Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori torokfájást mi okozhat...

Gyakori torokfájást mi okozhat? Illetve mi lenne a megoldás, hogy megszűnjön?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran fáj a torkom. Nem túlzok, minimum havonta, de van hogy kéthetente. Ehhez hozzájárul a rossz közérzet. Mindig ilyen voltam sajnos. Kiskoromban mandulagyulladással küszködtem.

Múlt héten is rosszul voltam. Ma megint fáj a torkom. :( Belefáradtam. Nem élhetek fájdalomcsillapítókon.

Vitamint is szedek, de semmi haszna.

Érdemes lenne kivetetni a mandulám? Vagy mi a megoldás? Egyàltalán az orvos foglalkozna velem most covid alatt?

26N



2021. ápr. 4. 12:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Jó megirom ha túl leszek rajta.

Gégészeten sokszor voltam,azt le írhatom,de nem élvezet. Mikor a torkunkban túrkál az orvos,öklendeztem végig.

Állandóan baj van a mandula.torok.gége triómmal.

2021. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Tudom, ezek szörnyű vizsgálatok. Minden tiszteletem, hogy végigcsinálod. És a gégészeten mit mondtak erre??
2021. máj. 31. 15:51
 13/39 anonim ***** válasza:

Belenéztek a fülembe,orromba,az nem vészes,Megnézték a torkom,manduláim,majd kihúztákmeg aa nyelvem és s kerek nyeles tükröt ledugták a torkomig úgy nézte meg a gégém,hangszálaim.Akkor öklendeztem,meg a torokecseteléstől,garatmintavételtől.Sokszor csinálták már.Nagyon kellemetlen.Öklendeztem nagyon.

A gyomortükrözésnél meg le fogják tolni a csövet a torkomon a gyomromba,de ki kell bírni.

2021. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Áh még olvasni is szörnyű. :(

Tudom, egyik barátnőm volt gyomortükrözésen. Neki altatásban csinálták. Hú hát kitartást neked! Legalább ezek után kiderülne mi lehet a problémád...

2021. máj. 31. 17:15
 15/39 anonim ***** válasza:

Köszi!

Ki fogom bírni,mások is kibírják.A torokvizsgálatnál nem igazán lehet rosszabb,és azt is kibírtam.

Neked is erős a garatreflexed,öklendezős vagy ha a torkod nézik?

2021. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Igen sajnos.
2021. máj. 31. 21:35
 17/39 anonim ***** válasza:

A legtöbben így vannak vele,én is.Már hozzászoktam,gyakran kellett gégészetre mennem.Ösztől tavaszig be van gyulladva,de most is fáj a torkom,Én naponta megnézem,elég csúnya mindig.Te szoktad nézni,a tied milyen?A manduláid negvannak?Lehet reflux okozza,azért kell a gyomortükrözés.Ez már alapvozsgálat,akikkel beszéltem toroktémáról,mindenkinek csilták már,nekem is muszály megcsináltatni.

Ne hanyagold el a torkod,mert komolyabb baj is lehet az állandó torokgyulladásból!

2021. jún. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Igen,igen! Az állandóan gyulladásban levő torok,rossz mandulák előbb utóbb szív,vese,izületi problémákat okoznak!

Menj orvoshoz minél előbb!

2021. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Voltam gégészeten,nem volt kellemes,főleg a gégetükrözés.A torkom krónikus garatgyulladás miatt fáj mindig. Lehet,a te torkod is ettől fáj mindig.El kéne menned megnézetni.A gyomortükrözésre hétfő reggel megyek.
2021. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Voltam gyomortükrözésen,minden rendben van.Lenyomták a csövet a torkomon,nem volt túl kellemes,de ki lehetett bírni.Nem vészes,mem kell tőle félni.10-12 perc volt az egész.Volt öklendezés,de gyorsan letolták.Fújtak a torkomba érzéstelenítőt,de az nem sokat ér.Nyelni kell és közben tolják le.
2021. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!