Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki átesett a koronavírus...

Aki átesett a koronavírus fertőzésen: mennyi idő alatt múlt el a nehézlégzés? Hanyadik napra?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 18:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a harmadik és a negyedik napon volt nehézlégzés.


(25 éves vagyok, nincs más betegségem)

2021. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
8 hónap. 29 éves, edzett.
2021. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, szintén edzett, és a betegség 3. napja óta tart ez a nehézlégzéses tünet... Még csak a 11. napnál vagyok, de nagyon nem tetszik ez a helyzet.


Köszi a válaszokat!


#2 - A 8 hónap nagyon durva, örülök, hogy végül kijöttél belőle!

2021. ápr. 21. 23:50
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.

Köszönöm!

Szerencsére diák vagyok, szóval otthon voltam többnyire. De nem volt könnyű, mivel alapból sportos vagyok, de 8 hónapon keresztül a konyháig elmenni is problémás tudott lenni. Már elkezdtem azóta edzeni és szerencsére úgy tűnik eddig, hogy nincs maradványa.


Jobbulást! Remélem neked rövidebb lesz!

2021. ápr. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak ijesztgetni, de ha már ennyi ideje nehézlégzésed van, akkor valószínűleg tüdőgyulladás alakult ki. Szaturációt kéne mérned. Ha nagyon alacsony a véroxigénszinted (90% alatti), akkor azonnal mentő. Sajnos apukám későn került már be és az életével fizetett érte.
2021. ápr. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Oximétert vegyen mindenki, és monitorozza a véroxigén szintjét! Pulzust is kiír.
2021. ápr. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én rendszeresen monitorozom oximéterrel, mindig normális szintet mutat. (A legrosszabb 96% volt, de általában 97-99% körül van). Ha nem mutatna normális szintet, akkor szólnék az orvosnak. Már azon gondolkodom, hogy lehet, hogy nem is a tüdővel, hanem a szívvel van ilyenkor valami.
2021. ápr. 22. 12:03
 8/23 A kérdező kommentje:

A betegség előtt mondjuk mindig 99% volt.


Mindenesetre köszi a tippeket, tényleg fontos a mérés!


#5 - Nagyon szomorú apukád története, sajnálom.

2021. ápr. 22. 12:07
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

Az oximéteres vagyok.


Akkor ha ez így van, az előző válaszolónak van igaza. Vagy talán neked. Para.


Visszatérve az oximéterre, eddig mindenhol ahol olvastam róla azt mondták/ írták h koronás fertőzés esetén lemegy.

Akkor ez sem igaz általánosságban covidnál? Király..

2021. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Zsuzs-Muzs ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 2 hétig lázam volt, hasmenésem és nehézlégzésem. Ezen kívül nem kívántam sem enni, sem inni. Vettünk Oximetert, határon volt az értékem. Akkor kezdtem javulni, mikor a háziorvos Azithromycin tartalmú gyógyszert írt fel. Ha úgy érzed segíteni kell valamivel, hogy javulj, hívd fel a háziorvost, írjon fel valamit, főleg, ha hétvége jön! Hétvége alatt sokat lehet javulni, de rosszabbodni is sajnos. Én két hétig nagyon beteg voltam. Jobbulást kívánok! Még egy kis szegfűszeg, zöld tea, kurkuma, méz, citrom és gyömbér tartalmú gyógytea receptet is kereshetnél a neten, az is jó hatású.

2021. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!