Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan küzdhetném le az...

Hogyan küzdhetném le az emetofóbiám?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta fóbiám van a hányástól. Nagyon durva szinten, 2019ben elkaptam egy hányós hasmenős vírust, bárhogy tartottam vissza, hiába, hánytam 3szor is. Aztán volt egy kis hasmenésem, másnap semmi bajom nem volt csak gyengeség. De rettegek tőle, és tudom, hogy egy csomószor elő fog fordulni az életemben, hogy hányni fogok és a gondolattól is rettegek, és ez a fóbia az egész életemet megkeseríti. Mit tudnék tenni?


20/L



2021. márc. 19. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, pszichiáter...
2021. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%
Fejben kell feldolgozni, hogy a hányás kellemetlen, de valójában hasznos reflex. Betegség, mérgezés, gyomorrontás esetén PONT életmentő, és nem véletlenül van. Én jobban félnék attól, h pl gyomorrontás esetén nem hánynék, hanem belehalnék.
2021. márc. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!