Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hol legális az eutanázia?...

Hol legális az eutanázia? Hogyan vethetnék véget a szenvedésnek?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok. Februárig egészséges életet éltem, boldog voltam, sportoltam, dolgoztam, tanultam, terveztem az életet, azonban egy autoimmun betegség következtében majdnem minden izületem begyulladt és tulajdonképpen cselekvőképtelen lettem. Egy ideig járni sem tudtam, akkor korházba kerültem és nagyon erős infúziós kezeléssel levitték a gyulladást annyira, hogy járni tudtam, persze óriási fájdalmakkal.

A betegség neve spondylarthritis ankylopoetica, eredetileg csak a gerincet érintő betegség, de az esetemben a lábújjamtól az állkapcsomig minden érintett a kézujjaimat leszámítva. Az orvos azt mondta, hogy a biológiai terápia segíteni fog, sajnos nem segített. A hagyományos gyulladáscsökkentők természetesen semmit sem érnek, a fájdalmak egyre erősödnek. Támogat a családom, a barátnőm is kitart mellettem, viszont ez nem fog soha elmúlni. Én ezt nem bírom tovább csinálni. Se dolgozni, se futni, se enni, se túrázni, se vezetni, se főzni nem tudok, mindent elvesztettem, ami az élet értelmét adja.

Volt csodás 25 évem, én nem szeretném ezt folytatni. Minden mozdulat fájdalmat okoz. Hálás vagyok azért, ami idáig megadatott, barátságok, szerelem, munka, utazás, pénz, szeretet. Nem vagyok elégedetlen, nem érzem, hogy csak velem bánt el az élet, nincsen bennem önsajnálat. Egyszerűen csak be szeretném fejezni. Ezt a szüleimnek és mindenkinek el kell fogadnia, hogy ez jelenleg nem élet emberi szempontból, csupán biológiai szempontból. Lebontom az oxigént és széndioxiddá alakítom. De az emberi oldala csak szenvedés.

Hol lehet legálisan eutanáziát kérni? Valakinek van tapasztalata rokonnal, ismerőssel?


2021. máj. 14. 21:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Én 16 éves koromtól kezdve szenvedek arthritisszel, és bromi szr, mégsem jut eszembe hisztizni.

Igen, mindenem fáj, szó szerint... Ez van, de egészségesen étkezek, szedek kollagént, naponta sétálok - amikor nem mozgok, sokkal rosszabb lesz -, amikor fáj, melegítem az adott területet, stb.


Eutanázia meg: nálunk Svájcban legális, a leletek alapján dönthetsz úgy, de nem fogod tudni kifizetni, annyi chf.

2021. máj. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%

2 ismerősnek is van ilyenje, ennek évekig tart a kezelése. A biológiai az egyetlen ami használ is valamit, de az is hosszú távú kezelés.

És sanszos hogy van egy 3. is de ő nem hajlandó orvoshoz menni, inkább marékszám eszi a fájdalom és gyulladáscsökkentőt, mikor fellángolás van.

Ez mostanában nagyon gyakori betegség, az orvosok csak rábökik, hogy autoimmun, közben fingjuk nincs az egészről, ugyanez a Crohn vagy IBS betegségekre is igaz.

2021. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom, ami Veled történt😔
2021. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!