Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki átesett a koronavírus...

Aki átesett a koronavírus fertőzésen: mennyi idő alatt múlt el a nehézlégzés? Hanyadik napra?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 18:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Beszélni fogok a háziorvossal, ha nem múlik a dolog. És megyek is a konyhába, kedvet kaptam egy teához. :)
2021. ápr. 24. 20:53
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Láz utáni 7. Napon kezdődött, 3 napig tartott. 2 nap normális, 2 nap nehézlégzés....ez a 2 napos ciklus hetekig.

Igazán most érzem, hogy mintha elmúlt volna, 3~4 héttel a karantén vége után, 6-7 héttel a láz tünet megjelenés után.

Telefonos oxigénmérés, 92% volt a legalacsonyagg, 95% alatt fulladtam

34 éves túlsúlyos, aszthmás.

85-90% alatt azonnal hívj mentőt, onnan nagyon hamar romolhat.

Nekem segített, hogy sokszor volt pánikrohamom az életben, és bár itt most nem az idegi stresszes pánik okozza a hörgőgörcsöt, és mint olyan behatásod, hogy abbamaradjon nincs rá, de arra, hogy pillanatok alatt ne legyen rosszabb egy kicsit van.

A légzésre figyelj, ne gondolkodj, ne ess pánikba. Hiába nem érzed elégnek a levegőt próbálj továbbra is mélyeket lélegezni. Gyakran felállni és úgy is mélyeket lélegezni. Hanyatt semmiképp se feküdj. Telefon legyen feltöltve.


Mindenkinél változó, hogy mikorra. Van akinél a 14. Napra elmúlik, állítólag van, aki 8 hónap után is érezte.

2021. ápr. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam, hogy volt, aki gyógynövényes pálinkás teával inhalált. Azitromicint utólag páromnak is felírták a visszamaradt köhögésére. 6 napos kúra, kb 3. Napon javul.

Lehet kapni tüdő nyák lerakódás tisztító szereket.

Orvosoddal beszélj azért ezekről. (Bronchovit, sinupret vagy bármi köptető tartalmú nyákoldó. Illetve ez a marhadrága air7 tüdővitamin.)

A nehézlégzés lehet tüdőgyulladás jele is, orvossal mindenképp beszélj róla, maradj melegben és izzadj. (Házilag tüdőgyuszira, forró lábfürdő, 3 meleg takaró és bezsírozott hát, hogy izzadj.)

Mielöbbi jobbulást!

2021. ápr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsés voltam, nehéz légzésem egyik korona megbetegedésemnél sem volt. Az elsőnél erős köhögés volt, amiből egy enyhe megmaradt egy hónapig. Viszont a betegség maga kb. 12-14 nap volt, ez után egy héttel már gond nélkül ástam a kertet. De van olyan közetlen kollégám, aki még 2 hónap múlva is panaszkodott, hogy nem megy ugyanaz a teljesítmény nehezebb légzés miatt.
2021. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

#14, hányszor kaptad el, és mennyi idő múlva?

65 éves ismerős 5 hónap után is fullad emelkedőn. 30as ismerősei még most is alog bírnak elmenni az utca végéig hónapokkal utána.

Most már pár héttel utána, én már nem érzek semmit.

2021. ápr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
#9: már hogyne lenne igaz, írta a kérdező, hogy 96-ra lemegy neki, nem tűnik soknak, de egy fiatal szervezet, ami ahhoz van szokva, hogy közel 100-at szaturál, megérzi ezt is. Plusz ez a nyugalmi pulzoxi. Nem tudjuk mozgás közben ez mennyire megy le neki. Plusz azért az emberi test nem egy egzakt dolog, hogy akkor ha A jelen van, akkor az tuti B.
2021. ápr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A feleségemnek még a kórházban töltött 10 nap alatt elmúlt, oxigénben dúsított levegőt kapott az orrába vezetett csövön. Ami viszont még most 7 hónap után is megvan neki, a fáradékonyság. Vettünk véroxigén mérőt, 98-99 körül mozog neki.


Nekem a "mindennek mosogatólé íze van" 2 hónapig tartó tüneten kívül semmi bajom nem volt, még lázam se. A véroxigén szintem a lakásban üldögélve, főleg felkelés után 90-94 között mozog. De ha kimegyek az udvarra, és erősebb fizikai munkát végzek, például ások, kapálok, földet talicskázok, és hasonlók, akkor felmegy 97-98-ra. Nincs nehézlégzésem, de az udvaron, munka közben határozottan jobban érzem magam, és elmúlik a levertség, bezártság érzésem.

Azoknak, akik véroxigén mérőt szándékoznak venni: akinek vastag ujja, erős csontozata van, nehezen és nagyon összevissza mér. Nem egyformán mér a jobb és bal kézen, nekem a jobbon általában többet. A szívverésemet pedig használhatatlanul összevissza méri, közel dupláját a valóságnak.

2021. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Valóban! #17-es jól mondja.

Apukámnak 2-3 olyan vastag az ujja mint az enyém. Egész életében dolgozott, megvastagodott, megerösödött neki. Fél órába is beletellett, mire egy értelmes értéket mértünk neki.

(Samsung health app, talán az S7től fölfelé mindegyikben van a kamera vakkuja mellett egy kis mérő. Oda kell tenni az ujjat. Átvilágítja leméri. Vastag újat nehezebben. Apukám nem fulladt, de 78-95ig mindent mért neki. Napjában többször mértük, neki a nyugalmi 92-95% között volt. Este félálomban, oldalt fekve 88-92% között fogadtuk el az értéket. Ilyenkor egy kicsit ablakot nyitottunk és megmozgattuk, hogy próbáljon percekig mélyeket lélegezni,vagy kivittük sétálni a kertbe. Utána újra mértük és felugrott az érték. 93-97% közé is. Oda kell figyelni. Hanyatt fekve nem aludni, és senki hanyatt fekve aludni hagyni, aki beteg. Mind tapasztaltuk a hanyatt fekvés utáni nehézségeket és fájdalmat.)

2021. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
28%

18-as hozzászólásához:

Nem vagyok beteg, mégsem tudtam soha elaludni háton fekve, fiatalon sem. Egyszerűen nem jött álom a szememre. De ha álmomban a hátamra fordultam, akkor nem ébredtem fel rá, a feleségem elmondása szerint. Semmilyen panaszt nem okoz a háton alvás, csak az elalvásban gátol a hanyattfekvés.

2021. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egy egészségesnek nyilván nem gond, de egy beteg tüdejű emnernek nem jó a háton alvás, a hátsó tüdőterületek nincsenek kellőképpen átszellőzve.
2021. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!