Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hozzáértők! Mennyire jó ez a...

Hozzáértők! Mennyire jó ez a labor eredmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten hétfőn megyek orvoshoz , ma voltam laborban.


Érdekelne, hogy ezek az eredmények mennyire megfelelőek.

Tudom, hogy később kapok rá pontos választ, de addig is hátha valaki meg tud nyugtatni.


Előre is köszönöm!


[link]


[link]



2021. máj. 6. 21:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
Mit eszel, hogy +-os a HDL-ed? Füvet legelsz? :D
2021. máj. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ameddig nem kerestem rá 10 perce azt sem tudtam mi az nem hogy tegyek érte hogy magasabb legyen. 😂

Viccet félre téve mostanában kevésbé éltem egészségesen a munkahelyeim, rohanás miatt. De kitudja alvajárok és kimegyek néha legelészni. 😅

2021. máj. 6. 22:42
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez a 4.4 a két órás terheléses cukrod lenne? Igazad van, IR gyanús, ha leesik.

A háziorvos nem tud minden vizsgálatot kérni. (Talán ezért nincs benne az inzulin sem) Javaslom, hogy kérj tőle beutalót endokrinológushoz. Akkor a szakorvos pedig tud teljeskörű labort kérni neked vércukor anyagcserére és pajzsmirigyre (A kettő probléma sokszor együtt jár)

2021. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2021. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Pedig meg a beutalón rajta volt az IR.

Reggeli előtti, aztán reggeli után 2 órás vérvétel volt.

Reggeliztem egy szendvicset, egy péksütit és megittam egy kávét 2 cukorral mert általában ez a reggelim/tizoraim.


Lehet azért vagyok rosszul mostanában mert gyorsan leesik a cukrom? (Szédülés, homályos látás, remegés)

2021. máj. 7. 09:36
 16/19 A kérdező kommentje:

Eljutottam mégis orvoshoz.

Szerinte minden tökéletes. 😃

2021. máj. 7. 11:59
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, csak épp amit vizsgálni akart arra ez nem elég információ. (IR vizsgálatához nem elég csak a cukrot nézni, pajzsmirigyhez is nagyon a felszínt kapargatják, ha csak a TSH látszik) Sajnos, ha azt akarja az ember, hogy teljeskörűen kivizsgálják, akkor kénytelen magán úton elindulni és fizetni :(

Ha nem vagy jól, (fáradékony vagy, ok nélkül híztál, gyakran rád tör a cukor éhség, fázós vagy, stb. és nem tudom, hogy gyerekvállalás előtt álló nő vagy-e, de akkor főleg!) javaslom, hogy harcold ki, hogy küldjön tovább szakorvoshoz.

2021. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyébként lehetnek ezek cukor leesés miatt, bár az inkább csak akkor ha 4 alá megy az érték. Ha étkezések után nem sokkal (mondjuk egy óra) tapasztalod ezeket a rosszulleteket, akkor elképzelhető, hogy túl magas inzulinválasz miatti leesés. (Ami a laborodon 2 órára már normalizálódott. Ezért lehet hasznos egy 3, vagy 5 pontos cukorterheles inzulinszintekkel együtt, mert abból látszódna, mi a helyzet
2021. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Elvileg jobban megérzem az ingadozást mint az emberek nagyresze.

Kerülni fogom innentől a fehér lisztet és a kristálycukrot, helyette inkább édesitot és teljes kiőrlésű dolgokat fogyasztok majd.

Aztán ha nem javul visszamegyek természetesen.

2021. máj. 8. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!