elő. Tudom, Covid-ra is gyanakodtam, de nem igazán járok el itthonról, hogy az lehessen az ok. Köszönöm!



2021. febr. 23. 20:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jó, de valahonnan csak van kajád, valakivel biztosan érintkezel...Egy "megfázást" okozó vírus sem csak úgy berepül az ablakon.

Ha ezt össze tudtad szedni akárhogy, akkor a covidot is.

Egyébként nyilván nem fix, hogy az, ettől függetlenül nekem ismerőseim közül, akinek mostanság ilyen tünete volt, az covidos volt.

Egyébként nem is ijesztgetni akarlak, ha covid, akkor még nem dől össze a világ, mert úgy néz ki, hogy nálad nem súlyos.

2021. febr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Oké, ez jogos.

Hát, nagyon remélem, hogy más áll a háttérben. Nem magamat féltem elsősorban. Meglátom mi lesz a későbbiekben.

Köszönöm a válaszod. :)

2021. febr. 23. 23:41
 13/14 anonim ***** válasza:
Eszel, nem? Úgy kaptad el. Villáról, narancshéjról.
2021. febr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhat, ha nem Covid, akkor egy hűléses vírus után is elmehet a szaglás, nekem már többször is volt ilyen, sőt tavalyelőtt télen ízeket sem éreztem egy darabig nátha után.
2021. febr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!