Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez hogy lehet?? Covidos...

Ez hogy lehet?? Covidos voltam márciusban, PCR igazolt, enyhe tüneteim voltak. Most néztem antigén tesztel az IGg, IGm-et és az intigén teszt negatív!

Figyelt kérdés

Azt olvastam ellenanyagot termel a szervezet ellene, a tüneteim bár enyhék voltak március 5-15 között, de 3 napig felkelni sem bírtam és izzadtam, rázott a hideg, fájt a fejem néha és étvágytalan voltam. Lázam, köhögésem, torokfájás nem volt. Nem értem, hogy miért nem termelt akkor antitestet a szervezetem? Vagy a teszt gagyi? Biosynex Autotestel néztem a patikában vettem ma.

Covidból felépültem, utóhatásaim nincsenek, a PCR-em és a gyorstesztjeit amit csinálnak nyálból mindig negatív a munkahelyen azóta mióta visszamentem, március 17-én a 10 napos karantén után.


2021. ápr. 26. 19:54
1 2
 11/11 anonim válasza:

Az antitest kimutatását vénás vérvétellel, általában a fertőzés után, több, mint 14 nap elteltével érdemes megcsináltatni.

Én ezt ajánlanám elolvasásra:

A vírusbetegség tünetei csak a SARS-CoV-2 vírustól fertőzött emberek egy részénél észlelhetőek, náluk kialakul a COVID-192 betegség. A fertőzés másoknál tünetmentesen zajlik.

Immunfehérjét, vagyis vírus ellenes ellenanyagot (IgM3 és IgG)4 azonban mindkét esetben képez a megfertőzöttek szervezete.


Az Abbott SARS-CoV-2 IgG vizsgálat nagy biztonsággal képes kimutatni, hogy megjelent-e az adott személy szervezetében a vírusfertőzést követően IgG ellenanyag. A vizsgálatot kemilumineszcens mikropartikula immunoassay módszerrel végzik, ez az eljárás az ELISA-módszer egy továbbfejlesztett változata.


Az IgG vizsgálat elvégzésével célzottan IgG ellenanyagot keresünk. Ez olyan esetekben lehetséges, ha Önt korábban megfertőzte a COVID-19 vírus (függetlenül attól, hogy voltak-e jellemző tünetei, vagy nem) és a fertőzés óta, eltelt már legalább 30 nap. Ilyenkor maga a vírus már nem mutatható ki, de az ellene képződött IgG még jelen lehet az Ön szervezetében.

Kinek nem érdemes szűrővizsgálatra, tesztelésre jelentkezni?

1. Annak, akinél a specifikus ellenanyagok elemzése alapján már egyértelműen igazolták az IgG jelenlétét.

2. Annak, akinek immunhiányos betegsége van, vagy a védekezőképességet gyengítő (immunszuppresszív) gyógyszert szed.

Mit jelent a SARS-CoV-2 IgG antitest eredménye?


Mit jelent, ha a SARS-CoV-2 koronavírus IgG antitest eredménye, ha negatív?


SARS-CoV-2-ellenes immunválasz nem detektálható. A szeronegativitás fogékonyságot jelent az új koronavírussal szemben. A negatív szerológiai eredmény nem zárja ki a fertőzés lehetőségét, mert friss fertőzés esetén kb. 30 nap is eltelhet az IgG típusú antitestek megjelenéséig. Az antitest vizsgálat az immunizáltság vizsgálatára szolgál, akut fertőzés kimutatására önmagában nem alkalmas. A fertőzőképesség megítélése specifikus PCR vizsgálat nélkül nem lehetséges. További vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy a lezajlott tünetek eredetét tisztázhassuk.


Mit jelent, ha a SARS-CoV-2 koronavírus IgG antitest eredménye, pozitív?


SARS-CoV-2-ellenes IgG immunválasz detektálható. A fertőzés a mintavételt megelőzően valószínűleg több, mint 2-4 héttel történhetett. Az IgG pozitivitás igazolja a korábban lezajlott SARS-COV-2 fertőzést. Az antitest vizsgálat az immunizáltság vizsgálatára szolgál, akut fertőzés kimutatására önmagában nem alkalmas. Az IgG pozitív eredménye 99,9%-os biztonsággal jelenti azt, hogy a vizsgált személy átesett a COVID-19 fertőzésen. Mai ismereteink szerint az IgG hosszabb ideig védettséget jelent a koronavirussal szemben

2021. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!