Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás testalkatra vágyok,...

Anorexiás testalkatra vágyok, mert kövér vagyo! Hogy lehetnék szép csonti? 19\L

Figyelt kérdés

Nem vagyok látszat kövér, igazából sincs jó alakom,nem önnyalásból beszélek itt,ezért nem vágyok kedveskedő "nyugodj meg,nem vagy kövér te szánalmas ,üres agyú!" kommentekre. Egész életemben kínzott a tükőrképem,ha kövérnek lenni tudod milyen,én aztán csak annyit mondok,hogy nem ott kezdődik ahol te állsz! Ott ,ahol már nem csak 5 kéz tudná felmarkolni csak a combodról a husit!

Mindent megtettem már...fogyókúra ájúlásig,torna,edzés rend.Semmi. Nem megy nekem semmi. Nem tudom elfogadni magam,dehát nem tudok segíteni ezen! Eddig olyan jól megvolt az akaratom..annyira akartam,de egyszerűen nem ment le 5 kg-nál több 2 év alatt! A baráti körömben meg mindenki természetes vékonyság,annyira szépek ,azok a kis ropi lábak. Én nekem nem sikerűlt elérnem semmit! Lenéznek és lusta diznónak gondol egy kívűl álló az alkatom miatt.Már nem tudok az anorexián kívűl semmit,ami segíthetne.. Anorexiás emberek,akik itt vannak! Mondjatok bármit,ami még segíthet!



2015. szept. 23. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj anorexiás lenni, az egyrészt súlyos betegség, amibe bele is halhatsz, másrészt rondább is, mint a túlsúly. Orvosi kivizsgálásra menj el, hátha valami pajzsmirigy vagy hormongond okozza a súlyod.
2015. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek pajzsmirigyvizsgálatra menj el, ez lehet megoldja a gondodat. A sportot kellene csinálnod. Egyébként elég lenne, ha esténként nem vacsoráznál este 6 után. Ha ezt be tudod tartani, hogy tényleg egy falatot sem eszel este, akkor tuti hamarosan eléred a vágyott súlyt.
2015. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek is: olyan kevés az adat, amiből a jelenlegi súlyod sem tudjuk meg. Egy képet minimum kereshettél volna a neten (ha még nem is magadról) és belinkelhetted volna. Könnyebb lenne segíteni. A másik, hogy ha tényleg szinte minden módszert kipróbáltál, és nem segített, akkor jobb lenne ezügyben egy szakemberhez/orvoshoz fordulni. Megnézetni magad, lehet valami ok miatt nem tudsz fogyni.

A fogyókúra pedig nem egyenlő a koplalással! "fogyókúra ájulásig"

Ha azért koplalsz, mert fogyni szeretnél, akkor lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltod ki. Mivel a szervezeted átáll úgymond tartalékos üzemmódra és majd mindent megpróbál elraktározni zsír formájában. Illetve még az izmot is lebontja, mivel nagyszerű energiaforrás. Lényegében leépíted önmagad.

Nem lebeszélni akarlak, hogy ne fogyj, sőt ha látnék egy képet vagy valamit, akkor még a véleményem is kifejteném neked az alakodról. Így ismeretlenül pedig őszintén... (ráadásul nekem a vékony testalak jön be)

Az anorexia pedig nem testalkatot jelent. Az anorexia szó nem kóros soványság. Akár még egy kövérebb ember is lehet anorexiás, mivel mentális betegség.

[link]

Még, ha Wikipédiában nem is bízol, akkor máshol is utánanézhetsz :)

Illetve mindent kitartással csinálj! Egy normális, elismert fogyókúrát keress és egy edzéstervet! és ne add fel könnyen, nem lesz meg egyből a hatása. Hónapok, évek is lehetnek akár, mire eléred azt az alakot amit szeretnél.

Nem tudom, hogy téged mennyire fenyeget ez a veszély, de ismerősöm is mondja, hogy nem tud fogyni, pedig próbál, stb. Mondja, hogy kevesebbet eszik, nem eszik kenyeret és stb. Hát én, amikor megláttam, hogy valójában ő mennyit eszik... én 2 étkezésre is jól laktam volna vele...

Szóval a bevitt étel mennyiség sem egyforma az embereknél, és még annak megítélése sem, hogy sok vagy kevés. Nyilván egy nagyobb embernek, vagy sportolónak többet kell ennie.


Tehát, ha elvileg minden rendben nálad, akkor fogyókúra és sport, mozgás együttes kombinációjával idővel garantált a siker. Csak kitartás, és nem kell megszakítani. Se nem azt mondogatni, ó majd akkor holnaptól fogyózom :D

2015. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek a helyesírási hibákért,csak akkor ,mikor épp a kérdést írtam szinte teljesen kivoltam borúlva ettől az egésztől és dühömben kapkodtam össze-vissza.


Képet sem küldtem.Ezen mintha csak az én lábaimat látnám:

[link]


Értem én,hogy az anorexia egy súlyos betegség,nem is vonzó a csonti alak,hogy úgy hülyeség ez az egész,ahogy van, de egyszerűen azt látom,hogy azért mégis mennyivel szebb egy nádszál alkat egy tömör húsoszlop alkatnál.Annyi képet néztem a neten,annyi lányt láttam a valóságban is. Komolyan mondom..azt hiszem belebetegedtem ebbe.Megnem tudom mondani mennyire vágyom arra a vékonyságra,nekem ez mostmár többet érne minden másnál. Egész életemet így éltem le,úgyhogy mostmár elegem van. Ha hülyének fogok lászani,ha nem. Akkor is elfogom érni,bármi áron.


Azért köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 24. 18:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor már kiállnak a bordáid, akkor már nem vagy szép. Nem írtál testsúlyt és magasságot, úgyhogy nem tudjuk eldönteni, hogy mire van szükséged. Lehetsz anorexiás is, ekkor egy rossz tanáccsal életveszélybe kerülhetsz. Lehet, hogy normál testsúlyod van, de te egy kissé vékonyabb akarsz lenni, ekkor tényleg csinosabb lehetsz. Csak annyit mondhatok, hogy mozgás nélkül nem lesz szép alakod, és éhezéssel nem teszel jót magadnak.
2015. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem te nem anorexiára vágysz, hanem szép, csinos testre, hogy boldog légy. Az anorexiások teste nem szép, nem csinos, és nem boldogok. Voltam anorexiás, életem legszörnyűbb, legboldogtalanabb időszaka volt. Aki soha nem volt benne nem tudja, mekkora lelki kínokkal jár az egész. Tudtad, hogy a második halálok anorexia esetén az öngyilkosság? Ezeket csak azért írom le, mert nem hinném, hogy erre vágysz, hisz te szép akarsz lenni. Az anorexiások haja kihullik, foguk romlik, bőrük szőrösödik és tele lesz ragyával... nem valami szexi... De szerintem te azért emlegeted az anorexiát, mert csak azt látod benne, hogy ők vékonyak. Ha nem érzed jól magad a bőrödben, akkor fogyj le, de értelmesen, szépre, csinosra! Ha nem tudsz lefogyni, irány az orvos: pajzsmirigy és inzulin rezisztencia vizsgálat! Aztán keress egy jó személyi edzőt, és menni fog. Egyébként elárulom, ha nincs hormon vagy inzulin zavarod, akkor ha semmi mást nem változtatsz csak annyit, hogy 19 óra után nem eszel, normálisan alszol (tehát nem éjszakázol, meg össze-vissza fekszel le), és naponta 2x20 percet tempósan gyalogolsz, mintha sietnél valahova, fogyni fogsz szépen, lassan, kitartóan, megállíthatatlanul! De ha napközben koplalsz, akkor nem, mert akkor a szervezeted elkezd raktározni. Napközben 5x egyél, három nagyobb étkezés, reggeli-ebéd-vacsora, és közben két kisebb tízórai-uzsonna. Legyen meg az a ritmus napközben, hogy eszel, aztán 2-3 órát nem eszel. Így a szervezeted nincs folyamatos terhelés alatt (az állandó nassolással), de nem is kell raktároznia (amit csinál, ha koplal valaki vagy össze-vissza eszik), hanem felszívja és elégeti, ami kell neki, a többi megy a széklettel kifelé. Ha nincs egészségügyi bajod, már csak ezzel is fogyni fogsz. Fontos, hogy nem másnaptól. Legyél türelmes, és csináld kitartóan ezt. Koplalni tilos, ha szépre és boldogra akarsz fogyni! Hidd el! És mellette a mozgás, amihez egy nomrális, értelmes személyi edzőt javaslok, de ahogy szeretnéd, csak moozogj. A tempós séta kiváló!
2015. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Ezen a belinkelt képen szerintem egy egész szép nő látható. Ha tényleg kb. ilyen vagy, akkor az önbizalmadon kéne javítani terápiával...
2015. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Neked egy jó dugás kellene.
2015. szept. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

szerintem rossz volt az edzésterved és a táplálkozásod, különben fogytál volna

24L

2015. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11%
Ne zabálj ennyi
2019. nov. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!