Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kezdtem öklendezni a...

Miért kezdtem öklendezni a hústól?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, nagyjából 2 hónapja, hogy majdhogynem ökkendezem a húsnak a szagától. Ez előtt nem volt ilyen problémám, sőt kifejezetten szerettem a húsnak az illatát. Egyébként is nagy húsevő vagyok. Nem arról van szó, hogy csak a nyers hús szagától, hanem a kész finom ételek illatától is fintorgok, már csak ha egy kicsit érzek is. Eddig arra gondoltam, hogy ez amiatt lehet, hogy egy pár hónapja, egészen pontosan októberben covidos voltam és hogy ez annak az "utóhatása" ami csak sokkal később jött ki. Egyébként ez minden húst tartalmazó ételre igaz, ilyen mondjuk a felvágott és a májkrém is, de tapasztaltam akkor is, amikor húsos péksüteményt ettem. Amikor kész az étel (húsos) olyan mintha valami állati tetemet szagolnék, amolyan dögszagnak érzem. Szerencsére az ízével nincs így, megeszem a húst továbbra is, de attól félek, ha ez így alakult a szaglásommal, akkor az ízlésemmel is így fog.

De most azon gondolkodtam, hogy nehogy valami más gyomorbajom legyen. Én még nem hallottam ilyenről, hogy covid miatt ilyen lett volna valakinek. Esetleg valaki hallott már hasonló esetről, vagy mi más lehet ez?



2021. márc. 2. 05:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mert covidos lehet..
2021. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
egyébként hústolerancia bármikor kialakulhat, pont úgy, mint bármilyen tolerancia is, úgyhogy szerintem érdemes lenne felkeresned ezzel a háziorvosod, amíg pedig fennáll a probléma, kerüld a húsevést és ne terheld a szervezeted :)
2021. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja, mármint a húsevéssel ne terheld :D
2021. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Esetleg terhes nem vagy?
2021. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, ezt elfelejtettem mondani. Amikor egy pár hónapja covidos voltam, akkor teljesen elment a szaglásom. Aztán fokozatosan egy pár hét alatt visszajött, de már nem olyan, mint ezelőtt. Olyan 70%-ig jött vissza. A húsos dolog csak jóval később kezdődött.
2021. márc. 4. 05:47
 16/16 A kérdező kommentje:
Bár igen, ha lány lennék, utalhatna a dolog terhességre is.
2021. márc. 4. 05:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!