Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

167cm 57kg nagyon kövérnek látom magam. Próbálok keveset enni, amit kapok kaját azt vagy oda adom valakinek vagy rosszabb esetbe kidobom a kukába. Néha engedek meg magamnak csokit meg ilyesmit. Akkor viszont mégjobban elkap a būntudat.

Mindig sírvafakadok ha tükörbe nézek.

Kb 2-3 hete kezdōdött. Rettegek, hogy elhízok mégjobban. Apám még korábban megszólt a bokám miatt, hogy milyen vastag.,. és igaza van. Tényleg az. De nem is csak az, hanem úgy a combom is. Teljesen kövérnek érzem magam. Napi 1000 kalóriát próbálom tartani de nem mindig jön össze, van, hogy kevesebb van, hogy több lesz belōle.

Mostanába ingerült vagyok, és könnyen felkapom a vizet minden hülyeségen (is).


Ez nem anorexia, ugye?


2021. márc. 1. 07:00
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Testképzavarod van, keresd fel a háziorvosod, ad beutalót pszichológiára
2021. márc. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bokádról nem fogsz tudni fogyni, mivel az nem a hájtól, hanem a csontoktól lehet vastagabb. Nekem túlsúlyosan is vékony volt (a csuklóm is), oda nem híztam semennyit. Ha vastagnak látod a combjaidat, az lehet attól is, hogy izmosak, ami jó. De inkább az lehet a gond, hogy nem látod reálisan a testedet (testképzavar), és túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítasz mások negatív véleményének. Gondolom, tini vagy, én is jártam anno ebben a cipőben.

A súlyod normális, inkább vékony lehetsz. A koplalástól nem fogsz jobban kinézni, viszont az egészséged rá fog menni. Az ingerültség is emiatt van. Ha nem tudsz ezzel egyedül megküzdeni, kérj segítséget, első körben beszélj őszintén a szüleiddel vagy más olyan felnőttel, akiben megbízol.

2021. márc. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!