Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ulcerative Colitis, tudnátok...

HabosKacsa kérdése:

Ulcerative Colitis, tudnátok segíteni hasonló cipőben járók?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nemrég kezdtek nálam kezelést uc-val, azonban nem kaptam meggyőző diagnózist, hogy tényleg autoimmun betegségem lenne. Pentasaval kezdtünk (mesalamine), azonban a szervezetem nem fogadta valami jól, emelkedtek a máj funkciós értékeim, és az Amiláz, ami utalhat akut hasnyálmirigy gyulladásra is. Semmilyen fájdalmam nincs. Szteroidos kezelést javasolnak, azonban az eddigi gyógyszerek is megviseltek, mi lesz egy szteroidnál? Ha még csak nem is biztos a betegségem jelenléte, van más út? Esetleg valaki tudna tanácsot adni hogyan tovább?

Nagyon köszönöm!



2021. ápr. 15. 22:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9


Nem, azt otthon kell megcsinálni magadnak.


A többiről nem tudok nyilatkozni. Nekem 3 éve derült ki, akkor írtak fel Salofalk kúpot és granulátumot, amitől szerencsére meg is szűntek a panaszaim, a granulátumot már teljesen el is hagyhattam. Azóta pár hónapot (az is az én hibám volt) leszámítva tünetmentes vagyok. Szóval szerencsére nem kellett kórházba feküdni emiatt. (25/F)

2021. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod 😇
2021. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Glutén,laktóz,szója mentes diéta.Csak néha van minimális problémám,steroidot el tudtam hagyni! Dr Taracközi Lászlónak vannak videói erről.
2021. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!