Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori torokfájást mi okozhat...

Gyakori torokfájást mi okozhat? Illetve mi lenne a megoldás, hogy megszűnjön?

Figyelt kérdés

Nagyon gyakran fáj a torkom. Nem túlzok, minimum havonta, de van hogy kéthetente. Ehhez hozzájárul a rossz közérzet. Mindig ilyen voltam sajnos. Kiskoromban mandulagyulladással küszködtem.

Múlt héten is rosszul voltam. Ma megint fáj a torkom. :( Belefáradtam. Nem élhetek fájdalomcsillapítókon.

Vitamint is szedek, de semmi haszna.

Érdemes lenne kivetetni a mandulám? Vagy mi a megoldás? Egyàltalán az orvos foglalkozna velem most covid alatt?

26N



2021. ápr. 4. 12:41
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy el fog múlni,ez ősszel derül majd ki.Kerüld a hideg,csípős,szénsavas dolgokat.A manduláid megvannak még?
2021. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Igen megvannak a manduláim. A szénsavas dolgokról épp leszokóban vagyok. Csípőset szeretem, ritkán eszem. A hideg innivalókról is leszoktam a torokfájás miatt. :D
2021. jún. 21. 11:57
 33/39 anonim ***** válasza:

Örülök,hogy most em fáj a torkod.

A csípőset én is szeretem,de hideget egyáltalán nem,mert másnapra úgy begyullad a torkom,hogy nyelni is alig tudok.Az én manduláim is megvannak,de jó nagyok,már mondták,hogy vetessem ki.

Sokan vagyunk ilyen érzékeny torokkal.Az erős garatreflex nekem is gond,nem bírom ha a torkomba turkálnak,öklendezek,ha lenyomják a nyelvem a toroknézéshez.

Mandulaköved szokott lenni?

2021. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Szia!

Rendbejött már a torkod,voltál orvosnál? Én végigcsináltam a vizsgálatokat,egy ideig jó is volt,de most megint elkezdődött a torokfájás.

Ilyen most a torkom:

[link]

2021. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Lekopogom, de nekem egész nyáron egyszer sem fájt egy kicsit sem a torkom. Végre sem szedtem semmilyen fájdalomcsillapítót sem ìgy. Igaz,vitamint sem. Mert sok gyümölcsöt,zöldséget ettem.

Ha jön az ősz, kíváncsi leszek. Lehet később veszek újra vitamint. Biztos ami biztos...

2021. aug. 30. 12:14
 36/39 anonim ***** válasza:

Hát ez jó hir,valószínü a meleg idő miatt nem fáj a torkod,de szedjél C vitamint és használj valamilyen torokfertőtlenítőt is.Én is kiváncsi leszek ha jön az ősz,mi lesz a torkunkkal.Most nekem is aránylag jó,időnként reggel kicsit érzékeny de később elmúlik.Én szájvízzel öblögetem a torkom minden fogmosáskor.Mondjuk,nekem most is kicsit piros,de ennél jobb nem szokott lenni.

[link]

Még a hideg idő előtt mindig el szoktam menni megnézetni a torkom a gégészeten.Már javasolták,hogy vetessem ki a manduláimat,lehet akkor megszünne a gyakori,visszatérő torokfájás.A e torkod milyen? Csinálj képet.

2021. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Szia! Mi van a torkoddal,rendben van most is? Voltál már orvosnál?

Én nemrég voltam a gégészeten,a doki szerint rendben van a torkom.Mostanában nem is fáj,de használom a torok fertőtlenítőt.

2021. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy vagy,rendbejött már a torkod?

Nekem nyár óta nem volt gondom a torkommal,most is egész jól néz ki.Remélem a hidegebb időben sem lesznek gondok.

Kivetetted a mandulàid?

2022. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
#38: Nem unod még?
2022. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!