Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik nem kérik a covid elleni...

Akik nem kérik a covid elleni oltást - miért, mi az oka, mi alapján döntöttetek így?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik átrágták már ezt a kérdést magukban és úgy döntöttek, hogy NEM fogják kérni az oltást. Tehát nem érdekel semmi olyasfajta kijelentés és kioktatás, esetleg gyalázkodás, köpködés azoktól akik kérték az oltást (és esetleg megkapták). Egyszerűen véleményekre, gondolatokra vagyok kíváncsi azoktól, akik NEM kérték.

2021. ápr. 22. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

En azert nem, mert egeszseges vagyok.

En ezt bevallalom.

Valaki az oltast vallalja be.

Csak az a felhaborito, hogy ezzel korlatozni fognak (?), akarnak--majd meglatjuk.

2021. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

8an vagyunk futárok egymás hegyén hátán egy kis helységben egész évben.Egyikünk sincs beoltva, semmi bajunk pedig napközben össze vissza járunk.Én lupus beteg vagyok, kutya bajom.Ezek után van értelme oltatnom magam? Kötve hiszem....

34F

2021. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Nekem túl gyors volt ez az egész dolog. Ha jól tudom, a mai napig nem tudjuk a vírus eredetét (volt a denevéres sztori, de az is csak találgatás végülis) és bár mondták, hogy a koronavírus már egy ismert vírus de ez mégsem teljesen az a válfaja amit ismernek. Így hát hogyan fejlesztettek ki rá ellenszert, vakcinát? Ha valaki tudja megköszönöm, ha válaszol. Mellesleg ha valaki emlékszik, az influenzánál hasonló volt a helyzet. Influenza, influenza B..stb. Oltassunk! Egyszer beadtam a derekam, beadattam a vésőoltást. Életemben nem voltam olyan beteg mint akkor, az oltástól! Akkor eldöntöttem, hogy többet ilyet nem csinálok. A covid oltásra visszatérve, minden nagyon bizonytalan, találgatáson alapszik én így érzem. Elég lesz egy oltás, a következő héten már kettőről van szó, a harmadik héten már háromról, aztán meg nem is ad 80%-os védettséget csak 60%-ot, utána aztmondják nem is, inkább csak 40-et.. családban egyébként többen beadatták, kaptak mindenfélét, Szputnyik, Pfizer, Astra. Semmi bajuk nem volt oltás után szerencsére. Ismerősi körben (valós) viszont voltak akik tüdőembóliát, vérrögöt, sztrókot kaptak az oltást követő napokban.. Olyan ismerős meg még több van aki oltás után lett covidos. Volt olyan akinek súlyos lefolyású volt, meg olyan is akinek enyhébb. Orvos is mondta, hogy sok az olyan covidos aki oltás után kerül kórházba covid miatt vagy csak jelzi a háziorvosnak a betegséget. Egyébként a statisztika is akkor volt kiugróan magas amikor jobban belelendültek. A gyorsteszt semmit nem ér, saját szememmel láttam, hogy negatívat mutatott egy covidosnak, aztán a pcr teszt meg pozitívat. Ez a vakcina nem lett letesztelve úgy, ahogy azt kell. A mai közlemény pedig egyenesen felháborít.
2021. ápr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
Én be akarom oltatni magam de csak Pitzerrel. Jelenleg ezt nem adják így nem oltatom magam. De ahogyan erőszakosan zsarol a kormány úgy megy el a kedvem. Nálam ez lázadást vált ki, nem azt hogy akkor most feladom az elképzelésem.
2021. ápr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Mindkét gyerekemnél súlyos mellékhatások jelentkeztek oltások miatt. Elvesztettem az összes bizalmamat az orvostudományban. Ezen kívül egyik közeli rokonom nem sokkal az első oltás után meghalt. Már nem hiszek a véletlenekben. Imádkozom azokért, akik már megkapták az oltást - én köszönöm, nem kérek belőle.
2021. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Voltam covidos 0 tüntettel. Fiatal vagyok és egészséges, úgy érzem hogy így teljesen felesleges. Főleg, hogy ki tudja milyen hosszútávú mellekhatásaik lehetnek a vakcináknak.
2021. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%
Egészséges vagyok szerencsére,nincs krónikus betegségem.Egy csomó külföldi hallgató között voltam az egyetemen,amikor kirobbant a veszélyhelyzet,mégsem kaptam el,legalábbis jelét nem észleltem.Idős családtagjaim megkapták,de több emberről is tudok,aki az oltás után lett covidos vagy pedig súlyos mellékhatásokat észleltek.Arról nem is beszélve,hogy kb egy éve van itt ez a vírus hivatalosan,és még most sem tudják az eredetét.Bedobnak 4 oltást,és ebből akkor lehet választani.Nekem ez túl gyors és eléggé megbízhatatlan is. 23/N
2021. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Én sem oltatom be magam, mert egészséges vagyok! Én is tudok olyanról ,aki két héttel az oltás után halt bele a covidba..

És undorító ez a manipulatív húzás a kormány részéről, hogy nem mehetek sehova, ha nem vagyok beoltva..

Remélem, nem sokáig lesz így!

31/N

2021. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Cubina ***** válasza:
80%

Egyrészt azért nem, mert nekem már az első vakcinák megjelenésekor megszólalt a "vészcsengő" az agyamban, hogy EZT SEMMIKÉPP SE!


Nincs róla elegendő információ, a mellékhatások csak most az "élesben folytatott emberkísérletek" közepette derülnek ki, és még hány mellékhatás lehet, ami hosszabb távon jelentkezik majd, ezért most még senki nem tud róla. Hiába mondják, hogy X emberből csak Y esetén voltak mellékhatások, és hogy az jaj, de kevés. Mi van akkor, ha én beleesek az Y csoportba? Senki se tudja előre, senki sem biztosíthat 100%-ig arról, hogy semmi bajom sem lesz, hiszen ők maguk sem tudják.

Mi van, ha valamelyik családtag/barát/ismerős esik bele az Y csoportba és meghal, vagy maradandó károsodást szenved? Lehet, hogy a statisztika szerint csak "adat", de a nagyokosok akkor is azt mondanák, hogy "CSAK ENNYI HALT MEG", ha az ENNYI között ott lenne valamelyik szerettük? Akik meghaltak, ők is valakinek az édesanyja/édesapja/rokona/férje/felesége/nagymamája/nagypapája, akárkije volt, és az elvesztése kegyetlenül fáj. A gyászolókat/sérülteket nem fogja vigasztalni a statisztika, miszerint kevés embernél fordulhat elő akármi.


Ezen kívül ha bármi súlyos mellékhatás jelentkezik, a gyártó mossa kezeit, hiszen az oltás előtt alá kell írni egy beleegyező nyilatkozatot. Innentől kezdve ha bárkinek bármi baja lesz az oltás után, sehová nem fordulhat (be sem tudja bizonyítani, hogy az oltástól lett baja, ez "CSAK FELTEVÉS"), hiszen aláírta a nyilatkozatot, önkéntesen vállalta a nem kötelező oltást. Ő döntött így, vállalva az esetleges következményeket.


A másik oka, hogy nem oltatok, hogy olyan gyógyszerekre vagyok allergiás, amikre szinte senki más nem (pl. adrenalin, vérhígító), és még más egyebekre. Nem szólva azokról, amikkel még nem találkozott a szervezetem, ezért nem tudom, hogy allergiás vagyok-e rájuk, vagy sem.


Egy ilyen fulladásos, ájulásos, szörnyű erős szívveréses, szervezet-lenullázós rohamot senkinek nem kívánok, borzalmas. Szörnyen megviseli a szervezetemet, még gondolkodni sem tudok utána, és pár napig olyan érzés, mintha az összes erőmet kiszippantották volna. Két hete is a fogászatról vitt be a mentő a sügősségire, mert nem tudtam hogy újabban olyan érzéstelenítőt is használnak itt nálunk, amiben adrenalin van, az orvos meg nem szólt róla, hiszen az adrenalinra senki sem lehet allergiás.


Mivel évekkel ezelőtt külföldön is volt egy ilyen súlyos rohamom az adrenalintól, az elmém kitisztulása után egyből mondtam a dokinak, hogy mitől történt. Be is írták a rendszerbe, hogy nekem soha többet nem lehet adrenalinos gyógyszert adni, és a jövőben is mindenhol meg kell említenem ezt a szinte soha elő nem forduló allergiát. De mi van azokkal a szerekkel, amikről nem tudom, hogy allergiás vagyok-e rájuk?


A gyerekkori kötelező oltásoknál is mindig lebetegedtem, míg a többieknek semmi baja nem volt. A kiskorban combba adott tetanusz oltás után egy nagy csomó maradt, a mai napig ott van. Anyukám szerint borzalmasan lebetegedtem a beadás után, napokig 39 fok feletti lázam volt, be volt gyulladva az egész combom és hozzá se tudott érni hogy borogassa, mert üvöltöttem a fájdalomtól.


Ezek fényében hülye lennék beoltatni magam egy ki tudja milyen ismeretlen összetevőkből álló vakcinával, amikor az ismertektől is allergiás rohamot kapok.


A korona 2020. januárjában két napig tartó 39 fokos lázzal futott át rajtam (a láz miatti rossz közérzeten kívül más tünet nem volt), ezzel szemben az allergiás rohamba majdnem belehaltam.


A családtagjaim, ismerőseim közül rengetegen ugyanakkor kapták el a koronát sokkal súlyosabb tünetekkel, volt akit fulladással, "szamárköhögéssel", kétoldali tüdőgyulladással vittek kórházba. Szereincsére senkim sem halt meg. És ez januárban volt, amikor elvileg még nem is volt itt a koronavírus járvány (mégis itt volt), ezért mindenki egy furcsa, nagyon erős influenzának hitte, bár a tünetei mások voltak.


Az influenza általában torokfájással kezdődik, majd jön a napokig tartó orrfolyás/orrdugulás, esetleg láz, és egy több napig/hétig tartó váladékos köhögéssel zárul. Szövődmény lehet a tüdő/mellhártya-gyulladás.


Ezzel szemben a tavaly januári "influenza" rengeteg ismerősömnél nagyon erős száraz köhögéssel és aznapi 39-40 fokos lázzal kezdődött, nem sokkal később fulladásra, mellkasfájdalomra panaszkodtak, majd tüdőgyulladást kaptak. Gyanús volt mindenkinek, mert más volt, mint általában. De senki sem gondolt a covidra, hiszen az "csak Kínában volt jelen". Elvileg... Gyakorlatilag már itt is.


A lényeg, hogy írtó nagy felelőtlenség le- vagy rábeszélni bárkit az oltásra, mert az, hogy valaki beoltatta magát és semmi tünetet nem produkált, még nem jelenti azt, hogy ha erőszakkal ráveszi valamelyik szerettét, neki sem lesz semmi baja.


És hiába nem oltatja be magát valaki és nincs baja, lehet hogy valamelyik szerettének pont az okozná a végzetét, ha nem oltatná be magát.


Hogy számolna el akárki a lelkiismeretével, ha miatta történne valami azzal a személlyel, akit félt, és aki a legfontosabb számára?


Sajnos ez egy tesztfázis, ezért sem az új koronavírussal, sem pedig a vakcinákkal kapcsolatban nincs elegendő tapasztalat, mindkettő megölhet akárkit. Így aztán mindenkinek a megérzésére van bízva, hogy mit tegyen. Bevállalja, hogy ESETLEG elkapja a koronát és belehal (vagy észre sem veszi, hogy elkapta), illetve beoltatja magát, és ESETLEG pont beleesik az Y csoportba, akik belehalnak, vagy enyhébb/súlyosabb mellékhatásokat produkálnak.


Ezt kéne megértenie a sok erőszakos, másokat lehülyéző oltáspártinak, mert úgy nem lenne háború az oltottak és oltatlanok között (még családon belül is).

2021. ápr. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

En nem oltatom be magam mert egeszseges vagyok es meg nem vagyok 40 eves se. Szuleim mar be vannak oltva!

Szerintem nem kellene "kenyszeriteni" az embereket az oltasra ilyen modon, hogy akkor nem kap vakcina kartyat.

Akinek vannak idos szulei, beteg hozzatartozoi az ugyis elmagyarazna nekik, hogy fontos lenne nekik. Akik kronikus betegek sajat dontesukbol sokan beadatnank maguknak. Mindenkinel mas es mas alapon kellene eljarni. Szerintem azert az emberek nem annyira hulyek, hogy betegek es oregek es szandekosan nem oltatjak be magukat. Es itt tudna a haziorvos is segiteni, tanacsolni az oltast.

Osszegezve azt szeretnem mondani, hogy az allamnak (kormanynak, vezetosegnek, egeszsegugynek, stb.) jobban meg kellene biznia az emberekben, sajat nepeben, hogy azert azok tudnak felelossegteljesen gondolkodni. Felhaborito, hogy birkaknak neznek minket es diktaturara jellemzo modon mindenkit be akarnak oltatni (zsarolassal-vakcinautlevel).

2021. ápr. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!