Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki egész héten nem eszik,...

Aki egész héten nem eszik, vagy csak nagyon keveset, és azt is 'talán csak este' annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rossz hetem volt, estig dolgoztam, szinte szünet nélkül, nem tudtam enni sem, csak este. Savam az van, de mindígis volt minimális, illetve fáj is a gyomrom, csak este tudtam enni, kicsi pocakom is van, amiért még szomorúbb vagyok, de az mintha ilyen 'puffadastol' lenne, tehát nem zsír. Keveskét azért ittam, vágyom próbáltam azért mindig valamennyi folyadékot inni(vizet) de azt se eleget. Nem is érzem magam valami jól. Ennek lehet akár gyomorhurut, gyulladás, vagy rák is a következménye? Próbálok odafigyelni a továbbiakban, nehéz, de muszáj lesz.
2018. szept. 30. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Rövid távon semmi, de hosszú távon gyomorfekély, fogyás, nyelőcsőfekély, gyulladás, reflux, stb.
2018. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hosszabb távon vitaminhiány, ásványi anyagok és nyomelemek hiánya, fehérjehiány, fáradtság, ingerültség, izomzat leépülése, fogak romlása, hajhullás, alvásproblémák, később lehetnek falásrohamok. Ha nagyon keveset is iszol, kiszáradás. Pár hét után az immunrendszer gyengülése, emiatt könnyebben elkapsz bármilyen fertőzést.

Egy hét alatt még nem valószínű komolyabb következmény, de a továbbiakban oda kell figyelned a vitaminok és egyéb tápanyagok megfelelő pótlására.

2018. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy hét még nem vészes (bár adott esetben az is rosszul tud esni), hosszútávon természetesen változatos problémákat okoz a durva koplalás, tápanyaghiány, szédülés, fejfájás, akár tartós károsodás vagy halál is, ha elég sokáig csinálja az ember.


Jobb lenne, ha találnál valami ételt, amit meg tudsz enni, tápanyag kell.

Az kevésbé fontos, hogy mikor. Van, aki csak este eszik, de akkor rendesen s neki az úgy meg is felel hosszútávon (extrém eset, de az ember ilyen, sok esetben bírja a ritka evést is, csak a tápanyagbevitel legyen jó. átlagembernél azért ez sem ideális, de a szervezet megkapja a tápanyagait, nem kell izmot, csontot bontania, nem lesznek görcsök, idegi és hormonális problémák...).

2018. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!