Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ulcerative Colitis, tudnátok...

HabosKacsa kérdése:

Ulcerative Colitis, tudnátok segíteni hasonló cipőben járók?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nemrég kezdtek nálam kezelést uc-val, azonban nem kaptam meggyőző diagnózist, hogy tényleg autoimmun betegségem lenne. Pentasaval kezdtünk (mesalamine), azonban a szervezetem nem fogadta valami jól, emelkedtek a máj funkciós értékeim, és az Amiláz, ami utalhat akut hasnyálmirigy gyulladásra is. Semmilyen fájdalmam nincs. Szteroidos kezelést javasolnak, azonban az eddigi gyógyszerek is megviseltek, mi lesz egy szteroidnál? Ha még csak nem is biztos a betegségem jelenléte, van más út? Esetleg valaki tudna tanácsot adni hogyan tovább?

Nagyon köszönöm!



2021. ápr. 15. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén colitis ulcerosa, 2012.-ben diagnosztizáltak. Akkor a szövettan nem volt egyértelmű, de a tükrözéskor látott kép és a tünetek miatt az orvosom egyértelműnek mondta a diagnózist, ami egyébként jóval később szövettan által is beigazolódott. Valószínűleg esetedben a Cortimentet javasolták szteroidként, ez jóval gyengébb, mint a medrol, de éppen ezért a hatásossága sem mindig jó. A Cortimentnek viszonylag kevés jelentkező mellékhatása van, én is szedtem sokáig, vizesedésen kívül mást nem tapasztaltam. A medrolt csak akkor adják, ha nagyon erős a gyulladás, illetve ha nem hat semmilyen más gyógyszer. Medrolt is kellett egyszer szednem 3 hónapig, maradjunk annyiban, hogy soha többé nem szeretném ezt a gyógyszert szedni. A hatása kétségtelen, azóta tünetmentes vagyok, de a mellékhatásai... Nagyon fontos, hogy a gyógyszereidet tényleg rendszeresen, folyamatosan bevedd, állapotjavulás esetén sem szabad abbahagyni! Gyulladásos időszakban rostszegény és tejmentes táplálkozás is segíthet, de azt neked kell kitapasztalnod, hogy melyik étel okoz nálad gondot.

Ha kétségeid vannak a diagnózist illetően, akkor keress fel egy ibd centrumot, itt lehetsz a legjobb kezekben! A közösségi oldalon (fb) van egy nagyon jó ibd-s csoport: IBD (Chohn-Colitis) Betegek Egymásért, nagyon segítőkész közösség, itt választ kaphatsz minden kérdésedre! Remélem, segítettem! Tünetmentes napokat kívánok neked!

2021. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Helló! Jelenleg vizsgálat alatt vagyok .Még csak az elején járok, házi orvosnál járok. Beutalót adott a belgyógyászatra és elég sok olyan tünetem van ami colitisre utal. Érdeklődnék egy kicsit.A szövettan az milyen? Mit csinálnak? A tükrözés kibírható?
2021. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia,

Nagyon örülök hogy hallottam valaki véleményét, köszi!

Gyors helyzetjelentés:

A Pentasaval egy napig leálltunk, minden egyéb kezelés nélkül az Amiláz és Lipáz értékeim megharmadolódtak, ami egyenlőre nem zár ki semmit, de nagyon jó jel. A kezelőorvossal annyiban egyeztünk meg, hogy 2 nap türelmi időt adnak mindenféle gyógyszeres kezelés nélkül.

Meglátjuk hogy alakul.

A következő lépés Cortiment, majd Immun szupresszáns.

2021. ápr. 16. 21:37
 4/13 A kérdező kommentje:

Szia,

én fiatalkorúnak számítok, ebből adódóan altattak, semmit nem éreztem, a tükrözés emiatt nekem nem volt nehéz. Úgy tudom, lehet bódítást is kérni. Nem vészes, emiatt szerintem ne izgulj.

Egyéb vizsgálatok a vérvétel, hasi MR és ultrahang. Nekem még volt egy célzott máj MR-em is. Ezek mind fájdalommentesek. A szövettanról őszinte leszek, sokat nem tudok, de megerősíteni nem erősítette a betegség jelenlétét.

2021. ápr. 16. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Mit szoktál enni,inni?

Tej, kávé,energiaital?

2021. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem az tette tönkre
2021. ápr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#2


A tökrözés nem vészes. Valószínűleg nem ez lesz életed legjobb élménye, de ki lehet bírni. Ami szerintem sokkal rosszabb volt az az előző napi hashajtás. Bár ez is attól függ milyen hashajtót kapsz. Nekem valami por volt, amit vízzel ki kellett keverni és 15 percenként inni. A legrosszabb az volt, hogy egy sós, olajos állagú folyadék volt, és 2 litert kellett meginni belőle. De azért ki lehet bírni azt is, meg lehet hogy te más fajtát kapsz.

2021. ápr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#2


Az előző vagyok. A szövettan a tükrözés során történik meg. Mármint akkor vesznek mintát, az eredmény később lesz meg.

2021. ápr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A hashajtásnàl ugye nem kell befeküdni a kórházba? Másrészt ha műtétre kerülne a sor, akkor kb mennyi ideig kell bent lenni? Hallottam olyanról is hogy antibiotikum kúrát csinálnak. Az mennyi idő? Injekcióval adják be?

#2es voltam. Köszönöm hogy válaszoltok a kérdéseimre.

2021. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és adatot nem adtam magamról. 17/L
2021. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!