Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirtelen nagyon magasra...

Hirtelen nagyon magasra felugró vérnyomásnak lehet akármi olyan következménye ami esetleg az egyént egész életére megnyomorítja?

Figyelt kérdés

Lehet hülye, meg fura kérdés, nem is ide kéne írni, de azért megpróbálom.

Ma a városba ahogy mentünk kocsival az édesapámmal, az egyik autós behajtotta a tükrünket (nem tudom miért, nem oda figyeltem, lehet kikanyarodott apa elé, nem tudom). A lényeg hogy behajtotta a tükrét a pirosnál, apa meg egyből kivágta az ajtót és csatolta ki az övét, hogy odamegy hozzá.

Én meg fogtam, meg rángattam vissza a 105 kilós, 54 éves apámat, hogy nehogy itt kiszedje a manust az autójából.

Egyszer megállt a küzdéssel, rám nézett és teljesen vörös volt a feje, egy kicsit mosolygott, mintha mutatni akarná, hogy nem lesz semmi baj, aztán megint megindult, megint fogtam vissza, végül leállt.


Egyszerűen borzalmas élmény volt, utána még egy negyed órát remegtem, annyira nem voltam erre felkészülve.


Aztán itt jön a kérdés, gondoltam lehet beszélek vele erről, hogy egészségügyi szempontból miért nem jó, ha hagyja magát ennyire felhúzni. Ő szed is vérnyomáscsökkentőt, nekem még középsuliba volt picit magas a vérnyomásom, és tapasztaltam már olyant amikor valaki felhúzott, hogy egy pillanatra megszédültem, annyira ideges lettem. Nem tudom mi történhetett akkor, ezt én a vérnyomás felugrásának tudtam be.


De vissza a problémára, mit mondhatnék apámnak, amin esetleg elgondolkodhat, és megfontolja, hogy ne hagyja magát ennyire felidegesíteni kis dolgokon?

Persze itt nem csak a vérnyomás, itt igazából az egész személyisége a gond, itthon is a legkisebb dolgokért tud balhézni. De lehet ha beszélnék vele az egészségügyi következményekről, elérhetek egy kis változást.


2021. máj. 11. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
agyvérzést kaphat
2021. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A leszarom tabletta jó megoldás lehet arra, hogy a többségben lévő hülyéket leszard! De látod te is érthetetlen apád viselkedése! Évtizedek óta nincs szex anyáddal, szeretőket sem tart, és sok-sok hülye kollégája van.
2021. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát barátom eléggé melléfogtál ezekkel a tippekkel, meg nem is értem mi köze ennek az egészhez, de gondolom magadból indultál ki, hogy egyből a "szeretők hiányával" kell érvelni.

A szexuális élete köszöni, rendben van, ha tehetné se csalná meg édesanyámat, ez gondolom újfajta gondolkodásmódnak számít a mai világban, ha ilyen meglepő.


És épp ezt írtam ki, hogy nála nem létezik "elengedem", vagy "leszarom" gomb, ha történik valami egyből beáll támadó módba, és lehetetlen leállítani. Ha tökéletes élete lenne se tudna ezen változtatni, ez egyszerűen benne van a vérében sajnos, és nem külső nyomás okozza.

2021. júl. 1. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!