Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet akkor tenni, ha a...

Mit lehet akkor tenni, ha a körzeti orvosomnál nem halad az oltás?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül azért, mert nem érdekli a betegei. Kb 4-5 faluba jár, 4-5 falu háziorvosa, plusz itt a vàrosban is van neki egy körzete, ahova tartozom.

Anyukámnak több krónikus betegségei van, köztük COPD, szívelégtelenség, és még pár egyéb "kisseb" dolog, pl reflux, epekő.

Már februárban regisztrált ő is én is (én 25 vagyok, teljesen egészséges) és még mindig semmi, nem hívták őt sehova.

Sok helyen hallottam, hogy más háziorvos már a közel olyan fiatalokat oltja, mint én mert egyszerűen már itt tart, mindenki mást beoltott. A nagymamám se lett még oltva, pedig ő már 75 éves. Ő se tegnap regisztrált.

Szóval lehet azért halad lassan, mert rengeteg betege van de sok helyről hallottam azt is, hogy egyszerűen nem érdekli a betegei. Pl én egyszer nem láttam, pedig már 4 éve a háziorvosom. Évi 1-2 alkalommal hívom a rendelőt, akkor is az aszisztense veszi fel, neki kell elmondani a tüneteket, majd csak annyit mond, "mától ki vagy írva, szedjél sok c vitamint" ennyi :D

Amikor a derekamat húztam meg, akkor is csak annyi "pihenjek majd menjek a papírért" :D


Szóval így vagy úgy, de mit lehet akkor tenni, ha lassan halad az oltás?



2021. ápr. 7. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem előbb-utóbb rájön a kormány, hogy a különböző háziorvosok terhelése egyenlőtlen, és ciki lesz neki, hogy még mindig vannak 70+-os oltatlanok. És majd csinálnak valamit. Remélhetőleg. Vagy bejelentik, hogy minden regisztrált be van oltva, mikor még nincs is :-/
2021. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell hívni az orvost, az sem baj, ha az asszisztens veszi fel a telefont, és tőle kérni információt, mert az általános találgatással nem vagy kisegítve.

A regisztrációnál megadott email-t megnézitek időnként, nem ment oda üzenet, akár a kéretlen mappába, akár a beérkezett közé?

Az oltásban részt vesznek a háziorvosok is, de oltópontokon is zajlik az oltás, ahová viszont a háziorvoson keresztül lehet időpontot egyeztetni.

Az sem mellékes, hogy a páciensnek van-e olyan betegsége, ami kizárja, hogy az adott vakcinával oltsák be, a jellemző ugyanis, hogy nincs több féle vakcina (talán biztonsági okokból is, hogy véletlenül se keverjék össze), és lehetnek kizáró betegségek, pl Astraval nem oltanak véralvadásra hajlamos beteget, stb.

Pfizer, Moderna meg kevés érkezik, és lehet azok is az oltópontokra mennek, nem a háziorvosokhoz.

Ezek is feltételezések, tehát a rendelőt kell hívni, hogy mondjanak már valamit.

2021. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám decemberben regisztrált most hívták egy hete.

De egyébként azon kívül hogy telefonálsz egyet nem tudsz mit csinálni. Megértem hogy dühít de attól még nem lesz sem több vakcina sem pedig több ideje az orvosnak. Most amúgy is a pedagógusokat oltják gondolom elfoglaltak is.

2021. ápr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
29 éves vagyok, a testvérem 28 megkaptuk az oltást a héten. A krónikus beteg anyám meg egyelőre nincs a listán, nem értem a sorrendet. Másik háziorvoshoz már hiába mennél át, ott fogod megkapni az oltást ahol a regisztrációkor voltál.
2021. ápr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4#

Rá lehet kérdezni a háziorvosnál, hogy az édesanyád ott van-e a listán.

Valószínűleg igen, csak még nem volt elegendő vakcina, ha a betegsége miatt nem kaphat csak Pfaizert, vagy Modernat - de azért kell rákérdezni, mert akkor nem találgatás lesz, hanem mond valamit az orvos, vagy az asszisztens

2021. ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Unoka tesóm buszon éves cukorbeteg múlthéten oltott@k nem is tudom melyikkel de utána napokig fent volt a cukra és lázas volt

Szóval tényleg nme mindegy hogy vki krónikus betegen melyiket kapja

2021. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6, én nem vagyok cukorbeteg, de úgy tudom, hogy nálunk a legkisebb megfázásnál vagy bármilyen esetben, ha beindul az immunrendszer, kezelhetetlenné válhat a vércukorszint. Nem úgy reagálnak az inzulinra olyankor. Egy cukorbeteg szerencsétlen esetben kórházba kerülhet egy sima nátha miatt. Szóval logikus, hogy egy oltás után is ezt történik :-( De persze ha elkapja a covidot, akkor még inkább ez lesz, és nem csak pár napig.
2021. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ő eddig jól tartotta magát aztán most vagy 3 napot volt ágyban, de am nem is ez a lényeg hanem hogy valszeg így is azzal oltották ami neki a legkevesebb kockázat volt lehet ha mást kapott volna rosszabbul lesz, kérdezőékre nézve meg annyi hogy ő is legkésőbb januárban regisztrált és azért a betegsége nem vicc neki se de csak most jutottak odáig hogy kaphatott vmit (am vmi olyat kapott amit még nem is nagyon halottam)
2021. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én kb 2 hete regiztem, jött is visszaigazolás az email címemre.

Erre most, hogy megnézem a régi mailjeimet egy kevésbé használt mailcímemen, ott van hogy napokkal ezelőtt kellett volna visszajeleznem időpontért.

Tehát a regisztrációm jó volt, el is jutott a háziorvosomhoz, viszont ott meg már a régi mailcímemre küldték a továbbiakat. Így lemaradtam az oltásról egyelőre.

2021. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Felhívtam, annyit mondott az aszisztens, hogy türelem, fent vagyunk a listán. Ennyi :D

De valami haszna csak lett, mert a nagymamám aki a közeli faluban lakik, hívta a rendelő, hogy jövőhéten mehet az első oltásra (ugyan az a háziorvosunk)

2021. ápr. 8. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!