Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez minek lehet a tünete?...

Ez minek lehet a tünete? Covidos voltam, vagy vagyok? A tesztem negatív.

Figyelt kérdés

Kb. egy hete olyan érzésem van, mintha időnként "érezném" tüdőm és a légcsövem helyét egy kis égető érzés formájában. Leginkább a mellkasom közepére koncentrálódik a dolog.

Ez naponta többször előjön percekig- fél óráig, majd elmúlik. Általában reggel, ébredés után a legjobb. Néha rám jön egy-egy száraz köhintés. Kb. óránként egy-kettő. Ennek a mennyisége se nem nőtt, se nem csökkent az elmúlt egy hétben.

Úgy érzem, nem tudok olyan mély levegőt venni, mint kb. másfél héttel ezelőtt, nem járja át a tüdőmet a levegő.


A terhelést jól bírom, mély levegővételnél nem köhögök. Csak akkor jön rám köhögés, ha nagyon kifújom a levegőt a tüdőmből.


A munkahelyemen folyamatosan PCR-tesztelnek bennünket, hetente egyszer. Az utolsó tegnap volt, szintén negatív. Három állandó kollégával dolgozom együtt, egész nap maszkban, távol vagyunk egymástól, senki mással nem kerülünk kapcsolatba. Egyikünknek sem volt pozitív tesztje soha.


Amit még tudni kell:

- Egyedül élek, társaságba nem járok mostanában,

- Allergiás vagyok pár dologra, pl. bizonyos növények, szója, mogyoró, így Covid nélkül is szoktam köhögni időnként,

- Lázam nem volt,

- Szaglással és ízléssel sohasem volt semmi probléma, kis időre sem, most is tökéletes,

- Nem volt torokfájás, fejfájás, gyengeség, izomfájdalom,

- Refluxra hajlamos vagyok, de nincs hivatalosan megerősítve.


Mi lehet ez? Kérlek szavazz, vagy írd le, ha nincs benne a szavazásban. Köszönöm!


2021. márc. 25. 20:09
A kérdező szavazást indított:
Covidos vagyok, ez még csak az eleje, lehet még rosszabb. A tesztek hibásak lehetnek.
Covidos vagyok, de enyhe tünetekkel megúszom. A tesztek hibásak lehetnek.
Covidos voltam, ez már a vége. A tesztek hibásak lehetnek.
Reflux
Semmi bajom, csak pszichés dolog a hírek hatására
Tavaszi allergia
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Én refluxra tippelnék.
2021. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Reflux, én is érzek ilyet.
2021. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reflux. Tipikus az égő érzés a mellkasod közepén. A köhögés attól van, hogy a gyomorsavgőz irritálja a légcsövedet. Fulladásérzést is okozhat.

Én 3-szor jártam meg a tüdőgondozót 10 évvel ezelőtt, annyira fulladtam a refluxtól, de a légzésfunkciós vizsgálat tökéletes volt. Tehát nem voltam oxigénhiányos, mégis fulladásérzettel járt.

2021. márc. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!