Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez skizofrénia? Nagyon félek

Ez skizofrénia? Nagyon félek

Figyelt kérdés
Hipochonder vagyok (régen is egy csomó betegséget képzeltem be, rák stb.) és most ettől a betegségtől félek. 1 éve voltam pszhichológusnál és ott midnen rendben volt. A leírásban is semmi problémát nem írt. Aztán mostanában utána néztem a skizofréniának és "elkezdtem érzékelni vagy észrevettem magamon a tüneteket". Kérlek nyugtassatok meg hogy semmi bajom. És hát úgymondd "hallucinálok" is vagy mi.. Tehát mindenre nagyon pontosan odafigyelek, és utána gondolkozom hogy ez most igazi volt-e vagy nem. Anyu is csak mondja hogy hipochonder vagyok. Barátaim vannak, online is, valóságban is. Nem volt rosszabb a magatartásom 3-asnál. Mostanában 4-es. És hát úgymondd "hallok" hangokat. Tehát pl hallom hogy a tv-ben mondanak valamit, és én úgymond azt kikerekitem a nevemre. És ez egy csomószor megtörténik, tehát pl. mindig hallok valamit, és úgymond meghallom a nevem benne, vagy valami ilyesmi. Ezenkívül soha semmit nem "hallok" nem is volt soha semmi. Ez normális?

2021. ápr. 16. 21:39
 1/8 A kérdező kommentje:
16/f
2021. ápr. 16. 21:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy voltál pszichológusnál és minden rendben volt? Nincs minden rendben! De nem azért, mert skizofrén vagy, hanem mert súlyosan szorongsz. Klinikai szakpszichológusi kezelésre van szükséged. Nem 1-szer, hanem sok hónapig. Anyukádnak nem szabad azzal megelégednie, hogy "Hipochonder vagy, gyere vacsorázni!"
2021. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de szerinted normális amit "hallok" úgymondd?
2021. ápr. 16. 21:44
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Pszichiáterhez menj, ők orvosok, nem bölcsészek
2021. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy te mit hallasz és egyáltalán hallod-e vagy csak elképzeled, de a skizofréneknek nincs betegségtudatuk, őket nagyágyúval se lehet orvoshoz rángatni, mert ők, amiket hallnak, magának a valóságnak vélik, és meg se fordul a fejükben, hogy nem az. Ha te a saját nevedet véled hallani, akkor súlyos önmagaddal való elégedetlenséged, szorongásod van. Ne pszichiáterhez menj, mert erre nem gyógyszer kell, hanem pszichoterápia.
2021. ápr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy skozofrén. A skizofréniának pont az a lényege, hogy a beteg azt hiszi, hogy ő normális, és mindenki más bolond. Tehát, ha valaki azt hiszi magáról, hogy skizofrén, az igazából nem skizofrén, hanem hipochonder. Ahogy a kérdésben le is írod.
2021. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, keress fel egy klinikai szakpszichológus. Skizofrénia az kizárt, ahogy azt az előttem válaszolók is írták. Hipochonder vagy.
2021. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7# vagyok. Most olvastam a privátodat, mármegint te vagy az... Az előző kérdésednél is leírtuk, hogy nem skizofrén vagy, hanem hipochonder -ott is küldtél prviátot-. Tőled most kaptam a 4. privát üzenetet és mindegyik egy általad beképzelt mentális zavarra vonatkozott. Hipochondria miatt keress fel egy pszichológust!
2021. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!