Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akiknek az orvosok nem tudnak...

Akiknek az orvosok nem tudnak segíteni, ti mikkel próbálkoztatok?

Figyelt kérdés
Több orvosnál jártam, sok kivizsgálás, labor, gyógyszer, de még arra sem tudtak rájönni, mi a bajom. A tüneteim egyre rosszabbak. Pszichés betegségről beszélnek, de szerintem ezzel csak elhessegetik a problémát. Mit tehetnék még? Alternatív gyógymódok, terápiák? Ti mit próbáltatok és mi vált be?

2021. ápr. 26. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont a lényeges információ hiányzik. Mik a tünetek?
2021. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Állandó emésztési panaszok, puffadás, fájdalom. Minden vizsgálat negatív.
2021. ápr. 26. 13:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondták véletlenül azt, hogy IBS?
2021. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mik a tüneteid? Mennyit súlyosbodtak? Milyen vizsgálatok voltak, és milyen gyógyszereket kaptál? Lehet, hogy rossz helyen keresték a problémát, és amiatt nem tudtak diagnosztizálni.
2021. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, bocsánat, most látom, leírtad a tüneteket. Próbáltál már az étrendeden változtatni?

Egyébként ezek valóban tipikus pszichés tünetek, próbáld meg csökkenteni a stresszfaktorokat az életedben, egy próbát megér.

2021. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam olyan diétát, amiben sok probiotikus baktérium szerepelt és semmi nehéz étel, de nem volt hatása.

Antibiotikumot kaptam bakteriális fertőzésre, de semmi.

Kezdek kifogyni az ötletekből, mit lehetne még, vagy kihez kellene fordulnom.

2021. ápr. 26. 13:30
 7/16 A kérdező kommentje:
Amikor az egész elkezdődött, akkor tényleg egy stresszes időszakban voltam, de ennek má több, mint két éve és azóta sokkal jobb a helyzet. De a betegség súlyosbodott.
2021. ápr. 26. 13:31
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerre?

Az antibiotikum tönkreteszi a bélflórát, így amellett nem ért semmit a probiotikus diéta. Lehet valami elhúzódó vírus is, arra pedig egyáltalán nem hat az antibiotikum, sőt, a bélflóra fokozott felborulása miatt még súlyosbítja is.


3,4-es voltam

2021. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem egyszerre. Az IBS az elsők között volt, amire gyanakodtak, az antibiotikumot csak pár hónapja kaptam.

Köszönöm a válaszaidat! Teljesen tanácstalan vagyok.

2021. ápr. 26. 13:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

*4,5-ös

Ha 2 éve tart, akkor valóban valamilyen lelki oka lesz, vagy elnéztek valamit. Kolonoszópia, endoszkópia, vérvétel gondolom volt. Egy vérképet nehéz elnézni, viszont a másik kettőt már annál könnyebb. Lehet autoimmun is, ami minden tünetet magyaráz, még a progressziót is (Pl. colitis ulcerosa, Crohn stb.).

2021. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!