Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora esélyem van elkerülni...

Mekkora esélyem van elkerülni a koronavírust, ha folyamatosan tömeg közlekedek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Csak akkor leszel beteg, ha fogékony vagy rá, tehát, gyenge az immunrendszered, gyakran vagy beteg.
2021. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy régen minden sz@rt megkaptam, évente 1x, 2x mindig beteg voltam. Nem is értem, azt nem hiszem, hogy csak úgy átment volna rajtam. Ja, és Budapesti vagyok, tehát a tömött járművek itt alapnak számítanak.
2021. márc. 13. 14:36
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hidd el még nagyon sokan budapestiek és tömegközlekedéssel járnak, veszélye megvan, hogy elkapod de most ezzel miért kell doglalkozni? Boltban ugyanúgy elkaphatod.
2021. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Fifty-figty. Hordjál maszkot, s kerüld, hogy rád köhögjenek.
2021. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, 50-50.
2021. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Fifty-figty. Hordjál maszkot, s kerüld, hogy rád köhögjenek."


Maszk alap, ugye az kötelező. Nem tudom elkerülni, köhögnek a buszon sokan, mintha tüdőbajosak lennének.


"de most ezzel miért kell doglalkozni? Boltban ugyanúgy elkaphatod."


Csak érdekel, boltba is járok, igazad van, ott is tömeg van.

2021. márc. 13. 14:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Én teljesen elbizonytalanodtam a saját tapasztalatom miatt. Nekem egy rokon volt Covidos, a rosszulléte előtti napon nálunk volt, tele is köhögte a lakást, mégsem lett egyikünk sem beteg, se a férjem, se a gyermekem, se én. Kb 7-8 nappal később derült ki, hogy a koronavírust kapta el, mert ennyit kellett várni a tesztre és az eredményre, de azóta sincs semmi bajunk. Szóval én már lassan nem tudom, hogy mit gondoljak. Más meg, aki minden szabályt betart, mindent fertőtlenít, mégis elkapja. :(
2021. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy tünetmentesen túlestetek rajta. Ilyen is van.

Az is lehet, hogy amikor nálatok volt még nem volt covidos, csak köhögött.

2021. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. És senkit nem fertőztünk meg az ismerőseink közül? Mert pl. édesanyámmnal és a testvérével is találkoztunk, közös megbeszélés szerint nem függesztettük fel a kapcsoalttartást tavaly tavasszal sem.

Másnap már tünetei voltak a rokonomnak, csak a teszt késett, ő nem ment sehova, otthon volt. Túl sok a lehet és a talán, mindenesetre azóta másképp látom már kissé a dolgokat.

2021. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Konkrétan úgy zajlott, hogy a rokon nálunk volt, este hazament, mi másnap reggel meglátogattuk édesanyámat, s csak a rákövetkező nap tudtuk meg a rokontól, hogy ő már előző nap beteg lett, s a tesztre vár.
2021. márc. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!