Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rövid, kb félperces szédülések...

Senior Séf kérdése:

Rövid, kb félperces szédülések mire utalhatnak?

Figyelt kérdés
Baromi szar, amikor egyszer csak minden előzmény nélkül megbillen a világ, kapaszkodnom kell, ha állok, félre kell húzódnom, ha vezetek. Kb 30, meg 12 éve volt már ilyen, de azok egyedüli, egyszeri esetek voltak, igaz, sokkal durvábbak a mostaniaknál. Miután minden következmény nélkül elmúltak, nem is lettek kivizsgálva.

#vérrög?
2021. máj. 29. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Vérnyomás ingadozás is állhat a háttérben.

Van vérnyomásmérőd? Ha igen, mérjed naponta és jegyezd is fel a változásokat. Alkalmazások is vannak már, amivel egyszerűen tudod vezetni.

Mindezek mellett pedig keresd fel a háziorvosod.

Nem riogatni akarlak, és egyáltalán nem törvényszerű, hogy következményekkel is jár, de szívritmuszavar is lehet, ezért egy kardiológus szakorvos felkeresése is indokolt. Amúgy sem árt bizonyos kor felett évente csinálni egy vizitet szűrés jeleggel. Ugyanannyira nem bagatell téma, mint a vastagbélrák szűrés, vagy a nőgyógyászati/urológiai szűrés.

2021. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elvileg van valahol elfekvőben egy vérnyomásmérőm, még a gyerekeimtől kaptam valamikor. De lehet, hogy kidobtam a gyógyszerekkel együtt, amikor bedurrant az agyam. Ha megvan még, majd előkerestetem a párommal, ő a tudója a rég nem használt kacabajkák feltalálási helyének. Csak nem akartam neki szólni erről, mert mi a fenének kezdjen el még ő is aggódni?
2021. máj. 30. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!