Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pánikbetegségre van bármifél...

A pánikbetegségre van bármiféle gyógymód?

Figyelt kérdés
Érdeklődöm, hogy Ti tudtok-e valamit mondani. A google-ben találtak nem túl hasznosak sajnos. Esetleg van itt olyan, aki pánikbeteg és van bármi “gyógymódja”, amivel kezelni vagy enyhíteni tudja a tüneteit?

2021. márc. 16. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó pszichológust.
2021. márc. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mik a tüneteid pontosan? Mi váltja ki, és milyen időközönként jelentkezik?
2021. márc. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Van. Röviden: meg kell nyugtatni a feszült idegrendszert. Rövid távú tüneti kezelés: nyugtatók, antidepresszánsok, antipszichotikumok, alkohol. Hosszú távon: sport, jóga, relaxálás, meditálás, kreatív hobbik, kisállatok, gondolkodás átalakítása, kiegyensúlyozott táplálkozás, kellemes- nyugodt elfoglaltságok, idegek megerősítése.

És egy + tipp: ha jön a pánik, akkor csak fizikailag legyêl feszült, de lelkileg nyugodtnak kell maradni. Ez már önmagában enyhíti a rohamot.

2021. márc. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.


2-es válaszoló, a kérdésedre reagálva; közel egy éve nem volt ilyen gondom, azt hittem túllendültem rajta. Végül most a napokban újra előtört, pedig nem ért semmi váratlan, szokatlan, kellemetlen stb., ami okot adott volna rá. Nekem remegés, zavartság, levegő hiány (levegő kapkodása), szédülés, nyomottság érzete, rosszabb esetben ájulás is (most szerencsére nem) jár vele.

Azt sajnos pontosan nem sikerült megfigyelnem, hogy mi is a kiváltó ok.. a gyakorisága meg kérdőjeles, hiszen egyszer már “abba maradt”. De korábban 2-3 naponta volt, teljesen random helyzetekben.

2021. márc. 16. 02:01
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Minden fejben dől el
2021. márc. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is voltam pánik beteg pár éve, szociális fóbiás nem is olyan rég kemény tünetekkel. Most erősödött a hitem dicsőség Istennek, azóta már csak meg mosolygom azokat a helyzeteket amik miatt előtte kb. az ájulás kerülgetett. Bár enyhe szorongás még rám szokott törni de ég és föld a különbség mint pl. pár hónappal ezelőtt. Semmi pszhiológus, semmilyen függőségem nincs. Dicsőség érte Istennek és Jézusnak.
2021. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen van: antidepresszáns. Minden más csak félmegoldás, ezért visszatér mindig és egyre sűrűbben.
2021. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Van
2021. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!