Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kezdtem öklendezni a...

Miért kezdtem öklendezni a hústól?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, nagyjából 2 hónapja, hogy majdhogynem ökkendezem a húsnak a szagától. Ez előtt nem volt ilyen problémám, sőt kifejezetten szerettem a húsnak az illatát. Egyébként is nagy húsevő vagyok. Nem arról van szó, hogy csak a nyers hús szagától, hanem a kész finom ételek illatától is fintorgok, már csak ha egy kicsit érzek is. Eddig arra gondoltam, hogy ez amiatt lehet, hogy egy pár hónapja, egészen pontosan októberben covidos voltam és hogy ez annak az "utóhatása" ami csak sokkal később jött ki. Egyébként ez minden húst tartalmazó ételre igaz, ilyen mondjuk a felvágott és a májkrém is, de tapasztaltam akkor is, amikor húsos péksüteményt ettem. Amikor kész az étel (húsos) olyan mintha valami állati tetemet szagolnék, amolyan dögszagnak érzem. Szerencsére az ízével nincs így, megeszem a húst továbbra is, de attól félek, ha ez így alakult a szaglásommal, akkor az ízlésemmel is így fog.

De most azon gondolkodtam, hogy nehogy valami más gyomorbajom legyen. Én még nem hallottam ilyenről, hogy covid miatt ilyen lett volna valakinek. Esetleg valaki hallott már hasonló esetről, vagy mi más lehet ez?



2021. márc. 2. 05:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
létezik húsallergia, bármilyen életkorban kialakulhat, de szerintem neked nem az van, ha a fogyasztásától nincs semmi bajod, csak az illatát nem bírod. Tényleg a szaglásoddal lehet valami.
2021. márc. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyébként 20 éves vagyok és még annyit hozzátennék, hogy ugye ez körübelül január elején kezdődött, most így két hónap elteltével már egy kicsit "jobb" a helyzet, most is öklendezem tőle, de talán nem annyira, mint a kezdetén.
2021. márc. 2. 05:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fantomszaglás. Egyre több esetet hallok Covid után néhány héttel/hónappal.
2021. márc. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom covid alatt undorodott illatoktól
2021. márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Régebben valaki ugyanilyen kérdést tett fel, szerintem ez a covid utóhatása lehet
2021. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is remélem, hogy ez csak a covid miatt van és hogy esetleg majd elmúlik.
2021. márc. 2. 20:41
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 eve volt ilyenem. De en megenni se bírtam
2021. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es-től kérdezném, hogy már helyrejött, elmúlt ez a dolog?
2021. márc. 3. 05:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy terhes?
2021. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam 2 napja pont ezt, amit írsz, hogy hús tól és illatszerektől rosszul van covid után. Durva
2021. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!