Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a pánik betegséget és a depressziót? Lehetséges teljesen leküzdeni?

Figyelt kérdés
Üdv! Tizenkilenc éves vagyok, fiú és egy éve már depressziós vagyok és pánik beteg. Annó vagy 3. osztályban voltam pánikbeteg, de már nem emlékszem, hogy hogyan jöttem ki belőle, volt egyszer 7. osztályban ismét pánik betegségem, de abból is kilábaltam(nem emlékszem hogyan). És most kb tavaly nyár közepén jött elő miután megkaptam első diplomám és bejött a karantén. Eleinte nem is vettem észre, nehezebben bírtam az utazást hányás nélkül, átáltam arra, hogy hajnali 4-kor feküdtem le aludni és délben keltem(most 2-kor alszok el és 10-kor kelek). Az elején nem is nagyon fordítottam ezekre nagy figyelmet, míg julius végén el nem kaptam valami vírust(valszeg korona) és volt egy rosszúllétem kint a mezőn(magas vérnyomás, szapora szívverés). Azóta egyre kevesebbett jártam is ki, míg nem már az udvartól nem merek elmenni, 20-50 métert. Tudom, hogy nem lesz bajom, meg ilyenek, de amint messzebb megyek, rámjön a nehéz légzés, nyom mindenem, szapora a szívverésem és olyan, mintha majd elájulnék. Közösséggel nem beszélek, barátaimmal nagyon ritkán, itthon ülök és kockulok, vagy pedig az udvaron tevénykedek. Anyám mondja, hogy menjek pszihológushoz, de hogyan, ha az utca végére se tudok elmenni. Ja és azt elfelejtettem az elején leírni, hogy 4 évig cigiztem, most november óta nem gyújtottam rá

2021. ápr. 20. 01:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Klinikai szakpszichológushoz kell menned, aki eldönti, hogy szükség van-e pszichiáterre. Ha nem tudsz elmenni egyedül, akkor kísérjen el egy családtag, vagy van lehetőség online terápiára is.
2021. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Van skype-n is pszichológus, most a karantén alatt nagyon népszerű lett.
2021. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!