Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha hegesedést találtak a...

Ha hegesedést találtak a tüdőmben (covidos voltam decemberben), az meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

Most kaptam foster pipát meg medrolt.

Nem dohányzom. 38 éves nő vagyok. Jelenleg semmilyen fizikai megerőltetést nem bírok. Zöld diónyi nagyságú folt van a bal lebeny alján.


Érdekes amúgy, mert decemberben, a betegség közepén készült röntgen. Az akkor tiszta volt.. Bár most azt mondta a doki, hogy a covid ambulancia röntgen kiértékelésében ne bízzak. Hát, köszi...

De ő is meghallgatott januárban! (tüdőgyógyász a háziorvosom).


Lehetséges lenne, hogy januárban alakult ki a tüdőgyulladás a covid utáni kontroll után???

Még februárban is köhögtem fel váladékot..


2021. márc. 23. 20:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ezt értem, utolsó. De utólag? Amikor már heges, akkor már minek?

Na mindegy, nem értem..

2021. márc. 24. 12:36
 12/15 anonim ***** válasza:

A tüdőfibrózis krónikus gyulladást okoz a léghólyagocskák és a hajszálerek közözött, ez a kötőszövetek felszaporodásához vezet- ez ellen jó a Medrol.


A kötőszövetek felszaporodása a légzőfelület csökkenéséhez vezet- emiatt adták a foster pipát.


Nem kaptál véletlenül szteroid lökésterápiát? Mert azután fokozatosan kell a dózist csökkenteni, emiatt is adhattak Medrolt.

2021. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem kaptam semmilyen szteroidot.


Covid alatt Azibiotot, Asi Sandozt, Ambroxolt, Tamiflut és Aspirin Complexet szedtem a férjemmel együtt. Ezeket írták fel.

Plusz C, D vitamin és nekem B komplex is. Ennyi gyógyszert szedtem.


A Medrolt meg a fostert tegnap kaptam a röntgen után. 1 hétig 8mg,1 hétig 4 mg. Ennyit kell beszedni.

A Fostert meg 6-8 hétig kell fújnom.

2021. márc. 24. 13:54
 14/15 anonim ***** válasza:
A Fostert elhúzódó köhögésre kapott a lányom, ezt elég hosszú ideig kell alkalmazni.
2021. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
12! Köszi!
2021. márc. 24. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!