Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Brutálisan félek a hányástól....

Brutálisan félek a hányástól. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Sok éve nagyon nagyon durván félek a hányástól, ez kb. 14-15 éves koromban kezdődött amikor kialakul a reflux betegségem és ez miatt sokszor volt hányingerem, amire rápánikoltam nagyon durván, rohamaim voltak. Pedig azelőtt kiskoromba hánytam csak olyan 9 évesen és akkor még nem féltem tőle. 2 évre el is múltak a refluxos rosszulléteim, mivel a nagyja pszichésen jött ki. De most pár hónapja újra előjött durvábban. Még szeptemberbe elkaptam egy hányós hasmenéses vírust, maga volt a pokol, 2 órán át szenvedtem a hányingerrel, mert nem akartam hányni. De sajnos nem bírtam és ki kellett jönnie. Aznap este 3szor hánytam és 2szer ment a hasam. Másnap már nem volt ezzel gond, de azóta teljesen beteges lett az egész dolog, állandóan kezet modok, kézfertőtlenítőt használok, maszkoz hordok (nem csak a korona miatt), kimozdulni is alig merek azóta, mert az van bennem, hogy mi van, ha elkapom újra. És visszatért a refluxom, és néha rámjön ez a hányingeres pánikroham. Lehet közrejátszhat az, hogy mostanában stresszes időszakot élek, nem igazán vagyok boldog ember, és ráadásul egyedül is lakom, szóval ha rámjön a rosszullét, arra is rápánikolok, hogy mit tegyek egyedül, stb. Egyszóval rettegek tőle, nem bírom leküzdeni, hiába volt ez a hányós vírusom, még jobban rettegek. És ha terhes leszek, mi lesz?:( mit tegyek ez ellen? Az egész életem, a mindennapjaim megkeseríti, teljesen depressziós vagyok.

2020. ápr. 13. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológussal kéne beszélned erről. Jelen helyzetben akár online is.
2020. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen. Kiskoromban volt egy rossz élményem, miközben az egyik plüssállatomat tartottam a kezemben. Egy róka figura volt. Valamiért az agyam összekapcsolta a hányást, hányingert a plüssfigura sárgás színével, és bármikor, amikor megláttam azt a színt, elkapott a hányinger. De sosem hánytam. Aztán elegem lett az évekig tartó abnormális rettegésből. "Megerőszakoltam" a gondolataimat. Mi van, ha hányok? Akkor hányok. Na és? A testem erős, túl lesz rajta.

Sosem hánytam azóta...hihetetlen erő rejlik az elmében.

2020. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is próbáltam már ezt, de nem sikerül.
2020. ápr. 13. 23:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan voltam, csak nálam nem refluxszal kezdődött, hanem egy gyomorrontással 10-11 éves koromban. Sokáig én is rettegtem, nem ettem meg semmit, amin előtte nem néztem meg a lejárati dátumot, ha mégis, akkor utána paráztam, hogy hányni fogok tőle, féltem a hányással járó betegségektől stb. Éjszaka volt a legrosszabb, amikor nem tudtam egyből elaludni, és csak ilyeneken járt az eszem. Aztán végül évekkel később egy buliban túl sokat ittam, és több órányi kínlódás után végül kidobtam a taccsot, és rájöttem, hogy nincs ebben semmi igazán félnivaló.


Mivel viszont nálad nem igazán segített, hogy a vírusos betegséged alatt hánytál, érdemes lenne megpróbálnod profi segítséget kérni. Tudom, hogy mennyire rossz rettegni ettől. Talán segíthet, hogy ha annyira rosszul vagy, mint a vírusos betegség során, akkor inkább próbálj meg minél előbb túl lenni rajta, bármennyire is félsz tőle, mert a folyamatos rosszullét emléke csak még félelmetesebbé teszi utólag az egészet, és csak erősíti a rettegésed.

2020. ápr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kilátástalannak látom az egész helyzetem, az a baj, az van bennem, hogy sehogy sem fogom tudni legyőzni, és végigkiséri az egész életem:(
2020. ápr. 14. 00:20
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogsz örülni neki, amit mondok, pedig szak könyvből tanultam, szóval nem hülyeség.: Hányni kell egy párszor. Ha ráébredsz, hogy nem halsz meg tőle, sőt pl egy gyomorrontás után még JOBBAN is lettél, akkor elmúlna a félelmed.
2020. ápr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Pedig a hányás tök jó dolog. Csak rá kell érezni hogyan hánytasd meg magadat ha jön a hányinger.


Lenyúlásnak hívják, ujjaddal a garatoda ingerled és egyből kijön aminek ki kell.


Nekem a világ legrosszabb érzése a hányinger, még a fájdalomnál is rosszabb. Szilánkos csuklótörést és fogfájást is elviselten... de a hányingert nem. Régebben nem vetettem meg a piét és a bulikat, szóval gyakran volt rókamóka a WCben. Meg másnap is, sárga epehányással.


Iszonyú jó érzés mrgkönnyebbülni, és érezni a hányinger végét. Mintha az élet térne vissza az emerbe az émelygő rosszullét után.


Gyakorolni kell és szembenézni a fóbiával. 2 órás hányinger? Inkább akasztanám fel magamat... pedig csak ki kell tenni lenyúlással.

2020. ápr. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6-os megelőzőtt :) tökéletesen egyetértek. Ez az egyetlen megoldás.


Amúgy én egyszer az infektológiára is bekerültem, mert 12 órán keresztül megállás nélkül hánytam. Pár korty víz és 10-20 percenként WC fölött gubbasztottam és lenyúltam, megkönnyebbültem egy időre. Aztán újra és újra, végül bekötöttek egy Rindexet intravénásan. Mint a heroin úgy hatott, egyből elmúlt a hányingerem.


Na azon a pár napon megedződtem és azóta nem félek a hányástól és a lenyúlástól. A hányinger és a szenvedés, verejtékezés, émelygés sokkal undorítóbb amikor már magától lesz annyira rossz hogy rókázol kontrollálhatatlanul.

2020. ápr. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem is tudom elképzelni, hogy tudtad kibírni. Biztos beleőrültem volna:( én nem nyúltam le, magától indult meg nagy nehezen, de brutális érzés volt.:’( megkönnyebbülést nem is emlékszem, hogy éreztem volna, olyan sokkos állapotba kerültem, csak arra tudtam gondolni, hogy ez most miért történik, mikor lesz vége:(
2020. ápr. 14. 02:16
 10/13 anonim válasza:
Szia! Én is ezzel küzdök és nekem mellé rossz gondolataim is vannak. Próbálom leküzdeni. Nekem a sport nagyon sokat segít meg ha terelem a figyelmem. Átérzem, mikor láttom hogy valaki hány alig kapok levegőt szédülök és még néha sírni is szoktam kicsi korom óta ezzel a fóbiával küzdök.De próbálom leküzdeni.
2020. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!