Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kihúztam magamból egy kullancs...

Kihúztam magamból egy kullancsot élve. Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Szombaton voltam erdőben, és nem is értem, hogy lehet, hogy csak most vettem észre, hiszen akkor is leellenőriztem. Nem volt megpirosodva nagyon, kihúztam a kullancsot, szerintem nem maradt benne a feje. élni biztos, hogy élt, mert utána még mászott. Elraktam egy kis üvegbe, hogy meglegyen, de le tudjon elmászni. Tünetet egyenlőre nem érzek, egyáltalán nem piros körülötte. Oltva nem vagyok kullancs ellen (vagyis csak régebben voltam, több mint 5 éve). Szerintetek mennyire veszélyes ez?

2021. jún. 14. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem maradt benne a feje, akkor felesleges. De különben, ha ennyire izgulsz, akár fel is hívhatnád a háziorvosodat, és ugyanezt megkérdezhetted volna tőle telefonon, talán ő pontosabb választ is tudna adni.
2021. jún. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a kullancstól, hogy mit vagy kit szívott utoljára.A válasz szerint cselekedj.
2021. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld a helyet par napig (en be szoktam karikazni tollal halvanyan, hogy tudjam pontosan hol volt 😅), de ha nem piros, nem vagy rosszul, nincs lazad, akkor nem kell orvoshoz menni.
2021. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig volt benned?


Nem mindegy hogy fertőzött kullancs vagy nem fertőzött kullancs.


Ha babéziával fertőzött a kullancs akkor 4-8 órán belül, ha Lyme-kórral, akkor 48-72 órán belül ha előtte kivetted akkor nem fertőz. Ezért is fontos hogy olyan eszközzel távolítsuk el amivel nem nyomjuk a véráramba a kullancs nyálát.


De ezeken a kettőn kívül is vannak betegségek amit terjeszthet a kullancs.


Mi a teendő? Kutyáknál tudom ha kulancsot szed ki a gazdi akkor kullanccsal együtt beviszik az állatorvoshoz ez a természetes bevett szokás de nem mindegyik gazdi tudja ezt így gyakran csak annyi az info hogy kullancs volt benne. Ha beviszi a kullancsot csekkolják, hogy fertőzött-e és milyen fertőzést hordoz így gyorsan és pontosan tudják a kezelést megkezdeni. Embereknél nem tudom hogy működik. Azt tudom hogy mikor gyerek voltam a 80-as években volt bennem egy és csak ügyeleten tudták kiszedni amit egyből le is fertőtlenítettek és le is ragasztották a sebet mert nagy volt a kullancs. De akkor még nem csináltak vérképet. Azt nem tudom hogy a kullanccsal mit csináltak.


Pl. A babéziának látványos jelei vannak. Véres vizelet, láz és ugye a vérképnél is egyből tudják pláne ha mondta az illető hogy kullancs volt benne. Tulajdonképpen azért lesz barna vagy piros a vizelet mert ez a kórokozó a vörösvértesteket rongálja.


A lyme-kórnak vörös kokárdaszerű vagy egybefüggő bőrpír ami jellemző de ha olyan helyen van ami nem szem előtt van az necces.

2021. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha jól emlékszem Zállatorvos kullancsos sorozatában volt szó ilyesmikről. Minden esetre itt az első rész:

[link]

2021. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!