Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2020 februárja óta, azaz...

2020 februárja óta, azaz mióta kitört a járvány milyen mentális betegséged alakult ki vagy lett súlyosabb?

Figyelt kérdés

A járvány mindannyiunkra hatással van, sokaknak az életvitele bánta, másoknak a munkája vagy a megszokott gazdasági helyzete. Pont e sokrétű változás miatt nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy sokak lelki állapota is változott.

Vannak, akik kvázi nyertesei a járványügyi helyzetnek, hiszen jobb a közérzetük, viszont mások éppen sokkal nagyobb problémával szembesülnek március óta. Úgy látom, némileg többen vannak az utóbbi csoportban.

Kíváncsi lennék arra, hogy milyen jellegű mentális problémában következtek be változások.

A közvetlen környezetemben érzékelek egy bizonyos arányt, de szeretném megtudni, hogy tulajdonképpen a koronavírus-járvány milyen problémákat is okozott az emberek lelki világában.


Éppen ezért kérlek, ha módodban ál, válassz a kérdéshez tartozó opciók közül. Ha esetleg a főbb demográfiai adataidat (kor(csoport), nem) megadod, annak örülni fogok, és ha úgy érzed, szívesen megosztanád a téged érintő változásokat, és megírod, az kifejezetten sokat jelentene. Írj akár kommentet, akár privátot, hálás leszek, ha kifejted, milyen változások következtek be!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jún. 26. 14:06
A kérdező szavazást indított:
Semmi nem lett súlyosabb, sőt! - a vírus hatására feloldódtam, javult a lelki stabilitásom
Semmi nem lett súlyosabb, a lelki állapotok nagyjából ugyanolyan, mint a járvány előtt
Depresszió / Disztímia / Kevert szorongásos depresszió / Szorongás
Szociális fóbia / Egyéb fóbia
Pánikroham / Pánikbetegség
Nervosák (anorexia, bulimia, ortorexia, fatorexia, bigorexia)
Borderline, Bipoláris, Elkerülő, Dependens személyiségzavar
Antiszociális, Nárcisztikus személyiségzavar
Egyéb mentális probléma
64 szavazat
 1/7 anonim válasza:
100%
Nekem igazából van egy kis enyhe szociális szorongásom azt hiszem. Nehezen építek ki kapcsolatokat, elég félénk és ilyen "socially awkward" vagyok. Na most ez a koronavírus alatt szerintem rosszabb lett. 4 hónapot voltam itthon úgy, hogy sehova nem mentem, ami nekem nem volt rossz, csak.....nem is tudom, hogy fogalmazzak. Úgy érzem kiestem a rutinból szocializálódás terén. Ugye a suliba bár szorongok a sok embertől, de még is vannak közösségi élmények, beszélgetek, rá vagyok utalva, hogy szocializálódjak. Most meg a koronavírus után úgy érzem kvázi "elfelejtettem", hogy kell fenntartani egy társalgást. Nagyon furcsa volt emberek közé menni 4 hónap után. Úgy éreztem mindenki engem bámul és mindenki rajtam nevet, ami nyilván nem igaz, de hát szorongások. Úgyhogy ja. Nálam rosszabb lett
2020. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és remélem, visszafordul ez a trend, és újra javulni fog a közérzeted.
2020. jún. 30. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem eleve kemenyen mentalis problemas az eletem gyerekkorom ota. A gyogyszerek hoztak rendbe az eletem, meg a parom. Borderline szemelyisegzavar, ami szelsoseges hangulatok, indulatok, elviselhetetlen gyotro erzesek hirtelen. Plusz szorongas, panikbetegseg. Kulfoldon elek, itt durva volt a jarvany es most enyhitenek, de mi csak napi egyszer elhagyatott tajban setalunk.

Az elso ket honapban hihetetlenul eros voltam. Mostanra nem csoda, hogy elfogyott a cerna. Nem lathatom Budapestet, vegtelen szantofoldek es szep, de unalmas taj amit latok.

Ugy dontottem, neha delben bedobok egy sort, mert tobbet hasznal, mint art. Lenyeg, hogy ne kisertsen meg a mi lenne, ha meg egyet. Sajnos kavebol is negyre szoktam ra, kulonben nem akarnek felkelni.

Ne sajnaljunk, oke. Mindent egybevetve, azt hiszem, nem hat ram olyan rosszul, mint egeszseges emberekre, mert en ismerem a hullamvolgyeket, es valahogy felkeszitettem magam arra, hogy egy evet is igy kibirjak.

2020. júl. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem történt semmi. Ha valakit annyira megvisel az, hogy esetleg maszkot kell húznia amíg kenyeret vesz, az nemigen való életre. A depresszió, bpd és egyéb, általában öndiagnosztizált betegségek pedig frufrus, üres e-rostiknak való, akiknek annyiból áll a személyisége, hogy betegek meg idegenekkel szexelnek
2020. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kár higy csak egyet lehetett választani.
2020. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én évek óta háztartásbeli vagyok, vagy tartós munkanélküli, így az életterem eleve nagyon szűk, kb. a páromra és a szűk családomra korlátozódik, néha beszélek pár környékbelivel kutyasétáltatás közben, de nincsenek barátaink. Mondhatni nem változott az életem számottevően a vírus miatt, de amik mégis változtak, azok a következők:

Nem megyünk vásárolni, mindent házhoz rendelünk, illetve a párom itthonról dolgozik. Igazából a vírus előtt már nagyon megviselt ez az élethelyzet, céltalanság, haszontalanság, monoton hétköznapok, egyre depressziósabb lettem, már sokszor ok nélkül sírtam, de mindez megváltozott mióta a párom is itthon van, szinte kivirultam, elmúlt a depresszió, nagyon élveztük. Nem is tudom mi lenne velem nélküle.

Szociális fóbiám van, introvertált vagyok, és szuperérzékeny (HSP), ezekre a problémáimra igazából nagyon jó hatással van az, hogy itthon vagyok, de azért nem fenékig tejfel. A magányosság nagyon nagy stressz, még egy ilyen elba**ott embernek is mint én, így jó, hogy a párom velem együtt van. Amitől folyamatosan rettegek évek óta, hogy leépülök szellemileg, demens leszek fiatal létemre. Most megint úgy érzem, hogy egyre monotonabb minden, fáradt vagyok, felborult a napi ritmusom, hajanlig vagyok fent, és későn kelek, úgy érzem lelassult az idő.

2021. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Depresszió, pánikbetegségem van kb nyár óta, amióta megkaptam az első diplomám és már a házból se tudok kimenni. 19/F
2021. ápr. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!