Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » FFP2-es maszk mennyire szűri...

FFP2-es maszk mennyire szűri jól a port?

Figyelt kérdés

#asztma #edzés #por #maszk #FFP2 #nem takarítják a tornatermünket :(
2021. ápr. 17. 21:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve a MediaMarkt-ban láttam kb. 250Ft/db áron ilyen maszkokat, az mennyivel rosszabb, mint az 1300Ft-os, amit a gyógyszertárban lehet venni?
2021. ápr. 17. 21:45
 2/4 krwkco ***** válasza:

Ha nem hamisítvány, akkor ugyanazt tudja. A COVID ellen védő maszkokból nagy hiány alakult ki világszerte, ezért irreálisan magas árak is előfordulnak.

De a 250 forintos fogyasztói ár a normális a gyártás költség alapján. 10 gramm nemszövött műanyag egy célgépen tizedmásodprec alatt megformálva.

2021. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tagekből azt sejtem maszkban akarsz sportolni.

Azt ne csináld, pláne asztmásan.

Az FFP2 kifejezetten pormaszk, magán a maszkon semmi por nem megy át, viszont mellette azért beszívsz egy csomót.

Emellett sportolás közben 5 perc alatt átnedvesedik, onnantól 0 levegőt enged át, fulladni fogsz, és az a kevés levegő amit kapsz, az is a maszk mellett fog bemenni.

Sportolni csak szelepes maszkban lehet, de az is teljesen rá fog rohadni a fejedre.

2021. ápr. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem fulladásos asztmám van. A tüdőm megerőltetése nélkül gyakoroltam a termünkben, 3. napja köhögök (asztmás) váladékot. Ezt a tünetet kevesen ismerik.

És a sportolás alatt itt olyan dolgokat kell érteni, mint felemás korlát, talajtorna, gerenda stb. A futást, erőnléti edzést nem ott csinálnám.

Köszi a válaszokat!

2021. ápr. 18. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!